Jak napsat zaměstnavateli žádost o čerpání rodičvoské dovolené?

21.09.2009

Ahoj holky, mám velikou prosbu. Můžete mi některá poradit, jak formulovat žádost, kterou po mně chce zaměstnavatel a to sice žádost o čerpání rodičovské dovolené? Dávno mám vyplněné všechny formuláře, které byly potřeba, ale teď po mně chce ředitelka školy, kde jsem pracovala, tedy stále mám smlouvu, ještě písemnou žádost o čerpání dovolené. Tedy chce písemně, jak dlouho budu na "MD". Má to po mně vůbec chtít? Jak jí to mám napsat? Moc děkuju všem za odezvu.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, mně to ekonomka napsala sama, jen jsem to podepsala a říďa k tomu připsal, že souhlasí a podepsal to taky.
Žádost
Žádám o čerpání řádné dovolené z pracoivního poměru po ukončení mateřské dovolené, tj. 26.září 2009 /sobota/. Dovolenou budu čerpat v rozsahu 40 pracovních dní, tj. od 29.září do 11. listopadu 2009. Dále žádám o čerpání rodičovské dovolené z titulu prohloubení péče o dítě podle § 196 zákoníku práce a to do 2 let věku mého syna Matěje, kterého dosáhne 18. dubna 2011. Za kladné vyřízení mé žádosti předem děkuji.
Tak to můžeš asi napsat podobně, pa

In reply to by Makvína

Ahojky, no tak to je super!!! Strašně moc ti děkuju, napíšu to úplně stejně, též mám jen na dva roky, takže až na to jméno a datum narození to sedí. Cháúu tedy dobře, že rodičák nám končí s úderem 2.narozenin zlatíček? A ten den je včetně?

Cauky, napsala;bych to volnou formou... žádám tímto o rodičovskou dovolenou, kterou budu čerpat od....v délce 2,3,4 roky, tzn. do ...., přiložila bych k tomu rodny list ditete, ktery stejne musis zamestnavateli dolozit.

jak dlouho budeš na mateřský dovolený, to se přece pozná podle toho papíru, na kterém ti vyplnila doktorka termín porodu. Pokud jde o rodičovskou dovolenou, tak její délka není daná zákonem ale ty sama si můžeš určit, jak dlouho na ní budeš, tak asi proto po tobě chtějí písemnou žádost.
Normálně jim napiš "Žádám o poskytnutí rodičovské dovolené od ... do ..."
Místo těch teček od doplníš den následující po skončení mateřské a termín do klidně můžeš napsat "do tří let věku dítěte"

...ale o "MATEŘSKOU" dovolenou jí žádat nemusíš....a "RODIČOVSKOU" ji nahlásíš, pro jakou délku jsi se rozhodla....pokud budeš na 3roky, k tomu se vyjadřovat ona nebude a vlastně nesmí, jen pokud by jsi chtěla být 4roky, tak k tomu její souhlas potřebuješ, protože ti jinak po 3letech může dát výpověď, že s rokem navíc nesouhlasí...alespoň si myslím, že se nemýlím ...a ještě se u zaměstnavatele písemně žádá o proplacení zůstatkové dovolené...papa Oli.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka