HOLKY POMOC URGENT VÝPOČET MATEŘSKÉ! | Moje těhotenství.cz

HOLKY POMOC URGENT VÝPOČET MATEŘSKÉ!

Obrázek uživatele mejny

Ahojte holky. prosím vás, potřebuju urgentně zjistit informace ohledně výpočtu mateřské, ne rodičáku.
malý má rok a půl/rodičák mám do tří let/, já chci jít teď na částečný úvazek do práce. pokud bych se rozhodla během těch tří let věku prcka znovu otěhotnět a podařilo by se to...... z čeho se pak vypočítává vyměřovací základ pro mateřskou na druhé dítě?z původního vyměřovacího základu co jsem měla u prvního dítěte nebo by se mi to počítalo teď z toho sníženého úvazku, jinak řečeno z posledních 270odpracovaných dní???????????????

PROSÍM PROSÍM PORAĎTE......
děkuji moc za každou info, trošku mi to už hoří, tak se musím rozhodnout:(

Obrázek uživatele ha.nka

ruku do ohně bych za to nedala, ale myslím si, že z původního vyměřovacího základu se to počítá jen když jdeš z rodičáku rovnou na mateřskou, když mezi tím pracuješ, tak se to spíš bude počítat z "nové" výplaty

no ale možná se pletu - zákon 187/2006 Sb. § 19 odst.4 říká toto: U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

Obrázek uživatele zuzkaj

Ahojky, myslím, že pokud se ti tady neozve někdo, kdo přímo tohle zjišťoval, nebo v tom dělal, tak máš nejjistější si zavolat na ČSSZ a tam ti to s jistotou řeknou přesně.

Miminko k přímé adopci

Dobrý den,

 

hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

hnědý výtok

čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Neprodáváte někdo společenský oblek č.86 ??? Prosííím Smile

ahojky holky. Rodili jste v termínu? nebo o kolik dní dřív či pozdějc jste rodili? jsem prvorodička. Jen mě to tak napadlo. Dík. pa

Ahoj holky,
mám dotázek, za 3 týdny letíme na Zakynthos, musí mít malý (19m) svůj vlastní pas, nebo stačí když ho mám v pasu napsaného? Díky moc!

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala na jednu věc, zrovna nakupuju výbavičku pro našeho prcínka, koupila jsem mu matraci kokos-molitan-pohanka, četla jsem, že je dobrá, jenže bych si chtěla koupit monitor dechu nanny, ale nevím, zda když ho dám pod tu matraci, jak se má dát, bude dobře fungovat?!? Zdá se mi ta matrace dost pevná, že přes ní přece nemůže být nic moc cítit (myslím dýchání).

Ahoj holky,

Holky tak se nam rozbil hraci kolotoc nad postylku,teda respektive ten strojek asi jsme to moc pretahli a ruplo pero nebo co :r: nevite jestli se neprodava nekde samostatne jenom ten strojek?nebo kde levne koupit novej?diky lucka Pápá

Ahojky, jsem tu nová a měla bych na vás prosbu, zda by jste mě neporadili ? Jsem v 10 TT a již 3 týden vždy v neděli na pondělí nemůžu usnout, špatně se mě dýchá, jako kdyby to byla nějaká úzkost! V práci mě nic nehrozí, vše je v pořádku,doma vše klape. Nestala se Vám to taky, nemůže to ohrozit prcka? Moc děkuji za rady :o))