Kdo vaříte svoje příkrmy?

25.02.2010

Ahoj holky, chci se zeptat z čeho připravujete příkrmy? Já zatím jen brambor mrkev, brokolice. Napište mi co přidáváte. Díky a hezký den:) :hu: :a\|:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky,no hlavně tam přidávej kvalitní olej-stačí pár kapek,nejlépe olivový extra panenský :) jinak to co tam dáš je zcela na tobě,já už dávám maso,zeleninu a přílohu.Aby tam měl vše,kombinace dělám podle sebe :) Třeba špenát,květák,hrášek,dýně,fenykl,kukuřice,cuketa,zelené fazolky... je toho spousta,záleží jen na tobě,co chceš vyzkoušet a samozřejmě na tom,co bude mimčo jíst :)

jen osobní připomínka k tomu,že řikáte, jak všechno chutná stejně... dětem to nepřijde stejný, když je to z jiných surovin. To jen dospělí maj jazyk navyklej na koření a soli, a taky si zkuste rozmixovat jídlo tak najemno a taky se bude zdát všechna kaše podobná. Tak netřeba vylepšovat. (jak jedna maminka tady, co dávala malý hned na jabko čokoládu, a koření do polívky,že prej jí už v 7 měsíci furt to samý... :( )

tak já taky přidám svůj názor : bažanta sice nevařím, ale kuřecí či hovězí není zas takovej problém. Skleničku dám jen někdy, malé stejně moc nechutná. Je pravda, že všechno chutná dost podobně. Vaříme tak na dva dny dopředu, zbytek zamrazím a trvá mi vše max. 30min...

ale my temer do roka jen sklenicky,min.vareni,bylo to pro nas pohodlnejsi a hlavne kvuli brisku i priznivejsi nez vareni doma.Jinak taky varime zeleninu na masle s bramborem,tesoviny s raj.protlkame,do vsecho uz teda davame maso.zapeceny brambory s vejcem,kvetakovy mozece,pangasius s parmazanem,pecene kure s kasi nebo ryzi,zapecena brokolice se syrem no ja nevim skoro vsechno mozny,varim doma jen z kureciho a obcas hovezi kdyz delam v papinaku,krutu a ryby.Jinak stale kupuju teleci,kralika,bazanti,jehneci a takove veci ktere doma nevarim,aby si mala pochutnala i na techto jidlech

Ahojky,nevím,pro jak staré dítko vaříš,ale určitě mu nic dobrého do těla nedáváš,všechny pokrmy ve skleničkách jsou hlídané na dusičnany a potraviny v obchodech né,takže mu do těla dáváš dusičnany a to malý tělíčko musí pěkně bojovat,aby to zpracovalo.A do budoucna se to pak může projevit nemocemi střev.

In reply to by dablice

Prosím tě,kdes to vzala?mě se strašně líbí,jak tady hlídáte dusičnany a pak narvete dítě šunkou třeba v 8 měsíci.Já nedávám pouze špenát a červenou řepu,které dusičnany vychytávají nejvíce,ale jinak normálně vařím.Jinak dusičnany nemají jaksi vliv na střeva,nebrala bych to tak tragicky.A když je to tedy tak strašné,tak by se nad tím měli zamyslet výrobci dětské stravy a nedávat jednu skleničku za 30 korun!!!Na to fakt nemám,naštěstí malej jí i doma vařené.Jinak četla jsi někdy složení skleniček?Jako že jsou rajčata ve skleničce od 4 měsíců,tuhle jsem viděla i smetanu ve špenátové skleničce od 4. měsíců,sojový olej a tak podobně!!Ona to taky taková výhra není.

In reply to by dablice

Škoda, že nevím, kde jsem četla sáho dlouhý text zrovna na toto téma. Byly tam popsány výhody a nevýhody kupovaných a doma vařených příkrmů. Dítě je schopno od 6 měsíce věku měnit dusičnany na dusitany. V kupovaných skleničkách je tak málo masa, jako byste dítku nedali ani půl lžičky, a to by muselo sníst celou skleničku. Dále někteří výrobci ho na etiketách uvádějí nesprávně a ačkoliv se snažíte svému miminku dát to nejlepší, můžete udělat chybu a třeba povzbudit alergickou reakci. Kupované navíc výjde dráž. Kdysi žádné skleničky nebyly, moje mamka ani neví, že něco takového existuje a žádné problémy se střevy nemám !!! U doma připravovaných příkrmů znáte přesné složení. U kupovaných příkrmů sice znáte složení, ale neznáte poměr použitých surovin. Navíc se v příkrmech často vyskytují potraviny nevhodné pro daný věk nebo potraviny záhadných názvů, např. (vybráno náhodně z etiket značky Hami) extrakt z droždí, bezlepkový pšeničný škrob apod., které zřejmě málokdo používá doma k vaření. Doma připravované příkrmy jsou levnější než kupované. I po započítání výdajů na energie vyjde domácí příprava příkrmů podstatně levněji než kupované alternativy. Domácí příkrmy mají vyšší obsah vitamínů. Pokud se domácí příkrmy připravují převážně z čerstvých surovin a jsou ihned podávány, mají vyšší obsah vitamínů než kupovaná alternativa. Sterilizace kupovaných příkrmů vysokými teplotami sice zaručuje mikrobiologickou nezávadnost pokrmu, ale zároveň ničí část vitamínů obsažených v potravinách. Množství obsažených vitamínů se také snižuje s dobou skladování, přičemž kupované příkrmy mají běžnou dobu spotřeby dva roky. U kupovaných příkrmů je kontrolován obsah některých látek, např. sodíku, rtuti, olova nebo dusičnanů (normy jsou definovány vyhláškami Ministerstva zdravotnictví a předpisy Evropského společenství). Obsah těchto látek v kupovaných příkrmech není nulový, jak by se někdy mohlo zdát (např. u dusičnanů to v podstatě není možné), pouze se pohybuje v rámci poměrně přísné normy. Pro běžně prodávané potraviny (maso, zelenina, ovoce apod.) platí méně přísné limity, které jsou kontrolovány pouze namátkovými kontrolami. Ovšem neplatí tvrzení, že doma připravované příkrmy obsahují těchto látek více, platí pouze, že obsah těchto látek v doma připravovaných příkrmech neznáme.
Domací i kupované příkrmy mají tedy své výhody i nevýhody a je pouze na rodičích, jak se rozhodnou. Na závěr jeden důkaz, že při nákupu hotových příkrmů není dobré spoléhat na označení vhodného věku od výrobce, ale je třeba vždy přečíst složení. Tomuto příkrmu od Hami totiž chybí k dokonalosti pouze chilli:

Hami - Červené fazole s rajčaty (od 10. měsíce)
Složení ve 100 g výrobku:
Fazole červené 28,5 g, račatový protlak 26 g, rýže 19 g, červená paprika 8 g, cibule, žampióny 5 g, zelená paprika 3 g, kukuřice cukrová, ananasový koncentrát, kukuřičný olej, kukuřičný škrob, extrakt z droždí (pekařské droždí, sůl), černý pepř (0,013 g).

Tady odkaz na dusičnany:
http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych-prikrmech/

Hodně názorů jsem použila a skopírovala ze stránky:
http://www.maminkam.cz/pro-a-proti-domaci-pripravy-prikrmu-pro-kojence/ kde si můžete počíst sami. Samozřejmě se názory na přípravů pokrmů doma nebo kupovaných skleniček různí. Je opravdu na každé mamince, pro co se rozhodne.

http://nanya007.mondozoo.com

In reply to by krevetka

Třeba naše.Sice je mu teprve devět,ale pečivo ještě neměl :) A já se taky pozastavuji nad složením některých příkrmů,jsme doma všichni alergici,takže to dost hlídám.Ale třeba najít skleničku bez obsahu rajčat je dost těžká věc,cibule si myslím taky do pokrmů moc nepatří a třeba sojový olej-soja je jedním z největších alergenů v prvním roce života.kolikrát stojím u regálu jak blbec,čtu tam ty maličkatý písmenka,strávím tam půl hodiny a nakonec nic nevyberu :( Jo a to mimochodem nemluvím o přesnídávkách,ve kterých je ve většině přidán cukr nebo aspoň šťáva na doslazení?Proč???Ovoce je snad sladké samo o sobě a proč je učit na hodně sladké od malička,ne??

In reply to by milinka

Je to vyčerpávající. Hlavně si myslím, že kdyby domácí příprava byla v něčem špatná pro děti, tak už na to určitě někdo přijde. A hlavně domácí malé chutná. Kamarádka kupovala příkrmy a prcek jí pak domácí nechtě. Tak ještě jednou děkuji. Kupované stejně budu používat, když pojedeme na delší výlet. :s: :one: :a: :a: :a:

In reply to by Hannka01

strva je pro zavadeni prikrmu lepsi,u nas vsichni dr.doporucuji zacinat s kupovanymi,jen jedna dr.ktera je pred duchodem je zastancem vareni doma.V cizine se nevari temer vubec.Ten kdo nato ma penize a nechce travit cas varenim jidla,ktere skonci stejne ve vetsine pripadu v kosi,si takto muze ujednodusit praci a nabidnout diteti vse co je na trhu.Zajimalo by me osobne,ktera maminka doma pro sve dite vari jednou za 14dni kralika,bazanta,krocana,dyni,jehneci apod.veci,myslim,ze skoro zadna,takze asi tak.Ale jak rikam,je to kazdeho vec.

In reply to by krevetka

No já se přiznám, že králíka, jehněčí, krůtí, kuřecí, dýni atd. taky vařím doma a malému moc chutná. Je fakt, že ty skleničky, ať je to z jakéhokoli masa a příměsí, vždy chutná skoro stejně.

Ne vždy má dr. pravdu.
Někteří dr. např. taky doporučují začít přikrmovat UM, když se jim zdá, že dítě málo přibírá a maminka se snaží kojit, taky je to špatná rada od nich, občas trvá, než se laktace rozeběhne... atd. Neznamená, že když něco dr. řekne, že je to vždy správná volba. To s tím kojením bylo jen přirovnání. Moje dr. třeba brala mému synovi každý týden krev, jestli už má dost červených destiček, ale i mi jako laikovi, bylo jasné, že když mu bude pořád dokola brát krev, tak se mu asi horko těžko bude lepšit výsledek, trvá až 14 dní, než se množství odebrané krve dítě obnoví. Díky bohu existovala super ženská dr., která je přes léčbu srdíčka, a ta mojí dr. domluvila, a ejhle? Už nám nebrala 4 měsíce vůbec krev a posledně při odběrech byly krevní destičky najednou v naprostém pořádku.

Tak asi tak. 100 maminek = 100 názorů. Já jen napsala ten svůj. Nikomu jej nevnucuji!!!!

http://nanya007.mondozoo.com

ahoj, já ještě přidávám mraženou kukuřici. Ta chut je pak o mnoho lepší a malá vše slupne jak malinu. Jen to chce trochu lepši mixer, aby se ti ta šlupička s kukuřice lépe rozmixovala. Jo a slyšela jsem, že je dobrá cuketa...

tak bych rekla, ze holky to tady docela vypsaly vsechno, ja obcas jeste pridam jablicko, ma to potom takovou jemnejsi chut....vsechno to skoro chutna stejne....:-) mam pocit...at s kurecim, nebo kralicim masem:-)))....ale tak dulezite je, ze to decka dlabou....varim si vetsinou na dva dny a kdyz jeste zustane, tak to dam do sklenicky do mrazaku na horsi casy:-)

Kedluben, brokolici, mrkev, petržel, celer, červená řepa, později i ten hrášek, čočku, květák, a teď si už asi na nic jinýho nevzpomenu ;) .
Přidávala jsem těstoviny, někdy rýži, ještě pórek taky můžeš a kuřecí nebo králičí masíčko. Taky žloutek. papa

Tak my si doma taky vaříme sami, občas koupím skleničku, ale spíše vařím, nejčastěji dám vařit kousek králičího nebo jiného masíčka, pak přidám kousek bramboru, mrkve a pár kuliček hrášku + trošku olivového oleje, nakonec rozmixuji. Občas dám brokolici nebo okusínek květáku. A tak pořád dokola. S hráškem to má hned lepší chuť. Koupila jsem mražený, vždy jen pár kuliček, cca 6 :one:

http://nanya007.mondozoo.com

ahojky vařila jsem svoje, kupované pak vůbec nechtěl a myslím že taky brokolici, špenát, brambory, mrkev, cuketu, mixovala jsem a zamražovala

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka