Podélně prasklý nehet na ruce - co s tím?

20.03.2012

Ahojky všem,
mám takový problém s nehtem u palce pravé ruky... :\/:
Roste mi přímo z nehtového lůžka prasklý......a nevím co s tím...... Stalo se mi to teď už potřetí... :( Poprvé koncem těhu s 1.dcerou (před 8lety), potom podruhé v těhu s druhou dcerou (před 2,5lety) a teď znovu.... :O Těhu už teda nejsem... :///: Ale štve mě to, je to DOST nepříjemný a já už nevím, co s tím... Na netu jsem něco vyčetla, že by to mohla být jakási plíseň nehtu či co, je teda pravda, že už od dětství mívám ten nehet u palce takovej všelijakej - hlavně vlnitej, ale to i na druhý ruce... A nikdy mi nepraskl. Až poprvé v tom 1.těhu... A teď se to vrací... Nemyslím si, že by to bylo nějakým nárazem nebo tak něco, spíš asi něco špatně ve výživě? Nebo ta plíseň? Chtěla jsem jít na kožní, ale ta moje dr.tam z dův.nemoci teď není, až za měsíc... Je na to něco? Nějaká mast? Nevíte?
Mám to prasklé podélně, prostě roste nový nehet a už hned u té kůžičky vidím, že to začíná růst prasklé. Nejdřív trošinku a jak nehet roste, tak se ta prasklinka objevuje víc a víc... Větš.je tak asi 3-4mm dlouhá, potom se zase "uzavírá" a nehet už roste zas jakoby normálně... Ale dlouho to trvá, než to odroste, je to nepříjemný, citlivý, bolestivý... A zadrhávám o tu prasklinku... :( Prostě je to naprd!
Jsem teď doma na rod.dovolený, prý to často mívají maminy doma, hl.po porodech atd., ale já si myslím, že jím celkem normálně, všechno, i když je fakt, že třeba asi vitamínů a minerálů bych mohla víc....
Já teď ale hlavně chci nějak vyléčit tohle akutní, co mám teď - poradíte někdo???

Díky!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka