Ústav péče o matku a dítě | Moje těhotenství.cz

Ústav péče o matku a dítě

 - Moje těhotenství.cz
 - Moje těhotenství.cz
 - Moje těhotenství.cz
 - Moje těhotenství.cz
 - Moje těhotenství.cz

Ústav pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí je špičkové zdravotnické zařízení, které se specializuje na poskytování zdravotních služeb v základních oborech gynekologie a porodnictví a neonatologie a v řadě komplementárních oborů, které úzce souvisí s péčí o ženu a dítě. Jedná se o jedno z největších gynekologicko-porodnických a novorozeneckých pracovišť v České republice.

ÚPMD disponuje jak velmi kvalitním týmem porodníků, gynekologů, neonatologů a lékařů dalších odborností, tak i zkušeným nelékařským zdravotnickým personálem. V ÚPMD je kladen důraz na dobrou interdisciplinární spolupráci a vysokou kvalitu zdravotních i doplňkových nezdravotních služeb poskytovaných pacientům. ÚPMD je vybaven nejmodernějšími zdravotnickými technologiemi.

Kontakty:

Ústav pro péči o matku a dítěPodolské nábřeží 157/4147 00 Praha 4 - Podolí

tel.: (+420) 296 511 111fax: (+420) 296 511 296e-mail: info@upmd.eu

Ukázat na mapě Ukázat porodnici na mapě

Profil pracoviště

Porodnické pracoviště ÚPMD patří k největším v České republice. Počet porodů řadí ÚPMD Podolí na první místo. Porodnické pracoviště zajišťuje těhotné ženě péči od začátku těhotenství až po porod a poporodní péči. V prenatálních ambulancích je sledován průběh těhotenství, těhotné s určitým rizikem jsou sledovány v rizikových poradnách. Tým Centra prenatální diagnostiky tvořený nejzkušenějšími ultrazvukovými diagnostiky, genetiky, pracovníky specializovaných laboratoří je zaměřen na vyhledávání vrozených vývojových vad plodů a nitroděložního ohrožení plodu.

V ÚPMD nedávno vzniklo v rámci České republiky ojedinělé Centrum fetální medicíny, které umožňuje léčbu některých stavů, či onemocnění plodů přímo v děloze matky. Propracovaný systém péče o těhotnou v období před porodem zajišťuje zachycení odchylek od fyziologického průběhu těhotenství.

V ÚPMD je k dispozici pro pacientky s ohroženým těhotenstvím lůžkové oddělení. Porodní sál patří k nejmodernějším v rámci ČR, je vybaven technikou pro sledování stavu rodičky i plodu porodní boxy jsou uspořádány tak, aby zajišťovaly rodičce a případně jejímu doprovodu u porodu maximum soukromí. Přímo v prostoru porodního sálu je vybudován operační sál, který umožňuje okamžitý operační zásah v případě ohrožení plodu, či rodičky. Na odděleních šestinedělí (P1, P2, P4) pak personál sleduje stav matky a dítěte, pomáhá matce v prvních dnech po porodu s péčí o dítě, samozřejmostí je rooming-in. Po propuštění z porodnice je samozřejmostí připravenost řešit poporodní komplikace v gynekologické ambulanci ÚPMD.

Zdroj: upmd.cz

Porodnice: 

Komentáře

Obrázek uživatele heeleenka

byla jsem tam maximálně spokojená, doufám, že i další děti budu moci porodit tam. Velmi milý a ochotný personál.

Obrázek uživatele veronikatu

:\/: Tak teď jsem docela ve váhání,bojovala jsem za registraci v Podolské porodnici,ale po tom co tady čtu začínám litovat že jsem nešla na Bulovku.Budu koncem srpna rodit druhé dítko po 11 letech,ale strachu mám jak při prvním snad ještě víc.

Obrázek uživatele miminko

Ahoj maminky.I ja jsem byla v porodnici podoli a byla jsem velice spokojena.Rodila jsem jiz podruhe.Druhy porod byl po 7letech a v porodnici podoli se to hodne zmenilo k lepsimu.Vsem maminkam doporucuju tuto porodnici .Personal byl skvely a porodni sal byl krasny a porodni asistentka byla bajecna.

Obrázek uživatele ppjotra

Před 3 týdny jsem rodila v ÚPMD a pokud se mi ještě poštěstí mít 2.děťátko, půjdu opět a jedině TAM. Personál na předporodním 1*, PA 1*********** a sestřičky na šestinedělí 1*****. Opravdu jsem byla maximálně spokojená se vším, takže Podolí fakt mohu jen doporučit. Jednička Jednička Jednička :qu: :qu: :qu:

Obrázek uživatele Kylli

tak já také rodila zde. je to už měsíc-ale stále na to vzpomínám-né jako na špatný zážitek-ale že to byla pohoda. Při porodu porodní asistentky i pan doktor byli super. Ležela jsem ještě před porodem 2 dny na rizikovém odd a tam teda mají všichni zaměstnanci můj obdiv, protože takovou ochotu od doktorek a sestřiček jsem dlouho nezažila. Takže můžu doporučit.

Obrázek uživatele Elishka

jsem zde 11.10.08 a nemám slov, co se týče chvály k přístupu a ochotě zdejšího personálu. Porodní asistentka byla velice vstřícná, na začátku se zeptala, zda je z naší strany zájem o epidurál, jak s možným nástřihem... po celou dobu byla výborná a celý porod zdárně zvládla sama. Na kojeneckém odd. byl stále někdo ochotně k dispozici k pomoci či radě s dítětem, ochotni ulevit od bolesti, dbali na prevenci.

Obrázek uživatele Karluša

Rodilla jsem v Podolí v roce 2005. Jelikož jsem byla přijatá na vyvoláni, tak jsem ležela nejdřív na rizikovým. tam byl fajn přístup sester i doktorů. Během dne se stalo, že malá se otočila hlavičkou nahoru, tak druhý den ráno při vizitě bylo rozhodnuto, že mi udělají císařský řez. Proběhlo to v klidu, dali i na výběr, jestli chci jen lokální či celkovou narkozu. Pak jsem ležela víc jak 24 hodina na JIP. průběh byl celkem v poho, jen druhý den dopoledne byla cítit neochota sester, všechnu podřadnou práci dělají sanitářky, tak se stalo , že jsem čekala hodinu na něco k pití. na oddělení to už bylo lepší, dětský sestry výborný, s ženskýma sestrama jsme měly občas problém, ale vždy se to nějak vyřešilo. Takže bych řekla, tak průměr, záleží na tom, kdo má zrovna službu. A že jsem tam poznala snad všechny, ležela jsem tam, dva týdny.

Obrázek uživatele ccarodejka

Já zde rodila 5.2.2009 a musím říci, že porodní asistentky byly úplně jedničkové a taky žákyňka, která se mnou trávila celou dobu na porodním sále byla jedničková. Sestřičky na šestinedělí výborné, jediné co mi v podolí chybělo byla teplá strava... Jinak bych nic neměnila a doufám, že druhé dítě budu rodit opět zde :c:

Obrázek uživatele petra.gold

Ahojky, tehulky, jsem 3. tyden po porodu, konecne jsem nasla cas napsat. Rodila jsem cisarskym rezem v UPMD Podoli a strasne moc chvalim kompletne cely personal!!!! Bez tak laskavych a trpelivych lidi bych to tak hrave nezvladla. Bala jsem se, ze po cisari budu mit problem s kojenim, ale s tak uzasnyma laktacnima sestrickama nekojit ani nejde Smile Anesteziolozka (vitalni padesatnice) na me jukla moudryma a vrelyma ocima a ja vedela, ze ji se do rukou sverit muzu. A taky ze jo Lol I se sitim 15 minut. Jizva je uz ted opravdu nadherna (perfektne odvedena prace), jen doporucuju Wobenzym na rychlejsi hojeni po operaci, clovek chce prece jenom lip fungovat uz od zacatku (ja byla v porodnici jen 4 dny a hura domu). Sestricky byly ochotne po kazde, kdyz jsem cokoliv potrebovala. Jen pobytu na JIPce musim vytknout, ze se tam schazi mraky doktoru a sestricek a neni tam klid, coz je po operaci docela potreba..:-( Ale tam stejne stravite jen 1 den, na sestinedeli uz to bylo uzasny Smile Proste vrele doporucuju UPMD Podoli a moc jim dekuju!!!!! Petra Goldammerova

Obrázek uživatele Jesterka

Já také rodila v Podolí 19.2. ale bohuže tak spokojená jako ty jsem nebyla Sad Jediné co bylo fantastické byl přístup na porodním sále a samotná porodní asistentka, ale odd. šestinedělí P1 bylo strašné - od přístupu sester až po jídlo či sprchu Sad

Obrázek uživatele petra.gold

Ja byla na P3, ze by takovy rozdil?? Ale ted uz jsme doma a je nam dobre - to je dulezity Smile

Obrázek uživatele Jesterka

To určitě Smile

Obrázek uživatele bublais

Pořád jsem z Podolí jaksi rozpačitá..Měla jsem možnost projít skoro všemi odděleními, ležet na pěti pokojích.. Koulení očima V červenci jsem šla na kontrolu, a už si mě tam nechali, dva dny jsem ležela na předporodním, chodila na tlak a monitory..Po celé dva dny ze mě tekla krev, a na dotaz zda je to v pořádku, mi sestra odpověděla, že ano, že se čistí tělo. Den před slibovaným propuštěním, mě strašně začli bolet záda a břicho, a na mnou nepoznané kontrakce jsem "vyfasovala" čípek proti zácpě..No a po prochozené noci bolestí, my v 5.15 praskla voda, a sestra, jenž mi "chtěla porod zacpat čípkem" mi oznámila, že jsem otevřená na osm prstů, tak proč jsem jí něco neřekla Ne Koulení očima

Před porodem mi nikdo neudělal ultrazvuk, přesto, že jsem rodila o měsíc dříve, a tím pádem ani nikdo nepoznal, že syn byl otočený obličejem nahoru, a porod, který měl a mohl trvat maximálně dvě hodiny, trval dlouhých osm hodin...Přesto ale,PORODNÍ ASISTENTKA, I LÉKAŘ BYLI NAPROSTO ÚŽASNÍ!!!!!!!!! Jednička

Nebýt mé hlouposti a svolit, aby nástřih prováděla školící se žákyňka, nemusela jsem mít těch stehů asi třicet Ne
Kubu, který byl samozřejmě pomlácený, nedýchal a na hlavičce měl poporodní nádor,ihned odnesli..Přiložený k prsu byl až po šesti hodinách, a to bez jakéhokoli vysvětlení nebo pomoci (Přeci jen to neuměl)
Požádala jsem poprvé sestru o pomoc 1.8 (prý to nerada vysvětluje, ať si počkám na někoho jinýho Ne ) a až po týdnu zamnou přišla sestra a zvládli jsme to s medúzkou)

Pak se Kubovi rozšířil zánět a musel okamžitě na antibiotika a zároveň na fototerapii..Na oddělení OPN2 nedám dopustit!!!!!!!! Jsem jim moc vděčná, a to hlavně za podporu!!!!!! Po 14.dnech jsme konečně šli domů!

Tři měsíce po porodu jsem začla krvácet, automaticky jsem šla na čištění dělohy..Tři týdny po operaci se krvácení opět vrátilo, a já šla na injekce na zastavení, s tím, že když to nepřestane, opět mě čeká operace..Samozřejmě že to nepřestalo..Sestra už volala na příjem, když v tom doktor,(po měsíci léčení,snad u všech zdejších lékařů, jako jediný)-na kterého si spousta lidí stěžuje, že je hrubý a nepříjemný, poznal, že mám zánět dělohy a tím mi zachránil víceméně život...

Hodně dlouho jsem se z toho všeho psychicky dostávala, přesto ale si myslím, že je to pouze a jen o přístupu zdravotních sester, podotýkám že ne všech!!
Nemám v úmyslu si tu stěžovat nebo strašit, jen jsem asi měla smůlu. Věřím, že tří denní pobyt by byl v pohodě, a já bych odcházela spokojená:) Přesto děkuju!!

Obrázek uživatele Kylli

já jsem tady sice Podolí vychválila, ale to jsem ještě nevěděla, že mě dr při porodu asi špatně vyčistil a já skoro 9 týdnů krvácela a když jsem naklusala do Podolí na vyčištění tak teda ochotný nebyli ani náhodou-a že jdu ve špatnou hodinu a jestli je to akutní a nechci přijít zítra apod. zrovna byl na ambulanci ten doktor, kterého jsem měla u porodu, tak mi to naštěstí udělal hned - bez narkozy-já měla v čekárně s sebou malého, tak jsem si delší pobyt v nemocnici ani nemohla dovolit. a ještě mi sestra říká, že mám štěstí, že se to normálně dělá v narkóze. já už byla tak vyčerpaná, že jsem jí ani na to nic neřekla-že já mám štěstí? ten doktor kterej to zprznil má štěstí že jsem si nestěžovala. Teď mám 7 měsíců po porodu a minulý měsíc jsem dobrala atb na zánět dělohy. je to dviný, ale břicho mě stále bolí, ale na gyndě mi dr už dělala několik vyšetření a vše je ok, takže to bude asi něco jiného-u mě je možnost to mít ty bolesti od páteře. malej je dost živej, takže si ještě dobře rozmyslím, zda mít druhý dítě-a kde poté rodit? je to jedno, každá porodnice má svůj personál-vstříčný i neochotný, tak je to fuk

Obrázek uživatele kaacenkaa

holky, tak já v Podolí rodila před deseti dny a můžu říct že jsem byla moc spokojená. Porod jsem měla indukovaný, dlouhý a následně nastali i poporodní komplikace u mě. Lékaři byli skvělí, postarali se o mě i o dceru. Ještě jednou díky jim, vůbec netuším jak by to dopadlo jinde...

Obrázek uživatele Mamarie

Byla jsem v Podolí na amnio a musím říct, že vážně uvažuji o tom, jestli tam budu rodit..personál a přístup pohoda, i když bohužel zapomněli napsat, že partner nemůže být při amniocentéze přítomen. Takže přítel dost opuchl, tágla jsem ho ráno v 6 z postele a byl celej natěšenej. Pak se musel sebrat a odjet. Dvě a čtvrt hodiny jsem čekala na odběr a další hodinu a půl poté jsem čekala než budu moci odjet...to vše na odpočívárně!
Představovala jsem si odpočívárnu jako normální pokoj s lehátky. Takže, byli to dva kamrlíky, pro 11 maminek.
Asi pro 6 tam byla polohovací křesla, fajn, pro další absolutně nepohodlné židle a dokonce plastová židlička na zahradu. Opravdu komfort a to si říkají ˇustav pro matku a dítě a stojíme tam jak blbky frontu na registraci.
Počínaje nepřítomností partnera u zákroku ž po pobyt na odpočívárně jsem opravdu znechucená, o toaletách nemluvím a fakt uvažuji, že své vystáté místo ve frontě na registraci někomu přenechám. Opravdu jediné plus byl personál. ovšem i tam byl problémek, ale nejsem citlivka, tak to řešit nebudu.

Obrázek uživatele veruuu

veruu
ahojda..to zní docela děsivě..mám tam v říjnu rodit,hmm Za 2 týdny jdu prvně do poradny,tak jsem zvědavá,co mě čeká

Obrázek uživatele Mamarie

To ti můžu říct...fronta! Ale personál je vcelku v pohodě.

Obrázek uživatele Elishka

na porodním i šestinedělí jsou velice schopní a povětšinou milí a ochotní.

Obrázek uživatele Líza

ahoj, podělím se taky o zkušenost. rodila sem minulý měsíc. Porod byl spontální a celkem bych řekla rychlý a bez komplikací. Poděkování pí dr. Urbánkové a hlavě porodní asistentce Mrázové, která byla opravdu zlatá a profesionální a taky budoucí porodní asistentce Šárce, která byla moc milá a pomáhala mi. Porodní pokoj byl supr vybavený, poslouchala sem hudbu. byl tam míč, porodní židle, pěkná koupelna... já sem to teda nevyužila, byla sem celou dobu na lůžku napojená na monitor, ale to jen tak pro informaci. No, takže porod byl fajn. Zato potom.... neměli místo na šestinedělí, tak tam bylo jen miminko a já sem byla na odd. rizikového těhu. dvě noci a jeden den. přikládat sem chodila jen třikrát za den a někdy to bylo na chodbě, protože na pokoj dětí sme se, s podobnými "případy" nevešly. Nikdo mi neporadil, jak na kojení. Malá měla žloutenku, pořád spala. Já mám malé bradavky, které nemohla chytit... noční můra - až pak nastoupila sestřička Tichá, která mi moc pomohla a doporučila mi tzv. medůzky na kojení a hned to šlo - teda šlo to i tak blbě, ale to je na jiné povídání - potrhané bradavky a tak...
no co se týče avizované "vysoké úrovně vybavení pokojů" tak to leda tak v roce 80. Postele staré železné - vysokánské, tvrdé, židle tvrdé - super se na to leze a sedí se, když máte stehy... bylo to utrpení. sprchy slizké a smrduté, všude průvan.... tři wc na oddělení (mluvím o P2). Sestry - jak které, některé skvělé a profi, jiné čůzy, ale to je asi všude stejné. Při návštěvách to tam vypadalo, jak na hlavním nádraží a bylo to dost vyčerpávající. Do pokoje pořád někdo lezl - jedna sanitářka na koše, druhá na vytírání, třetí na přebalovací pult, čtvrtá na prádlo, pak sestra s teploměrem, ... průvanem pořád bouchaly dveře, ženské sestry byly rozeřvané, celou noc na sebe pokřikovaly po chodbách. Byla sem tam celkem devět dní a za tu dobu mi ani nevyměnili povlečení, protože neměli! neměli erární košile, které člověk prostě občas potřebuje, když mu teče mlíko a vlastní má už zapatlané... jediné, čeho byl dostatek, byly vložky - aspoň že tak. no už to dneska vidím sportovněji, ale tam sem byla chvílema opravdu hodně rozladěná. hlavně teda z toho sezení - všechno hrozně tvrdé - rozhodně si vemte kruh!!! Smile - a pak taky z toho hluku, který tam byl. jak říkám něco super, něco děs. snad vám moje informace k něčemu budou. jo a bacha na nadstandard. kdybych si ho bývala vzala (měli volný jen ten nejdražší) tak sem tam nechala za pobyt 25 tisíc!!! a taky, když ste tam sama, tak pořád musíte mimi strkat sestrám a to je dost opruz.

Obrázek uživatele Nenu

Nooo, tak to je síla Smile Nevím, jaký pokoj vybrat..Nechci jako zase platit nějakou pálku!!

Obrázek uživatele Lena27

Já rodila v Podolí 9/2010 a byla jsem moc spokojená, porodní pokoj byl krásný, čistý , útulný s vířikvou vedle postele, pobyla jsem v něm něco přes 20hodin!!! PA Nováková a Bilová byly naprosto úžasný, bez toho přístupu bych na porod jistě nevzpomínla jako na neuvěřitelný zážitek! Byly moc ochotné, milé a profesionální. Rodila mne MUDr. Šobíšková-jistě mladší než já, ale milá a šikovná.
Krásný přístup k miminku, žádná vyhaslost, kdy máte pocit, že už ty ženské ani nedojme miminko-naopak-upřímná radost a štěstí, nekazí vám ten nezaměnitelný moment, i když rodí 10 miminek denně. Ještě s pupeční šňůrou jsem dostala maličkou na břicho, ani na vteřinou se s maličkou nevzdálili, veškeré ošetření proběhlo vedle postele a pak mi ji hned PA přiložila k přisátí.
Po porodu jsme s manželem dostali luxusní občerstvení a nechali nás s maličkou asi 2 hod na porodním sále samotné, abychom se "přivítali".
Oddělení šestinedělí tedy žádný přepych, všechny nadstandartní pokoje obsazené a volno jen na P1-myslím, že to nejhorší patro. Pokoje a sociáky tedy nic moc, ale čisto!!!
Sestry na šestinedělí taky milé, dost mi pomohly s kojením, váha na pokoji. Jídlo nosily na pokoj a ještě u toho děkovaly!
Takže ubytování na šestinedělí jsem si rozhodně představovala mnohem lepší, ale porodní sál byl špičkový a myslím, že nejdůležitějsí je personál, který vám porod usnadní, nebo pekelně znepříjemní. Třeba jsem měla štěstí, ale všichni tam byli hrozně fajn a profesionální!!!
Před odchodem z porodnice nám dělali vyšetření zraku a sluchu jakýmsi laserovým přístrojem a druhý den maličké odřízla MUDr. pupeční pahýlek, takže než jsme šli domů, měla pupíček čistý.
Pokud budeme mít štěstí a podaří se nám ještě někdy otěhotnět, určitě si ve 14týdnu půjdu potupně vystát frontu na registraci, protože bych tu ráda rodila zas, jen s rezervací nadstandartu.

Obrázek uživatele Nenu

Ahoj,
já jsem se dostala do Podolí, tak jsem ráda, že si můžu přečíst takové info.. Termín mám 24.9. Moc se těším,ale zároveň se samozřejmě bojím.. přeji, ať jste zdravé, holky..pa

Obrázek uživatele veruuu

Tak i já se přidám s troškou do mlýna o 19m později,než jsem psala,že tam mám rodit..takže vlastně o 20m Smile Když jsem se tam ocitla cca 3 týdny před porodem,ptž mě odpo začlo píchat u srdce,tak si mě tam na noc nechali (ráno při dalších vyšetřeních přišli na skříplý nerv v zádech,který je v tu chvíli neřešitelný,až prý po porodu) a péče byla v poho a měla jsem pocit,že je o mě bezva postaráno..o ty 3 neděle později,když mi doma rupla voda,tak jsem si tu vystátou frontu na registraci vystála zbytečně,ptž bylo plno..a to jsem si tam odchodila předporodní kurz a prohlídla porodní sál Biggrin Plno tu noc bylo všude po Praze,i okolí a já skončila 70km daleko v Hořovicích u Berouna a DÍKY BOHU ZA TO!!! Už bych jinam nikdy nechtěla..to co je v Praze nadstandart,tam je běžné..od pokoje,personálu,jídla,zařízení,přístupu-od uklízeček po primáře! Na Podolí jsem se těšila,ale vlastně jsem ráda,že jsem si udělala výlet za Prahu Smile

Obrázek uživatele Kylli

druhý porod v Podolí-musím přiznat, že nebýt tak zkušeného a milého personálu, tak bych nikdy přirozeně neporodila dítě o hmotnosti 4530g a 55cm-asistentky byly báječný-do poslední minuty, co jsem byla na sále se o mě při porodu i po porodu staraly-fakt jim za to děkuji, protože bez jejich pomoci i morální podpory bych to nedala.

Obrázek uživatele bublais

Opravdu byl tak veliký? Chudáčku, to sis asi dala, viď?:)

Obrázek uživatele Kylli

no hele musím říct, že jsme v 7:30 přijeli do porodnice a Kryštof se v 9:08 narodil. Takže rychlovka. Bolelo to jak čert, ale furt mě asistentky hecovaly, že to dám a jak jsem šikovná a že je to prostě kus chlapa a tak se musím trošku víc snažit. Snažila jsem se ze všech sil a nakonec musím říct, že to bylo víc v pohodě, než první porod. Ale opět si myslím, že díky personálu. Fakt mi hodně pomáhaly holky porodnický .-)))

Obrázek uživatele bublais

Tak to jsem ráda že jsi spokojená, já nevím, já bych to tam napodruhý už asi nedala..I když kdyby to bylo rizikový, tak asi jo, přeci jen jedno dítě mi tam už více méňě zachránili...
Co jsme se přestěhovali za Prahu, tak blíž by byl asi Kolín..Né že bych nějaký dítě čekala nebo v nejbližší době plánovala:))
Přeju mimiňáčkovi hodně zdravíčka!!

Obrázek uživatele wond3r

Ahojky a kdy jsi tam rodila?:) já 3.6.2011:) a kdo Tě rodil?:))

Obrázek uživatele markyma78

Porodila jsem tady před 14 dny chlapečka a potvrzuji již dříve zmíněné. Porodní sál super - taková malá "garsonka", kde máte s rodinnými příslušníky klídek.. Mohl tam se mnou být jak přítel, tak tchýně. Porodní asistentka chodila každou hodinku na kontrolu, dostala jsem epidurál a po 8hodinách od prasknutí vody se malej narodil, péče jak při porodu, tak po porodu skvělá, nikdo nebyl nepříjemnej, i když jsem si při posledních kontrakcích pořádně zakřičela...Ani nástřih mi nedělali-poporodní zranění jsem měla minimální - 2 stehy, takže fyzicky mi bylo super hned. Oddělení P2N už o něco horší, nečekala bych ještě staré (komunistické) postele a dvě sociálky na celé oddělení... Od druhého dne si již musíte na děťátko vše přinést své (pleny, ubrousky, oblečení, vložky pro sebe..což, myslím, všude jinde máte neomezené po celý pobyt). Ale zase jsme nebyli v hotelu a těch pár dní se to dalo vydržet. Je vidět, že v ÚPMD se peníze "strkají" hlavně do těch sálů a péče o miminka... což je nejdůležitější.
Přeji všem bezproblémový porod!

Obrázek uživatele Raven

Ahoj všechny budoucí maminky. Musím se přidat a také něco napsat k Podolí. Rodila jsem v srpnu 2006, ale myslím, že se od té doby nic moc nezměnilo. Přijela jsem do porodnice s prasklou plodovkou, pobyla jsem si 48 hodin na oddělení Rizikových porodů - tam vše super, pokoje, sestřičky, přístup. Po vyvolán porodu jsem odkráčela po svýc na porodní sál, který je přepychový. Nicméně jsem si ho moc neužila, jelikž porod byl rychlovka a malá byla od vyvolání do dvou hodin na světě, ovšem díky tomu jsem byla pěkně potrhaná, jelikož jsem byla otevřená jen na 8 prstů, dcera neměla kyslík a tak mi skákaly po břiše, aby byla co nejrychleji venku. Poté mi nešla porodit placenta, nakonec se podařilo a následoval převoz na oddělení šestineděli P2. To byl ovšem horor, alespoň pro mě i mou spolubydlící, s kterou jsme od té doby nejlepší kamarádky a moc jí děkuju za podporu. Vybavení pokojů jak za krále klacka, smrdutý přebalovák, netekla teplá voda, staré rozvrzané postele,žádný zvonek, ba ani skříňka na věci. V noci muselo být rozsvícené světlo - prý kdyby musela sestra rychle zasáhnout, přišlo mi to jak v kriminále. Celou noc řev z chodby. Sociální zařízení přímo katastrofální - 3 špinavé toalety bez papíru na celé oddělení, 4 sprchy, z čehož jedna přestala odtékat, všude se válely cucky očistků, chytla jsem tam plíseň do nohou (vemte si žabky), ze stropu odpadávala omítka. Škoda, že jsem si to nevyfotila, aby se UPMD mohlo na netu prezentovat jako špičkové zařízení. Myslím, že v 21. století je tohle opravdu šílené, notabene u šestinedělek, které mají mít přímo sterilní hygienu. Sestřičky až asi na 2 šílený, neochotný, protivný. Kamarádce miminko probrečelo celé dny, prochodila s ním noci - když odešla na chodbu, abych se mohla trošku vyspat - sestra jí zahnala zpátky. Když po dvou probdělých dnech požádala, jestli by jí miminko nenechali na pár hodin na sesterně, aby se mohla vyspat - tak ani náhodou. Celé dopoledne po pokoji někdo coural - nejdřív vás vzbudí v půl šesté sestra, abyste si změřily teplotu, která však tak do půl osmé naprosto nikoho nezajímá. Mohla jsem např. od 5 rána, kdy jsem kojila spát 3 hodinky, ale ouha - za půl hodiny se měřila teplota. Pak následovalo procesí - uklízečka, paní co sebrala špinavé prádlo, jiná, která nosí snídani, sestra na žloutenku, doktorka dětská, ženská vizita atd. Po obědě nastanou návštěvy, které se nakvartýrují do pokoje a celá rodinka je tam schopná prosedět celé odpoledne až do večera!!! Soukromí a klid žádné. Při žádosti o nadstandard mi bylo pokaždé sděleno, že jsem v pořadí... nedočkala jsem se. Po 2 dnech se mi udělalo zle, dopotácela jsem se do sesterny pro prášek na hlavu....najednou bylo točo, protože jsem měla špatný krevní obraz a začali okolo mě skákt, najednou mi naordinovali 4 prášky (dodnes nevím, na co to bylo) + lili do mě iontové nápoje. Se stále zvýšenou teplotu mě propustili domů, nikomu to nebylo divné. Pro mě to bylo v tu chvíli vysvobození, protože mi tento pobyt přišel fakt strašný. Šla jsem domů s nervama na dranc. Po 14 dnech jsem ztratila mlíko, po 6nnedělí mi lékařka zjistila, že ve mě zapomněli kousek placenty, musela jsem na vyčištění, ovšem málem jsem přišla o dělohu, jelikož plaenta byla do dělohy zarostlá a hnila ve mě... proto ty teploty. Ale to jim trošku uniklo. Zážitků bylo více, ani se to sem nevejde. Takže si holky rozmyslete, kam půjdete. V Praze ani pořádně nevím jak jít, přijde mi to všude hrozný. Jak říkám porodní sály na úrovni, personál při porodu profesionální, ale šestinedělí byl očistec!!!!! Dobře si to rozmyslete. Držím palce a ať máte třeba lepší zkušenosti než já a moje spolunocležnice. Pa pa

Obrázek uživatele markyma78

No já bych to tedy v tom Podolí až zas tak dramaticky neviděla :), asi záleží na tom jak je kdo náročnej, ale pokud pak někdo vyžaduje v nemocnici komfort srovnatelný s 5 hvězdičkovým hotelem, tak by si měl uhradit nějaké soukromé sanatorium, kde se i rodí... Doporučuji si vyhledat videa o porodech ve státech jako je Vietnam nebo jakákoliv státní nemocnici v jakékoliv jiné (i vyspělé) zemi, nakonec nemusíte chodit ani tak daleko-postačí takový Apolinář nebo Krč a budete ráda, že jste rodila v Podolí!
Kamarádka tam také rodila před 5ti lety a nemůže si stěžovat, no a z mé zkušenosti z loňska, jak už jsem psala, se to rozhodně dalo vydržet a sprchy, i když zastaralé, tak ale permanentně čisté, to samé WC a nikdo nás nebudil na teploměry (stačilo si jí změřit před vizitou), sestřičky vstřícné absolutně ve všem, ale jak říkám každý má jiné nároky, představy...

Obrázek uživatele wond3r

Ahoj,tak já mám naopak naprosto nesrovnatelný zážitek. Do úpmd jsem chodila už na velké ultrazvuky tj. ve 20tt ve 30 tt a nepovinný ve 28tt 3D a byla jsem naprosto spokojená,další spokojenost byla i na porodních kontrolách na konci těhotenství(fronty mamin jsem nebrala nijak děsivě-byla jsem přece těhotná a těhotné před porodem nikam nepospíchají) a pak i nadále při přijmu k porodu kdy mi praskla plodovka ve 2:02 ráno,kolem půl 4 jsme dojeli do porodnice já kontrakce po 3 minutách a naprosto v klidu a se vším komfortem mě přichystali k porodu,každou chvilku mě chodila kontrolovat asistentka,manželovi v tu dobu ještě to byl přítel jen řikaly co má dělat jak mi uvolnit od bolesti a vše co dělali a budou dělat mi říkali..to samé u porodu a i přesto,že malej nebyl dotočenej,tahala ho zpět pupeční šňůra kterou měl kolem krčku a pak měl i špatné ozvy a z dlouhého tlačení hematom na hlavičce jsem ho porodila přirozeně a jsem šťastná a zdravá(potrhala sem se to ano,ale ne kvůli malému nástřihu,nebo kdo ví cosi,ale kvůli tomu,že malej mě roztrhl ramínkem),ale i tak mi to nevadí..to k tomu občas patří a já jsem ráda,že mám zdravé dítě. Dále na 6ti nedělí jsem byla spokojená..jen jediné co mi vážně vadilo byla dětská hlavní pediatrička..do smrti na tu s prominutím krávu nezapomenu jak byla hnusná..nemít tzv."poporodní blues",ale být v "normálním" stavu,tak jí tam seřvu na dvě doby..tenkrát jsem z ní a jejího přístupu byla akorád tak v háji:/..ale nakonec jsme šli po týdnu domů:)) no a i nadstandartu jsem se dočkala..sice se uvolnil bohužel jen ten nejdražší co tam je,ale v tu chvíli nám to nevadilo a byl tam s náma i manžel a moc mu za to děkuju,protože v tu chvilku jsem tu podporu vážně potřebovala. Do budoucna pokud se tam zase dostanu bych chtěla jít opět rodit tam:) a pokud se tam nedostanu,tak bych ještě zkusila Apolináře,ale v tom Podolí už by se přeci jen cítila líp,když už vim jak to tam chodí a snad druhé mimčo nebude mít za nějakých 5 let,aby se to změnilo:) P.S. koupelny,wc a vše bylo ok... když mi nějaká sestra lezla na nervy,tak jsem ji prostě ignorovala..jsem snad dospělý ne a nemusíme tolerovat jejich občas divoké chování:))

Obrázek uživatele Dorotka92

Ahoj holky, tak já rodila únor 2011 a musím říct, že jsem neměla kliku ani na asistentku a ani na Dr. Přijeli jsme, když mi praskla voda o tři týdny dřív a příjem v pohodě až do doby, kdy se měnila služba...porodní asistentka katastrofa... nepříjemná, protivná drzá na partnera (ing. 39let) píšu to jen proto aby jste věděly, že to není žádný 18-ti letý drzý floutek. Porod trval 19hodin, epidural mi dali po 16-ti hodinách s tím, že ho nebudou připichovat, že už to zvládnu... malá se narodila 2830g a měla poporodní nádor (stává se to špatně vedeným porodem) to jsme vyčetli až následně, ale když jsme ji viděli, tak nás málem vezli... jinak mě nastřihli jako blázen. Když jsem pozdeji byla u dvou nezávisle na sobě prohlídkách u různých Dr. tak mi řekli, že při tak malém mimču mě vůbec neměli nastříhávat a že šití se též nepovedlo....měla jsem nějaké problémy tak jsem šla na prohlídku. Takže za mě Podolí vybavením a pohodlím ano, ale je to o lidech... teď to řeším, jelikož čekáme druhé a přemýšlím o tom, že ač je to smutné, že za takouvou službu bych měla platit, tak si asi zaplatím Dr.

Obrázek uživatele monickaji

Porod 30.12.2012 a naprostá spokojenost, od příjmu až po šestinedělí.
Všichni se na všechno ptali, manžel mohl být u všeho.
V podolí jsem podstoupila umělé oplodnění, pobyt ve 30tt na rizikovém a pak krásný porod ve 39tt.
A i přesto, že jsme oba s manželem mladý 23let, tak se k nám nechovali vůbec špatně nebo opovrhovaně Smile

Obrázek uživatele wond3r

Ahoj, gratuluju k malému;) taky jsem tam rodila v r.2011 a teď v listopadu bych tam měla rodit po druhé;) nad něčim mi tam taky zůstával rozum stát, ale neměnilo to nic na tom, že jsem tam chtěla i po druhé. Taky jsem tam byla na nadstandartu , tušim pokoj nsp6? Na p1;) to bylo fajn no Smile až na žloutenku silnou a následnou fototerapii malýho :2

Přidat komentář

Bolesti bricha

Ahoj, 3 dny zpět jsem měla styk s partnerem, prasknul nám kondom. Do 15 hodin jsem si vzala Escapelle. Teď po dvou dnech mám bolesti v...

Čáp??

Ahojky holky s přítelem se snažíme o mimi, ale zatím nic. V Pondělí jsem měla plodné dny a samozřejmě bylo tulituli. Od včerejška mě...

Vyšetření

Ahoj holky, včera jsem byla v nemocnici 7+1 jsem začala slabě krvácet. Paní doktorka našla mimi 1,7mm ještě bez srdeční akce. Ale říkala...

pomoc..

Dobrý den, potřebovala bych nějak pomoct.

Je mi 16 let a poprvé jsem měla něco se svým přítelem, bohužel jsme nepoužili kondom,...

nevim

dobry den chci se zeptat kamoska mi řika že  tam vidi dve čarky ale ja tam nevidim nic 

Ahoj holky, prosím SOS, už mám několik dní zánět, myslela jsem,že se tím poperu,ale je to čím dál horší. "Léčím" to heřmánkem,ale nezabírá. Můj doktor má tento týden dovolenou. CHtěla jsem se zeptat, jestli si můžu dát Tantum Rosa (píšou,že jen po domluvě s lékařem), nebo jestli poradíte nějaký jiný osvědčený recept. Moc děkuji.

Tak "pro zmenu" mi malej vstaval v 5:45.. ja tu padam na hubu a chci spat a on si vesele vriska:-)Tak jsem si vas zapla, ze me to treba probere. Jaka byla noc?

Prosím rodila jste nějaká v Jihlavě?? A jaký to tam bylo?? A co císaře, to tam někdo měl??Děkuji za informace.

ZDravím děvčata,
tak dneska má ta moje malá slečna už 2 měsíce, váží kolem 5,3kg a měří to nevím pořád sehemží tak jí nemůžu změřit, ale bofxnka už nosí 62 některé 68 takženám určitě povyrostla

Já se z toho fakt po.... Tak jsem včera tady po té diskusi o žehlení doma úplně všechno vyžehlila,uvařila guláš,jahodový knedlíky,nakoupila a v noci jsem se vzbudila horkem ve 2.10 ,no začala jsem mít "krásné" bolesti a hlavně křížáky.Tak jsem si tam lebedila a okolo 4.30 jsem si řekla,že za hodinu vzbudím miláčka,že jedeme a tak.No,holky,já po 5 hod.

ahoj holky, už druhý den smrkám, hlavně po ránu uplně čistou krev :? Jinak mám pořád ucpaný nos, jako na rýmu. Měla jsem to už jednou na začátku těhotenství. Nevíte co to znamená, měli jste to taky? A co s tím můžu udělat? Děkuju.

pekne rano vsem. Holky co si myslite o rekvalifikaci a mate ji nekdo na neco? Dekuji :k: :k: :k:

Dnes vstupujeme do 7.týdne,poslední dobou mě začíná být pěkně zle od žaludku. A už se nemůžu dočkat 1.7. kdy půjdu na UTZ a uvidím už snad svoje miminečko.

Smile držte palečky, at je vše v pořádku. dnes jsem 32+2,začíná to pěkně utíkat. už se těším mám dnes slíbený ultrazvuk.

tak prosím pěkně oznamuji že jsme po dlouhém a urputném boji dvě,včera jsem absolovovala dost těžkou operaci :s: a myslím že mám na pět let klid :qu: už nebudu trnout každý měsíc jestli přijde ta mrška,ano správně už mám danu a můžu býti v klidu Dance 4