Kačenka a tříměsíční kontroly

05.09.2008

Čas letí a Kačenka oslavila 20. srpna své třetí „náměsíčniny“. :one: A nám začal kolotoč návštěv doktorů a doktorek. Jako první přišla na řadu naše dětská doktorka. Kačka roste jako z vody – 4850 g a 58,5 cm :qu: , za což byla pochválená, a za „odměnu“ dostala první injekci. Kupodivu ani moc neplakala – je to moje statečná holčička :cc): a u mámy v náručí rychle usoudila, že vlastně žádný důvod ke smutku nemá. Odpoledne jsme jí na radu paní doktorky dali preventivně Panadol sirup, takže se horečka nekonala. Abychom z toho v lékárně nevyvázli tak lacino, dostali jsme ještě recept na mastičku proti ekzému, který se začal Kačce dělat na pacince (a pak že kojené děti na ekzémy netrpí…).

Dobře jsme dopadli i na kalmetizaci, kam si nás pozvali na začátku září. Paní doktorka přeměřila Kačce znaménko po očkování a sdělila nám dobrou zprávu, že přeočkování se bude konat až ve škole, dřív není potřeba. :one:

Poslední doktorka nás čekala i na ultrazvuku, kam jsme vyrazili na kontrolu kyčliček. Ortoped nám tuším ve dvou týdnech doporučil preventivní nošení plánky navíc, což jsem dodržovala pouze do doby, než začala Kačka spinkat na zádíčkách. Jednak pak měla nožičky od sebe i bez širokého balení a jednak se názory na pozitivní efekt preventivního nošení více plínek různí… :n: Z ultrazvuku jsme dostali zprávu s několika záhadnými čísly pojmenovanými podle řecké abecedy (alfa tohle a beta támhleto) a paní doktorka nám potvrdila, že je všechno v pořádku. :one: Takže teď už schází jenom kontrola u ortopeda, aby nám kladný výsledek potvrdil. Ten má ovšem pro miminka vyhrazenou pouze jednu hodinu v úterý odpoledne, takže se tam teprve chystáme.

Jinak Kačka už se občas otočí z bříška na záda, krásně zvedá hlavičku a začíná se zajímat o hračky. :cc): Pořád plně kojíme, což si myslím vzhledem k zážitkům posledních srpnových dnů (viz následující článek v mém blogu) zaslouží pochvalu ;)

Téda, to je šikulinka. nás tříměsíční čeká v úterý - a už teď se bojím jak dopadneme s očkováním (kvůli TBC - nám nakonec prasklo :00: ) Jo a holky, není to nějaké divné - jedna má včeličku za odměnu a ta druhá tu samou za trest ... :s: :s: :s: :s: :s: :s: :s: Snad ji taky dostaneme - a bude mi jedno za co :s: - bude to znamenat, že je u nás (tak jako u vás) vše O.K. ;) :k: :k: :k:

Zaslouží!A Kačce vše nejlepší,je to šikulka,moje Alenka má skoro půl roku a otočila se teprve včera!

In reply to by jituška

Kačka je totiž nerada na bříšku, takže když ji dám na bříško, tak většinou tak minutu zvedá hlavičku, pak ji to přestane bavit a buď začne plakat nebo se jí povede se otočit. Zatím je to spíš náhoda, když se otočí.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka