Jak a kdy pojistit dítě?

Radost, štěstí a zvykání si na novou životní roli. Tak vypadají první chvíle v pozici rodiče. Je ale třeba řešit i formální záležitosti. Vyjma klasického balíčku, kterému se nevyhnete, přichází na scénu i úrazové pojištění. Kdy, za kolik a jaký typ? Není to zdaleka tak těžká volba, jak se zdá.
Chvilka nepozornosti
Po narození se miminka automaticky hlásí ke zdravotní pojišťovné své matky, na žádost to jde samozřejmě změnit a zaregistrovat dítě i jinde, pokud je nabídka lákavější a ukrývá v sobě lepší benefity. Spousta rodičů má za to, že klasika v podobě zdravotního pojištění je pro život dostatečná a dítě chrání, aby bylo vždy a v drtivé většině případů bezplatně ošetřeno. A na úrazové pojištění pomyslí jen málokdo. Jsou to ale opravdu jen zbytečně vynaložené peníze? Problém je v tom, že lidé nechtějí přemýšlet o tom, co by se mohlo stát, že stačí mžik a úraz je na světě. Jak se ale dítě staví na nohy a objevuje svět, hrozba toho, že budete volat sanitku, strmě stoupá. Zažil to každý. Ostrý kámen, hrana stolu, neuvážený skok do prázdna, vysmeknutí se z náruče, první pokusy na lyžích nebo skateboardu, neobratné čarování v kuchyni. Nehoda se může stát i mnohem dřív, kdy se miminko ze všech sil snaží pást koníky a přetočit se z bříška na záda, rozkutálí se ale moc a už padá z pohovky na zem. Nebo otevřete skříňku s plenami a malý uzlíček se svalí z přebalovacího pultu. A pak – většinou už pozdě – přichází rodičům na mysl otázka úrazového pojištění.
Správné načasování
Jen zanedbatelné procento dětí má úrazové pojištění od prvního dne. Většinou dochází ke sjednání ve chvíli, kdy rodiče cítí, že by bylo pro dítě přínosné a plnilo funkci ochranného prostředku v případě nehody. Dětská pojistka ale platí od narození do sedmnácti let, pak pochopitelně přechází do tarifu pro dospělé. Má to ale dva nesporné klady. První je cenové zvýhodnění, druhou fakt, že při přechodu z dětské fáze do té pro starší osmnácti let jsou započítány pojistná léta a výsledná částka (při pokračování pojistky) bude o poznání nižší.
Zmatená nabídka
Pro laika je poměrně složité vyznat se v řeči pojistných smluv. Na jedné straně jsou tam jasně dané parametry a pak dole pod čarou natěsnané vše, co je z pravidel vyjmuto. Na spoustu lidí takový přístup působí jako zbytečné kličkování, kdy ve finále záleží na tom, jak si kdo co vyloží. A výplata pojistky nemusí být zaručena. S pomocí odborníka se ale není čeho bát. Ten vám totiž produkt nastaví tak, aby bylo dítě v bezpečí za všech okolností a pojistka kryla invaliditu, trvalé následky, hospitalizaci nebo smrt. V některých případech i zdravotní pomůcky nebo podporů ošetřovatelek a chův. Na druhou stranu je třeba připomenout, jak moc těžké je uvažovat o takových situacích, když se jim snažíte za každou cenu předejít.
Život dětí je čím dál aktivnější, doba se zrychluje. A o úrazy není nouze. Úrazové pojištění pro děti tak funguje jako účinné preventivní opatření, jak překonat těžké časy, které mohou a nemusí přijít, o něco snáz. A jak na to? Sami si udělejte čas a udělejte zevrubnou rešerši toho, co je možné, co kdo nabízí, co zaručuje, zaměřte se i na konkrétní případy a zkušenosti lidí. A pak oslovte odborníky zběhlé ve dravém světě pojistek. Ptejte se, dolaďte s nimi detaily a vytvořte produkt na míru vašim potřebám, abyste usínali klidnější a s pocitem, že pro bezpečí dětí děláte maximum.
Diskuze k článku
Im not worried about gaining lots of weight this time, just quality weight <a href=https://enhanceyourlife.mom/>buy priligy</a> 2016 Nov; 27915470 Experimental and Theoretical Investigation of Sodiated Multimers of Steroid Epimers with Ion Mobility Mass Spectrometry