Jaký porod - rizikovka

11.03.2009

Ahoj holky, chtěla bych vědět jak se to řeší v případě, že jsem 3/4 těhu proležela, to znamená kondička veškerá žádná. Jsem schopná dojít tak akorát na záchod a jsem vyfluslá. Přirozeného porodu se nebojím, ale mám obavy, že bych to fyzicky nezvládla. Je možné se před tím domluvit plánovaně na císaře? Lékaře jsem se zatím neptala a nevím jestli s tím mám vůbec začínat.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, a jak dlouho máš do porodu? Já jsem teda taky ležela, chvíli v nemocnici, pak dlouho doma a nebyla jsem schopná nic ujít. No a když jsem měla takový čtyři týdny do termínu, tak jsme se domluvily s doktorkou, že teď už by se nic tak strašnýho nestalo, kdybych náhodou porodila a začla jsem s manželem chodit denně dvakrát, třikrát na procházky. On mi ze začátku hodně pomáhal, byla jsem fakt okamžitě vyřízená a třeba jsem došla vždycky jen k další lavičce a pak seděla a sbírala síly:-) Ale za ten měsíc to bylo čím dál lepší a na konci jsem se fakt cítila výborně! Žádné jiné posilování nebo cvičení jsem nedělala a i když byl prcek na mě hodně velkej, tak jsem ho porodit zvládla dobře.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Díky ;) Já bych samo volila raděj přirozený. Ale zase si říkám, raděj císaře, než pak kleště. A taky si myslím, že mi toho císaře doktor nedoporučí

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

to je přesně to čeho se bojím. Že bych mohla mimču tím přirozeným porodem spíš ublížit. Ale taky doufám, že kolem mně budou odborníci, kteří udělají všechno proto aby nám pomohli :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Já spíš myslela hypoxii plodu než nějaké poranění, ale na to nechci raděj myslet. Každopádně děkuju za tvoje připomínky a doufám, že se dočkám taky takového krásného cvrčka :a:

ahoj tak to tě uplně chápu a být tebou tak se doktora zeptam. Já jsem teda neležela tak dlouho jako ty, já ležela na začátku přes 2 měsíce a byla jsem ráda když jsem došla z bytu do auta a byla jsem uplně vyfluslá. Takže si nedovedu představit jak v takovým stavu ještě tlačit. Tak se ho zeptej a docela by mě zajímali co ti na to řekne.

In reply to by Lucka a Natalka

Ahoj, slíbila jsem, že dám vědět jak pořídím u MUDr. Trošku se to protáhlo, protože jsem si 14 dní poležela v nemocnici, kde to vypadalo, že už budu rodit. Nakonec mimčo doktoři přemluvili :) Když jsem se pak ptala na ten porod, tak mi bylo sděleno, že mimčo je tak nízko, že když začnou znovu kontrakce, tak bude na světě. Že není důvod k císaři. Jsem proto moc ráda ;)

In reply to by míma

ježiš tak zase jsi ležela v nemocnici - no to byl si děs. Tak nakonec to dobře dopadlo mimi je zatím ještě tam kde má být. A v kolikátým jsi týdnu? Že by mimi už tu bylo každým dnem? A jak se cítíš ty? Už je to trošku lepší asi tě i doktoři uklidnili, to je dobře

In reply to by míma

ježiš tak zase jsi ležela v nemocnici - no to byl si děs. Tak nakonec to dobře dopadlo mimi je zatím ještě tam kde má být. A v kolikátým jsi týdnu? Že by mimi už tu bylo každým dnem? A jak se cítíš ty? Už je to trošku lepší asi tě i doktoři uklidnili, to je dobře

In reply to by Lucka a Natalka

Teď jsem ve 34.tt, takže už máme doufám vyhráno. Cítím se, no tak nějak jako před porodem :) Mimčo je natlačené hoooodně dole, takže nemůžu ani pořádně sedět a chodit, takže stejně ležím. Břicho mám pořád jako kámen. Už mám vysadit i prášky na udržení, takže je to asi otázka času. Ale mimčo je podle ultrazvuku cvalík, takže by to teď už určitě zvládlo ;)
Ale je pravda, že když jsem ležela v tom 32.tt na sále, kolem mně se rodilo a mně kapala infuze na rozehnání kontrakcí, tak jsem se už viděla jak taky rodím.
Holky mějte se krásně a držte nám palce :a:

In reply to by míma

no tak by mělo být malý v pořádku i kdyby přišlo dřív, já jsem porodila v 36+2TT a taky byla malá v pořádku a vážila 2,53g a měřila 43cm. Byla malý cvrček ale hlavně zdravá.
Tak ti držíme palce aby bylo všechno v pořádku - bezproblémový a rychlý porod a aby jsi měla brzy u sebe zdravé a krásné mimi. Tak HODNĚ ŠTĚSTÍ :\x:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka