Odběr pupečníkové krve | Moje těhotenství.cz

Odběr pupečníkové krve

Obrázek uživatele Freya

Dobré odpoledne všem,
uvažovala některá z vás o odběru pupečníkové krve/jej absolvovala?
Teprve jsem se o tom začala vůbec něco dozvídat a tak ještě dost tápu.
Informace jsou vcelku rozporuplné - využití pro potřeby případné léčby vlastního dítěte je prý zatím skoro nulové (tedy dle zatím kusých informací, které jsem našla - od doktorů). Naopak ta centra zase tvrdí, že využití má (tedy jak jinak :s: ). Smysl (při současném rozvoji medicíny) prý dává darování pupečníkové krve pro potřeby léčby jiného člověka ... tam jsem zase ale narazila na to, že v "mojí porodnici" - UPMD v Praze není možné krev darovat, jen odběr pro vlastní potřebu.
Tak teď nevím - jaké info máte vy?
Jak jste se rozhodovali a na základě čeho?
Budete si přát odběr a uložení pupečníkové krve?

Moc díky za názory Smile

Obrázek uživatele lucininenka

co se týče vlastního uskladnění,je to k ničemu-v současné podobě,je to jen tahání peněz (a velkých!!!)z kapes rodičů Sad co se týče darování,je to fajn,pokuď je to umožněno,proč ne Wink

Obrázek uživatele kulisek76

Dle mého názoru je to k ničemu. Tomu dítěti to nepomůže - pokud má necim onemocnět,je to už v té pupečníkové krvi. Odběr stoji hrušně peníze a uchovani také. Mozna bych nějaký smysl videla při využití na léčbu sourozence nebo někoho z rodiny. Ale pro dospělého je toho snad ale stejně malo.
Dle mého je to proste jen způsob jak z rodičů,kteri jsou pro své dítě schopni a ochotni udělat cokoli,vytáhnout peníze. To je můj názor.

Obrázek uživatele Freya

Přesně tohle mi na to řekl manžel :s: ... také jsem právě četla, že když má dítě onemocnět, tak to má už v té krvi no ... Sad
Jsem právě jedna z těch, co by hrozně moc chtěla udělat "pro jistotu" a na "co kdyby" cokoliv ... manžel mě trošku vrací do reality (ale ne vždy se daří :///: ), tak jsem chtěla znát názor ostatních, takže díky Jednička

Obrázek uživatele kulisek76

Neni zač. Ja dokonce jako tehulka vyhrála odběr pup.krve (platila bych za to jen malou částku),ale jednak jsem se té soutěže zúčastnila kvůli něčemu jinému a pak jsem si o tom všem cetla na netu a nemela zájem. A navíc jsem nechtěla rodit v některé pražské "továrně na deti" ,coz byla podmínka,protože to dela jen několik porodnic v cele republice.

PápáSluníčko Zdravím těhule a maminky!

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Ahoj, cca 14 dní si všímám u sebe černé stolice. Setkala jste se s tím některé v těhotenství? U první dcery jsem tím trpěla taky , ale brala jsem železo a to bylo tím, teď zatím železo neberu a problém mám zase.

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Holky, nezažila to některá?
Bolí mě už asi 4 týdny v krku s vystřelující bolestí do pravého ucha-jen při polykání, zívání. Byla jsem na ORL, nikde nic. Dneska jsem si volala na výsledky stěru z krku (a přiznám se, chtěla jsem, aby mi tam něco našli a už mi na to dali nějaké léky, aby to skončilo!!!). Ale výtěr byl ok.
Nevíte z čeho to je a co na to?

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí.

ahoj holky Pápá
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????

Holky, už jsem nešťastná.Dceři budou v květnu 3 roky a vůbec nemluví.Má pár slovíček, ale to má už hrozně dlouho a nic jinýho říkat nechce. Opravdu se snažím, pomalu na ní mluvím, čtu knížky, říkanky od Lady, ale ani jednoduchý slova prostě neřekne.

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Na základě jiné diskuze bych ráda znala vaše názory na domácí vzdělávání protože mě ten příspěvek celkem překvapil, ale nechci aby se autorce u jejího dotazu rozjela debata o kterou nestojí.

Co vede rodiče k tomu aby svoje děti neposílali do školky a do školy a učili je sami doma?

Jaký na to máte názor vy ostatní?

Kapky do nosu

Prosím poradíte mi, jaké kapky do nosu mohu užívat. Sem v 6 měsíci těhotenství...

Jak pomoci

Holky pomohly vam nejaky vitaminy, co obsahuji hlavne kyselinu listovou, Rada bych timto telo pripravila.

Kašel - od 2let do 10let

Chci se zeptat jestli někdo nemáte podobný případ, nebo alespoň nějaký nápad...?

Máme 2 děti a starší dcera (10let) už cca od...

Jsem v 6+2tt

Dobrý den, dnes jsem byla u dr. Na kontrole. Plod byl vidět i zloutkovy Vacek, který je prý o něco větší. Ale zatím nebyla zachycena...

Hledám milující (klidně i homosexuální) pár pro miminko

Zdravím,

jsem 22. letá studentka VŠ v 8tt. Miminko si bohužel nechat nemohu a na interrupci jít nechci. Věřím, že touto cestou mu...