kojení - od kloboučku k bradavce

06.12.2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat těch, které začínaly kojit s kloboučky, jak přešly ke kojení bez nich? A jak dlouho vám to trvalo? Já musela začít kojit s kloboučky proto, že malá mi silným sáním rozpraskala bradavky a kojení bylo takové utrpení, že jsem s tím chtěla praštit, ale vydržela jsem to a jsem za to hrozně šťastná. Teď bych chtěla udělat další krok (už má skoro 2 měsíce) a to zbavit se kloboučku. Proto vás prosím o vaše zkušenosti a metody. Díky!

Kliknutím vložíte smajlíky:

já kojím s kloboučkem,bradavky ok,dnes máme 4 týdny,ale asi u toho zůstane,protože přestože mám kozy jak vozy,tak bradavky žádná sláva

Maminky, díky moc za rady. Bohužel jsem se díky nedostatku času nepokusila od kloboučku v prosinci upustit, chtěla jsem mít na to klid. Ale teď už to napravuji a od včerejška zkouším bez kloboučku. Poprvé se přisála a pila, ale pak se jí bradavka začala smýkat a začala křičet, tak jsem jí dala klobouček zpátky. Pak jsem využila chvíle, kdy se zakuckala a dala jsem jí zase bradavku bez kloboučku, to se přisála jen na malou chvilku a začal řev nanovo. TAk jsem jí dokojila s kloboučkem. No a další kojení vypadalo tak, že jen jsem jí k pusině dala jen bradavku, tak začala křičet a už se ani nepřisála. Budu to ale zkoušet dál, snad se nám to povede.

In reply to by verca.c

Ale zase na druhou stranu,pokud to malé takhle vyhovuje víc,tak je to fajn a možná bys měla pokračovat v kloboučku.Víš jak,lepší kojit s kloboučkem,než nekojit vůbec. Ať z těch nervíků třeba nepřijdeš o mlíko!!! Ještě to třeba chvíli zkoušej,ale jestli to nebude třeba do týdne lepší,tak já bych se na to vykašlala a kojila s kloboučkem. Hlavní je,ať jste obě šťastné a zdravé,ostatní kolem je zbytečné tolik řešit. :a:

In reply to by kockral

Ahoj, díky za podporu! Já se to nesnažím nějak lámat přes koleno, prostě jestli to půjde, tak budu moc šťastná a jestli ne, tak se svět nezboří. Já jen, že je to s tím taková "operace" a nedokážu si představit, že budu někde kojit na veřejnosti.
Chtěla jsem se ještě zeptat, jak jste ho dávali na prso? Držel ti, když byl suchý? Já četla dokonce něco o tom, že se to může namazat lubrikantem, tak nevím. Prozatím ho mám v šálku s vodou a vždy si ho namočím, když ho dávám na prso druhé. STejně i tak se mi odlepuje.

In reply to by verca.c

Tak mi držel,já ho normálně jen přiložila na bradavku a kluk,jak se přisál,tak jako by z toho ten vzduch vysál a drželo to,ale taky se mi kolikrát stalo,že tam zůstalo mlíko,on se odlepil a byla jsem slitá,mlíko z bradavky valilo.Jak píšeš,tak na veřejnost bych taky s tím nešla,kojila jsem jen doma,nebo u našich.Je to na prd,ale co chceš taky dělat,že? Když to jinak nejde. Jinak já jsem taky Verča!!! :a:

In reply to by kockral

Jé, jmenovkyně! :)
TAk mě bylo hned řečeno, že to musí být mokré, aby to drželo. Já ti nevím,ale asi jsem to na sucho ani nezkoušela. :? no dneska taky žádný pokrok, ale jsem v klidu, bud to půjde nebo ne.
tak zatím ahoj, Verčo! :a:

první tři týdny jsme kojili s kloboučkem a šlo nám to krásně. ale přeci jen to má svoje nevýhody, takže jsem postupně zkoušela i bez. můj názor je, nech ho přisát s kloboučkem a když se bradavka zformuje, tak mu ho sundej. nenuť ho, jenom mu to ukaž. mě to ze začátku absolutně odmítal, pak se přisál během kojení a pak i od začátku, ale ještě asi týden někdy (hlavně v noci, když byl rozespalej) klobouček vyžadoval. to pak byly boje a řev, když nebyl po ruce. ale asi za 10 dní jsme úplně od kloboučku upustili. Je to trochu jiná technika jak saje, tak mu to může chvilku trvat, ale stojí to za to.

Ahojky,tak já kojila s kloboučkem jen měsíc,protože malý se narodil maličký a nějak se mu nedařilo k bradavce přisát. Ale neustále jsem to zkoušela ze začátku s bradavkou a pokud mu to nešlo,tak potom s kloboučkem,po takovém třetím vyzkoušení jsem kojila bez kloboučku!!! Jinak po každém kojení si potři bradavky zbytkem mlíka,to je lepší,než celý Bepanthen atd. :a:

Ahojky, tak s popraskanymi pradavkami ti nepomuzu. Ale taky od porodu pouzivam kloboucky a malymu je pul roku a pouzivam je stale. Ja je pouzivam z duvodu zapadlych bradavek.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka