kolik stoji jedno vyprani v pračce? :-)

kačenka1711
01.10.2011

tak jsem tak premyslela- kolik muze stat jedno vyprani v pracce? ptam se kvuli latkovkam, jestli se vyplati:) myslim program klasika na šedesatku 2hodiny prani. diky:-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

tak holky už tu všechno podstatné asi řekly, já jen bych ráda věděla kolik stojí 1kW? máme noční proud a pak denní - dražší ....

pokud dítě čůra cca do dvou let do plen, tak se na látkových plinach ušetří cca 10 000,- záleží jaké používaš atd. já jdu rozhodně do látkovek, i z jiného než úsporného režimu:-)

já myslim, že se to nedá takhle říct. záleží na pračce, jestli si váží prádlo, na nočních proudech apod.... asi to pár korun bude. někde se psalo, že okolo 2 až 3 korun. já sem používala látkovky na první dítě, na druhý je mám schovaný. jednorázovky se mi neosvědčily hned z několika důvodů nehledě na peníze. prala sem s tim ručníky, utěrky a oblečky. ale pokud si koupíš ty nejdražší nejkrásnější látkovky, asi zas tolik neušetříš:-) dá se sehnat jedna i za 700...:-) ale ušetříš vždycyky, když si vzpomenu, jaká je spotřeba...:-)

Kačí, ono záleží kolik u Vás stojí voda, kolik má spotřebu Tvoje pračka atd. Vypolatí nevyplatí, já nevím, spíš jsem slyšela, že o moc ne, ale já to nepočítala protože ikdyž mám sušičku prádla je pro mě pohodlnější mít jednorázovky... ale je to o každé mamince

kačenka1711

In reply to by Kacenka3

vodu platime pausalne. spis mi slo o elektriku.. mame LG. na ty latkovky jsem nekupovala vlastne skoro nic. mam pujcene ty vyplne od kamosky, ctvercovky po mě a svrchnkay jsem koupila za 269 + 89 + zluc mydlo za 28kc. to je veskera moje investice ;-)

In reply to by kačenka1711

pokud máš možnost mít latkovky tak není problém, pak je můžeš dle potřeby střídat s jednorázovými. No tak kolik má spotřebu Tvoje pračka? Je to v návodě. Moje pračka má třeba : Spotřeba energie při praní 60°C 0.93 kWh. To znamená že praní dvě hodiny u eonu na klasický tarif mě stojí na jedno praní cca 10Kč, ale při nízkém tarifu (noční proud) jen cca 3,5 Kč.
Takže když budu prát na vyšší tarif řekněmě 4x týdně tak mě to bude stát 180Kč měsíčně a 2160 Kč ročně. Ale při praní na nízký tarif 56 Kč měsíčně a 672 Kč ročně.
Plus samozřejmě musí člověk brát v potaz prací prostředek, práci popřípadě spotřebu sušičky atd.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka