Jak odnaučit kluka mluvit jako holka??

14.01.2011

Ahojky, potřebuji poradit :#o: , Domčovi bude 2,5 roku a mluví jako holka, udělala, spapala, vyspinkala atd. všechny slovesa používá v ženském rodě. :? Já ho pokaždý opravuju, někdy to i zopakuje správně, ale jakmile řekně něco sám, tak zase v ženskym rodě. :n: Jeden čas to už vypadalo že se začne srovnávat, ale pak si chviklu hrál se svýma setřenicema a už zase mluví jak holka. :girl:
Poraďte jak to děláte vy? Nebo se to časem srovná samo až bude starší? :help:
Nebo mam začít já a používat na všechno mužský rod, než se to naučí? Zase nechci aby v tom měl pak zmatek. :€z€:
Díky za odpovědi :+^*: , už si připadam jako blázen. :spid:

Ahojky, můj syn mi to taky dělal, ale chce to vydržet a opravovat každé slovo které řekne, on si to časem srovná sám. Já to dělala tak, že jsem vždy upozornila, že se neříká např. vyspinkala, ale vyspinkal - zopakovala jsem jeho jméno a dala sloveso do správného tvaru :o) např. Tomášek se vyspinkal!!! Tak hodně zdaru :o)

taky zastavam nazor,ze se to casem srovna samo.Nas prvni syn zhruba kolem tech 2 let a ted nevim presne,ale tak nejak,delal to same a mluvil na me v zenskem rode.Je to tim,ze byl hlavne se mnou a ode me to porad slysel,ze maminka spala,varila,maminka uklizela,takze pak nasledovalo co prijit muselo z ust naseho syna,ze Michálek udelala,Michalek si hrala :00: :) :h: a co deti slysi,tak to napodobuji. :) Porad jsem ho opravovala a opravovala a vysvetlovala a vysvetlovala do nekonecna,ze on je kluk a kluci mluvi jinak. :) Porad jsem mu vypravela,ze jak to rekne chlapecek a jak holcicka a jak to porad poslouchal,tak casem pochopil :) Nejaky cas to trvalo nez to v hlavicce srovnal,ale pak to samo odeznelo a mluvil uz jako velky chlap. :h: :)Dnes uz ma 4 roky a sam mi vypravi,ze to a to se pro nej nehodi,ze to a to nosi holcicky a s vaznou dustojnosti mi septa do ouska,ze on je prece velkej chlap :s: Pro nas uz je to jen krasna vzpominka uvedomovani si jeho muststvi ;) Nech tomu cas,prijde to samo a jen bych ho tebou opravovovala a vysvetlovala a uplne v klidu.papa :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka