Nutrilon vs. Bebilon!!!

05.05.2010

Ahojky maminky, tak se jdu s vámi podělit o info. Nedalo mi to a před chvilkou jsem volala na Nutricii( výrobce Nutrilonu a polského Bebilonu) jestli je Nutrilon a Bebilon totéž. A paní mi oznámila, že není. Byla jsem docela překvapená,protože jsem s vědomím, že Bebilon je totéž ho naší Petrušce několikrát koupila. Řekla mi, že poláci mají jiné požadavky jak co se týče složení tak i peněz.Tak jsem se ji zeptala jestli jsou naše kritéria přísnější než ty polské nebo jak to je a řekla, že neví.Tak jsem si rýpla a řekla ji:Takže oba dva výrobky vyrábí jedna a ta samá firma a vy teda o té polské výrobě nevíte nic?? ... odp.: Nevíme... .
Tak jsem z toho docela blbá .... někdo tady píše, že je to jedno a totéž a na infolince jsem zjistila, že není..tak a teď babo raď... ...
Chtěla jsem na tom Bebilonu ušetřit, ale teď se teda vrátím k Nutrilonu., Důvod proč jsem tam vlastně volala byl, že Peťuli bylo teď 10m a u nás se začíná dávat Nutrilon 3. Od ukončeního 12m pak Nutrilon 3 Vanilka či Banán a u nich se do 1roku dává pořád Bebilon 2.Tak mě docela zajímalo jestli můžu kombinovat Bebilon 2 s naším Nutrilonem 3. Protože někdy se stane, že jedem do Pl a Bebilon nebyl a musela jsem koupit Nutrilon. Tak jsem nechtěla malé nějak ublížit. Bylo mi řečeno, že oni za polské výrobky neručí. Kdežto za tyto české ano. Nechápu jedna a tatáž firma.....

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by jsemsva

Super, děkuju!! už jsem ho přečetla a je fakt, že jsem kupovala probio kapky v Pl za nějakych 220 a tady stojí 600. Takže se zase s klidem vrátíme k Bebilonu. Jen mě fakt zarazilo vysvětlení paní na infolince na Nutricii. :a:

Já dávála malýmu oboje... používala jsem teda jenom 1. A i to dávkování se na obalech různí. Každopádně mi po bebilonu více brečel, přišlo mi to, jako by byl míň nasycený. Nevím...

Bohužel s paní,se kterou si mluvila nepřizná,že to je ten samý výrobek...oni totiž strácí koupi nutrilonu,je o dost dražší než ten polský..hodně maminek chce ušetřit a bebilon je upně to samé co nutrilon..kupovala a kupuji ho pořád...beru ho od jedné stále maminky na mmb...mám syna byli mu 2 roky ..od roka ¨pije právě tenhle bebilon..je zdravý a na to,že už mu jsou 2 pije ho stále nyni už bebilon 4. a ted máme dalšího syna..bylo mu 9 měsíců a je žíven od narození bebilonem...moje dětská o tom ví,myslím,že kdyby na tom bylo něco pravda,že je jiný, určitě mi to řekla!!!

In reply to by elimon

Ahojky, maáí byla kojená do min. týdne částečně. Pak se odstavila úplně. Dávala jsem ji ten náš Nutr. pak jsem sehnala ten Bebilon a koukala jsem na to složení a 1 i 2 úplně to samé akorát asi o 80kč levnější. No jenže teď nám Beb.došel a koupila jsem ji u nás Nutr a ten je od 10m právě ta 3. A porovnala jsem Beb 2 a Nutr 3 a je to jiné složení.Sice jen o trochu,ale je. Je mi jasné,že polským dětem do toho jedy nedávají, ale docela mě zarazilo, že mi řekla, že je to něco jiného a že za ty výrobky neručí.... myslíš tedy,že když ji teď v těch dvou měsících budu dávat Beb. a když nebude dám ji naši 3 prd se stane?? Asi jo viď. Jo a ještě něco ptala jsem se na to samé i v lékárně kde jsem Nutr kupovala a pan lékárník už nevěděl vůbec nic.... chjo..

In reply to by baruuu

srovnávat třeba číslo 2 s číslem 3 to je jasný že bude mít jiné hodnoty..co číslo to jiné složení..moji kluci to papají a nic nikomu není..občas dostaneme od babiček náš nutrilon a vše je ok ničeho jsem si na nich nevšimla že by třeba víc plakaly atd...já dávala 1 do 5 měsíců a od 5 měsíce jsem dala 2 a trojka je od 1 roka..před 2 lety byl náš nutril číslo 2 od 5 měsíce..potom to změnily až od 6 měsíce ale v lékárně mi řekly že ten měsíc nic neohrozí...

ahoj, Bebilon teda neznám, ale víš kdo vyrábí Hami? nutricia. Složení je taky velice podobné. My jsme přešli na Hami a malá ho snáší dobře. Teď měnili obaly a Hami1 není za 219Kč, ale za 199Kč. Jenže to vyjde stejně. Jen je místo 600g jen 550g. Mě se poštěstilo najít u nás v lékarně ještě ty 600g na 190Kč, což je super :-). Myslím, že u Nutroša cenu udává hlavně ten obal. Je teda divné, že ti paní nevysvětlila, jaký je tam rozdíl :-) ..

Já myslím,ze to nebude zas tak rozdílný,na kvalitu tam i tady dohlízejí pediatri a hygienici.My a poláci máme stejné stravovací návyky,vubec v evropě jsme si blízko i mentalitou.Vím ze na mimibazaru,to hodně kupují a ještě sem neslyšela nic špatného a to víš ze se jim nebude líbit,kdyz tady trh s Nutrilonem vázne,kvuli tomu ze v Polsku je levnější,a né kvuli tomu ze by byl méně kvalitní,ale protoze mají na dětskou výzivu menší daně,já sem o tom četla i na novinkách(seznam.cz),ze se vyplatí proto jezdit do německa nebo Polska,kvuli mnohem nizší dani!!

nevim, jak u těch 2, 3 atd, neměla jsem srovnání Nutrilon a Bebilon, ale u té jedničky jsou se koukala na složení a množství na Nutrouši a Bebilonu a bylo to úplně stejný... A je to teda ostuda, když paní nezná výrobky jejich společnosti. Jinak mě taky zarazilo, že Nutrionl 3 je od 10 měsíců a Bebilon 3 je až od 12 měsíce, každopádně my přešli na Sunar a jsme spokojený:-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka