Jablíčkové pyré

11.10.2008

Ahoj holky,

porámí mi prosím někdo????Dostala jsem jablíčka a napadlo mě je povařit,rozmixovat a dát do sklenek a zavařit je????myslíte,že když to bude bez cukru,že se to nezkazí a bude to mici Kubík až najedeme na svačinky???
Jinak ty jablka budu muset spráskat já:-)

Ahoj Leni, nevím jestli už jsou jabka snězený nebo je ještě máš, ale receptík jak je dělá moje babička je úplně bez cukru. Jabka jen nakrájí i se šlupkou, podusí asi 15 - 20 minut, vody jen na spod hrnce a pak jabka dvakrát prolisuje prvně přes hrubé síto a potom přeš jemné aby se zbavila slupek, jsou tam důlěžitý kvůli přírodnímu pektinu, potom se to dá do sklenic, zavíčkuje a otočí dnem vzhůru asi na 5 - 10 minut a zase otočí zpátky, jestli chceš můžeš klidně i zavařit, ale my to neděláme a jablíčka vydrží. Snad to bude malýmu chutnat Nikolka neví kdy přestat a snědla by snad i tu celou sedmičku. Pa

ahojky leni, tak já je dělala a proč je nechceš s cukrem? jinak tady ti písnu receptík : na 5kg jablek, 2,5l vody (část slít na uvaření pudinku = 1,5l) , 3pudinky, do rozvařených jablek 1/2kg cukru, vše smíchat - jablka, puding,cukr a rozmixovat - ale já když ty jablíčka dělala tak jsem si je rovnou v robotovi nasrouhala na jemno a i se rychlejc rozvařili, a pak už jsem to rovnou nakydala do sklenic a zavařila :dance:

In reply to by ivkahof

Ivi díky,nehci je s cukrem protože to bude baštit Kubajz.
Ale ty máš receptík s malým množství cukru na tolik jablíček,takže to by šlo:-)
Jak dlouho steriluješ???

Jo a myslíš,že by šlo,kdybych si nadělala zeleninu dopředu a místo zamražování to sterilovala????

In reply to by LenickaV

no když to vemeš kolem a kolem tak v těch kupovanejch to nebude o nic lepší :n: a já měla jablíčka docela kyselejší, takže by mi to zdenda pak asi nebaštil, a přeslazený je nemám, jsou ňam ňam :hu: :!k: mamka mi říkala 20minut sterilovat od varu. ale stejně mi něco nechytlo - asi špatný víčka.
Já si myslím že s tou zeleninou by to šlo, mamka dělá papriky a rajčata, jen ve vlastní šťávě - na lečo, a je to uplně výborný lečo, takže já myslím že když to normálně jen zavaříš, že by to mělo být dobrý, možná lepší, když vyndáš papriku z mrazáku tak to není nic moc, ale z tý sklenice se to dá.
Takže vaření zdar :one:

In reply to by LenickaV

tak to jooo :one: já v tom ještě přehled nemám :n: zkoušeli jsme to s mrkvičkou, a jinou zeleninou a to mi všechno blinkal, tak jsme zase rychle přestali, a na ovoce jsem ani nepomyslela, ale když, tak mu dám ty moje jabka a nebo čerstvý ovoce - banán, jablíčko nastrouhany a tak :hu: tak páááááápááááá :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka