Jak odnaučit miminko chování ???

20.05.2009

Ahoj holky,
možná otázka na kterou není rady? Jak odnaučit miminko chování a nošení.
Matějovi byly minulý týden 3 měsíce. Protože byl hodně plačtivé miminko, tak jsme ho skoro pořád nosili - tedy chovali. Máme i šátek i babyvak, ale někdy se mu v tom prostě nelíbí, tedy spíše líbí se mu v tom málokdy.
No a teď už to je "velký" kluk a tak si myslím, že by si už mohl trochu vyhrát sám. Baví ho obrázky, různé hračky, pást koníky, ale u všeho musí mít partnera, tedy nás. Chraň mě ruka Páně, abych ho nechala pod kolotočem. To je za minutu řev a pak ho utišit, no děs.
Jak jste to holky dělali s vašimi mimči, jak jste je naučili, aby si hrály samy. Mně by stačilo alespoň 20-30min, ne pořád, taky si s ním ráda hraju, řehní se na mě a vydává různé zvuky.
Tak se podělte o vaše zážitky a zkušenosti.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, já razím názor, že do půl roku nemůžeš dítě rozmazlit. takže jestli chceš chovat a Matýsek taky, tak proč ne. chápu, že je to ale někdy otrava nosit pořád dítko na rukou, člověk pak nic neudělá. mám taky synka, který byl hodně chovací, ale jemu vyhovoval i babyvak, to byla vyýhra. ale jinak to bylo jak píšeš ty - dokázal si sám, ale musel mít u toho partnera. myslím, že ho to přešlo až tak kolem 5.-6. měsíce, to najednou našel zalíbení v hrazdičce a už řádil, ale pozor, nemohla jsem sedět kousek od něj, musela jsem být tak, aby na mě neviděl. tak to funguje dodneška. potřebuju něco udělat, tak ho strčím do postýlky, on si hraje, ale já musím být mimo oční dosah :s:

Ahojky,
tak nevím, jestli tě pomůžu...
Naší Johance je 10měsíců...od narození dost plakal, tak jsme pořád chovali a uspávali na míči...sama taky nechtěla být...pořád se ji někdo musel věnovat...
Od 3tího měsíce už nechtěla ležet a v kočárku jen řvala...takže buď chovat nebo lehce posadit, aby viděla...
No prostě hrůza...pokud se nechovala a nemohla koukat okolo a nebo nebyla v pohybu děs...
Jenže třeba i s uspáváním jsem neměla to srdce ji nechat plakat, aby se to naučila...takže jsme pořád nosila a nosila a nosila a pořád šlapala podle ní :) :) už jsem ztrácela nervy.
Ale najednou, tedy až v 7mi měsících, se to zlapšilo. Lezla, začala chodit kolem nábytku a to se jí moc líbilo, takže jsem si chvilku odpočívala. Jako-pořád ve střehu, co strhne a kdy upadne.
Vžycky si někam dolezla a oběvovala, co kde nového a tak si začala hrát sama. A tím jak se unavila, nevyžadovala takovou pozornost a večer usínala během chvilky u flašky (oproti uspávání na míči).
Takže...u nás to chtělo prostě trpělivost a čas (i když jsem z toho totálně vyřízená :)).

Ahoooj,my sme prcka taky pořád jenom chovali a uspávali jedině v náručí.Ted mu je skoro 5 měsíců a jelikož už ho skoro neunesu,tak už ho nenosim tak často.Usíná sám v postýlce a s tou samostatností je to někdy hrůza.Nekdy se zabaví sám,i ten kolotoč v postýlce ho někdy zajímá,ale většinou jak řikáš..jak se vzdálim,začne knourat a houkat.A tak ho nechám chvíli,nejdu hned k němu,aby si nezvyk.Nebo kdyz potřebuju neco delat,dám si ho vedle na deku a on na mě vidí a je klid.Myslim,že až kluci začnou sedět,bude je to bavit víc.Ted už se ten náš nudí vleže a chce sedět.

In reply to by lenik86

No, ono mu zatím nestačí ani aby mě viděl, když si ho dám do lehačky a dělám třeba myčku, tak jsem ráda, že jí alespoň vyndám než začne povyk.
Jinak usíná sám, zatím, tak snad mu to vydrží. Stačí zamotat do deky jako do svěrací kazajky, vrazit dudlíka a plenku kolem hlavičky a za pár minut chrní.
No tak si to chování jetě asi užijeme než nám kluci začnou utíkat.
Papa.

In reply to by Lištička

Jojo,s plínkou omotanou kolem krku vždycky usne.Tak ho zkus chvili nechat,já když to je takový to knourani,kdy si vynucuje pozornost,tak to ho nechávám bejt a jdu si udělat co potřebuju a když už to začne mít grády,tak jdu za nim.Jsou vyčůraný ty dětičky,ty si uměj říct:-)Hlavně se s nima mazlit,pak už nebudou chtít.Ted nemužou utíct mamince :s:

In reply to by lenik86

Jo jo, když jen tak fňuká, tak ho nechávám, ale pak vždy přejde do příšerného řevu. Jinak je to zlatý kluk. A mazlím se pořád i taťka, já bych ho pořád pusinkovala a čichala k němu, krásně voní a to ho ničím voňavým nemažeme. Nebo si ho položit na břicho, aby pásl koníky a dívali jsme se na sebe. Nádhera, že?
Tak papa a ať Tě bříško netrápí.

In reply to by Lištička

Já taky pořád čuchám,mažu ho indulonou,to je ta nejhezčí vůně.A na břicho si ho dávám taky takhle po ránu,když se mi ještě nechce vstávat.A hrozně se směje,když mu pusinkuju chodidla:-)Je to fakt kouzelný,škoda,že to tak utíká.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky