jak je to s ulevou na daních na manželku na RD?

17.03.2014

ahoj holky, prosím vás, jak to vlatsně je? Loni jsem byla do září na rodičáku, pak jsem nastoupila do zaměstnání, nikdy mi u manžela v práci úlevu na dani nedali, že bych musela mít příjem do 68 tis. za rok, já brala 7600/měs. takže za rok to bylo víc tak jsme to neřešili a ted jeden známý říká, že si na manželku uplatňuje, také je na RD a bere 7600/měs a že mu vrací 16.000,-? Jak to je ... tady jsem našla, že RD se do příjmu ženy nepočítá? To nám to účetní celé roky špatně počítala ??? :O http://zpravy.aktualne.cz/finance/danova-sleva-na-manzelku-usetri-25-ti… je to rok starý příspěvěk, tak nevím či to ještě paltí .... no jsem v šoku že to jednomu dávají a někomu ne?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Docela slušně vás podělala. Nevím, jak je to teď, ale dříve šlo udělat daně až 3 roky zpětně (ale něco mi říká, že byla nějaká změna, že teď už to snad nejde-nestíhám číst aktuální zákony). Takže se na to poptejte ;-) Každopádně RP se nepočítá:
sleva na manžela ve výši 24 840 Kč na manželku (manžela) žijící s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti v domácnosti, pokud nemá vlastní příjem přesahující za zdaňovací období 68 000 Kč; je-li manželka (manžel) držitelkou průkazu ZTP/P, zvyšuje se částka 24 840 Kč na dvojnásobek. Do vlastního příjmu manželky (manžela) se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky pěstounské péče s výjimkou odměny pěstouna, dávky osobám se zdravotním postižením, příspěvek na péči, sociální služby, dávky pomoci v hmotné nouzi, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem9a), státní příspěvky na doplňkové penzijní spoření, státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření4a) a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4 a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4. U manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manželky (manžela) nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů.

Jinak platí, že mu mohou vrátit na dani max. tolik kolik odvedl-třebas odvedl po slevách na sebe a na děti cca 18tis, tak mu můžou vrátit max. těch 18tis. a ne celých těch cca 25tis. Doporučuji buď najít v okolí někoho, kdo tomu rozumí, poprosit účetní aby na to koukla nebo si vyžádat v práci doklad o výši příjmů za daný rok a skočit s tím na FÚ pro radu, event. použít netovou kalkulačku :-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka