Od kdy příkrmy na doporučení dr. | Moje těhotenství.cz

Od kdy příkrmy na doporučení dr.

Obrázek uživatele Stepanka W

Ahoj maminky, mám ještě jeden dotaz. Dnes jsem se na kontrole v Máťovo šesti týdnech (sice s velkým předstihem) ptala dr., od kdy začneme přikrmovat. Jsme plně na UM - Nutrilon. No a ona mi řekla, že až po ukončení 5.měsíce, ať nepospíchám, že teď mlíčko plně stačí. Já sice nepospíchám, ale těšila jsem se, kdy už konečně přejdeme na normálnější jídlo a krom jiného natáhneme ty budící intervaly v noci a vím, že nedávno se tady řešily příkrmy a někomu dr. doporučila již ve 4. měsíci. Od kdy jste dávaly příkrm vašim miminkům (ať už na doporučení dr. nebo bez)? Kdy jste začaly s kaší? Děkuju předem.

Obrázek uživatele JaMiOn

HOJ, ABYCH ŘEKLA PRAVDU TAK JSEM PŘÍKRMY S DOKTORKOU NIKDY NEPROBÍRALA. ŘÍDILA JSEM SE PODLE SEBE A POTŘEB BALÝHO. PLNĚ JSEM KOJILA/KOJÍM. U SYNA JSEM ZAČALA S KAŠÍČKOU V 5MĚSÍCÍCH A U DCERKY VE 3,5MĚSÍCÍCH. S PŘÍKRMAMA JSEM U SYNA ZAČALA V PŮL ROCE A U DCERKY BUDU ZAČÍNAT TAKY TAK. PŘESNÍDÁVKU DÁVÁM MARKÉTCE UŽ TÝDEN-MOC JÍ NEJEDE Sad .
U DĚTÍ NA UM SE ZAČÍNÁ S PŘÍKRMAMA V UKONČENÝCH 4.MĚSÍCÍCH. POKUD BUDE MIMINKU MLÍČKO STAČIT, TAK OPRAVDU NENI KAM SPĚCHAT A KLIDNĚ MŮŽEŠ ZAČÍT S PŘÍKRMAMA AŽ O MĚSÍC POZDĚJI. KAŠIČKU MŮŽEŠ ZAČÍT DÁVAT I DŘÍVE. Pápá

Obrázek uživatele anička 87

Ahojky myslím si že na příkrmy máe ještě dost času.Je vám teprve 6 týdnu.Dětem na UM se příkrm dáva až od 4.UK.měsíce a na MM od uk.6.měsíce.Já jsem začala příkrmovát od 6 měsíce.Pokud ti malý prospivá tak není kam spěchát.
---------------------------------------
Anička+Kristýnka 3.3.2009
http://Anisek1987.mondozoo.com
http://www.prckoviste.cz/kristinka

Obrázek uživatele Stepanka W

Jo jo, já vím, že mám ještě čas, jen jsem byla zvědavá, kdy nás to čeká a myslela jsem, že od ukončeného 5tého měsíce je docela dlouho.

Obrázek uživatele Kytiii

Ahoj Štěpánko...
opravdu nepospíchej...
- příkrmy zatěžuješ dítěti trávicí systém, podporují vznik alergií a jiných potravinových intolerancí... myslím, že za to riziko nějaká pohodlnost nestojí...
- navíc zavedení příkrmů ještě neznamená, že se ti dítě bude méně budit - spíš naopak... pokud se i po UM v noci budí, nejspíš ho trápí bolesti bříška, tzn. že špatně toleruje i to UM... u normálního jídla to bude ještě horší... děti na UM narozdíl od kojených již velmi brzy spí celou noc, právě pokud nemají s trávením UM problém Sad
- nejlepší je zavádět příkrmy v době, kdy si o ně dítě samo řekne... tzn. mlaská, když rodiče jedí a natahuje po jídle ruce - to je na příkrmy již zralé - i neurologicky...

Obrázek uživatele milinka

Promiň, že sem lezu do debaty. Ale ráda bych se tě zeptala na ty příkrmy v našem případě. Už jsme si jednou psaly. Jsem maminkou nedonošeného syna, rodila jsem ve 28+1tt, nyní nám je něco málo přes 8 měsíců kalendářně, ale korigovaně něco přes 5 měsíců. Dr. mě už asi 2 měsíce žene do příkrmů atd., já poctivě odolávala, ale nakonec jsem podlehla a už cca něco přes týden dávám brambůrek s mrkvičkou. Plně kojím. Začala jsem proto, že mě dr. straší, že malý bude mít málo železa a dalších látek, tak jsem začala jen proto. Jinak malý mi krásně přibíral i po mém mlíčku, narodil se 830g a nyní má už přes 7 kg. Mám teda pokračovat v příkrmech? Nebo to není nutné? Nechci, aby mu něco chybělo. Jinak bereme Aktiferin, což je železo v kapičkách, sice se přiznám, že ne pravidelně, ale anemický mi zrovna nepřipadá. Po jídle se mi ještě nenatahuje a nejeví o něj moc zájem, ale nějak extra při tom neprotestuje, spíš mám problém ho naučit na čajíček, ten teda nechce ani slazený.

Předem děkuji za odpověď
Jana a Danielek

Obrázek uživatele Kytiii

ahojky,

tak to je úžasné, že prcek tak skvěle prospívá...

ad čajíček - opravdu není nutné mu ho nutit... spíš ho motivuj k pití jako takovému - bumbej před ním a nabízej mu vodičku... jako hru... a není vůbec nutné, aby něco vypil... nepotřebuje to... takže prostě mu ukaž, že existuje i nějaký jiný pití než mlíčko, ale hlavu z toho, že nepije, neměj... dítě samo moc dobře ví, co je pro něj nejlepší!!!!

k těm příkrmům... ono je to vlastně na tobě... železa mít určitě málo nebude, zvlášť když ty budeš jíst dostatečně masa a hodně zeleniny... takže resumé? pár lžiček denně mu určitě neuškodí, ale kdyby jídlo odmítal, tak se taky nic nestane... já kojila plně do 10 měsíců (Krýša přikrmy prostě úplně odmítal - vnutila jsem mu tak max 5 lžiček denně), Krýša byl pěkné statné miminko, nic mu nechybělo... prostě věděl, proč to dělá (je zatížen atopií i alergií, ale zatím se mu vůbec nic neprojevilo!)

Obrázek uživatele milinka

S názorem na čajíček jsi mě velice překvapila a samozřejmě potěšila, dr. by nejraději, kdybych mu to nutila, ale já se bojím, že by pak nechtěl flašku ani vidět :§: Ne Z nedostatku železa mám obavy, je přeci jen narozen předčasně a byl anémický, měl 2x transfůzi. Jak jsem již psala, užíváme Aktiferin, ale musí se dávat 2 hodiny po jídle a hodinu před jídlem, což je pro nás strašně těžký úkol, malý pije hrozně nepravidelně, když mu ho chci po dvou hodinách dát, řekne si hned o prso a šance je v dupě :|: Asi mu pár lžiček příkrmů budu dávat teda, docela mu to šmakuje, prso neodmítá. Zase si říkám, že kdyby byl anémický, tak je bledý a spavý a nepřibíral by ne? Spinkat chodí 2x za den, asi 3 hodiny po probuzení po celé noci, spí tak cca 2 hoďky a pak chodí spát ještě odpoledně, cca kolem 15 hodiny, no a pak až zase večer - cca kolem 20:30 hod. Takže si nemysím, že by to bylo nějak moc spaníčka :|P: Jinak o prodlouženém výlučném kojení jsem taky slyšela, manžel je astmatik a alergik - peří, prach...... Tak jsem taky chtěla déle kojit, na druhou stranu mě hodně bombarduje dr. se sestřičkou, div mi nevyškrábali oči, když jsem ještě před 14 dny říkala, že nepřikrmuji..... :$$: Tak jsem raději začala. Dr. mi tvrdí, že mlíčko železo NEOBSAHUJE!!! Chci se tě ještě, prosím, zeptat, koupila jsem mléčnou kaši od Nestlé - rýžovou, že časem dám malému na večer, ale dočetla jsem se, že je lepší nemléčná, je to pravda? Nemůžu tou mléčnou něco zkazit? Nejsem si jistá, jestli bych ještě dost odstříkala na nemléčnou kaši a když ne, stejně se k tomu musí smíchat mlíčko kupné ne? Což je asi to samé, jako bych koupila přímo mlenou ne? Jsem ze všeho na vážkách, jeden tvrdí to a druhý zase ono :?

Ještě jednou díky za rady :+^*:

Jana a Danielek

Obrázek uživatele Kytiii

samozřejmě, že mlíčko železo obsahuje, jen od půl roka má dítě na železo zvýšené nároky, což se dá napravit tím, že budeš železo ve zvýšeném množství konzumovat ty...
ano, u anemických dětí se to musí hlídat... ale myslím, že nedostatek železa bys poznala Smile
někteří dr jedou podle staré školy (děti byly ve 3 měsících ze 70 % na Sunaru, který neměl všechny potřebné živiny - od té doby se začíná s příkrmy u sunarových dětí na 4 měsících, i když mléka jsou již daleko kvalitnější, tj. pro dřívější podání příkrmů už není důvodu...) - nezapomínej, že dítě je tvé a dr není bůh... sama nejlépe víš, co dítě potřebuje... ty jsi s ním ve dne v noci... víš, jestli prospívá, jestli je spokojený, jestli roste, jestli dělá to, co na svůj (korigovaný) věk dělat má...
ad kaše - lepší do 8 měsíců věku (dokud se nezařadí do jídelníčku jogurty) jsou kaše nemléčné míchané buď s MM nebo UM HA (hypoalergenním)...
- takže mléčnou užiješ - jen později Smile
ad spánek - na jeho věk mi přijde adekvátní Smile

Obrázek uživatele Stepanka W

Kytiii, Máťa má prdíky docela často, ale většinou se nám to daří naštěstí nějak rozehnat, takže se zatím v noci budí hlavně hlady. Teď přecházíme na Nutrilon Comfort, který má být proti bolení bříška, snad bude ještě lépe. Určitě nebudu pospíchat, nechci malýmu nějak ublížit. Ale pravda je, že jí docela dost a možná mu mlíčko nebude za chvíli stačit. Ale až to přijde, tak to přijde:-).

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

Tak si tak řikám, kdy už se nám taky vyklube první zoubek, když si malá pořád dělá ústní výtěry ručičkou a pořád nic. Je sice fakt, že už tolik neslintá,jako před měsícem, ale asi to příznak blížícího se zoubku nebude..

ahoj, tak si tady čtu a strašně moc závidím ty dálnice! Samozřejmě, že všem to moc přeju. Já jsem nevydržela a testovala v sovotu (25. den cyklu), prostě jsem nevydržela. Byl negativní. Dnes je 28. den a teď nevím, ještě tu sobotu před testem jsem si byla jistá, že jsem, ale teď nevím.

Holky,moje dítko začlo sedět až skoro na roce a neumí se postavit ani se přichytit za mé prsty,jakože nemá dostatečnou sílu v rukách tak mám jej nadále učit stoupat si v postýlce a u nízkého nábytku nebo by se to nemělo??Nevíte jak na to?Nebo máte s tím zkušenosti?

Ahojte všechny maminky:) Tak zítra mě čeká velký ultrazvuk a screening už dnes jsem nemohla ani spát a zdáli se mi ty nejhorší sny :spid: ve kterých probíhaly moje šílený představy ale byly to jen sny a ráno to je už zase lepší:) No ale stejně doufám ne já věřím že vše bude v pořádku. :C]]: Jen nevím jestli na to nejdu pozdě.

Holky, nechcete některá tuhle super kabelku. Je tmavě hnědé barvy, má 3 větší kapsy, prostřední na zip, jinak zapínání na patent. Je z pevného materiálu, jakoby šusťáku, nebo něčeho podobného.

Ahojky Pápá tak se zase hlásím a konečně jako maminka...a to moc pyšná Mimčo s dudlíkem No a jak to teda začalo...?

Asi uz to moc hlidam jestli to stoupa,ale mam tak hrozny strach ze to nedopadne ani nevite jaky . Ja vim ze si spousta z vas asi o me bude rikat ze jsem prastena ,ale po tom potratu asi opravdu jsem. Tak se nezlobte ze otravuju.

Včera jsem byla z malimna urologii zanet predkožky a uplne prirostlá tak nam to hned strhli a celé obrizli chudácek male plakal jako :§) :^O^: , dneska kontrola a zase pretahovani ma to chudák upne zive a zitra frcime zase :*8*: aby mu to zase pretahnul je hodnej prej abych to nemusela delat doma sama,a to všichni rikaji nesahat nesahat ono se to zpravi samo a prdlajs a takhle to koncí :§)

tak přikladam par foteček jak jsem uz velky.Umím se pekne ozvat kdyz se mi neco nelíbí :^O^: a nebo se nudím.Taky se otačim na břiško,ale spatky na zada mi to jeste nejde,to me musi mamka pomoct.Jinak si dokazi pekne hrat sam ,ale jen chvilku a to se mi taky musi hodne chtit.Papam na noc kašičku ta mi moooc chutna a včera jsem zkusil trosku bananku a to byla teprve dobrota :a\|: .Mejte se pek

Ahojky holky, já už si fakt přijdu jak úplnej magor, tím jak chci mooooccc mimíska tak se mi dneska zdálo o odsávání mléka. Všichni teď z mého okolí zjistily že jsou těhulky, tak to mi na lepší náladě nepřidá, moc jim to přeji ale chci taky. Díky Míša