Podvaz vejcovodů

Středa 28. Červenec 2021 13:43

Dobrý den, budu ráda za odpověď (zkušenost) Po posledním CS jsem postoupila podvaz vejcovodů. Už to bude 3 roky, nyní mám velmi bolestivou a silnou menstruaci. Gynekolog mi našel myom cca 5cm, takže to vypadá že to dělá právě ten myomek. Nebo tělu nesvědčí ten podvaz a tělo se brání a při každé MS trpím. Všechny tři porody byli SC. Všechny byli v pořádku, žádné komplikace. Nyni mi gynekolog doporučil hysteroskopii (odstranění myomu) ale navrhl mi i odstranění dělohy, vajenicky by zachoval. Mám ale obavy, že to je velké radikální rozhodnutí.  
Otázka zda mi ta hysterektomie pomůže... Co myslíte? Mám dát na řadu gynekologa ať věnuji svoji dělohu na vědecké účely a mám od menzes klid. Nebo prozatím jen odstranit ten myomek?
Děkuji za každou radu, zkušenost. Pěkný sluníčkový den 
 

Dobrý den, odpověď na to je složitější. Další těhotenství už tedy neplánujete (sterilizace).  Nenapsala jste ale kolik Vám je let, ani přesnou lokalizaci myomu. Tyto informace ale má Váš gynekolog, který Vám cíleně nabízí ty možnosti léčby, které zmiňujete. Definitivně se ale rozhodnout musíte Vy. Zkuste to ještě probrat s ním osobně. Jestli si ještě nejste jistá tak si klidně dejte čas na rozhodnutí, není kam spěchat. 
S pozdravem, M.J.
 

Autor:
MUDr. Mária Jaržembovská, lékařka Centra reprodukční medicíny ISCARE

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka