Epidurál

14.09.2011

Ahoj holky, už už na mě začínají doléhat obavy z porodu. A tak jak jsem si říkala, že bych to chtěla zvládnout bez epidurálu, teď si říkám, co kdybych ho zkusila?? To uvidím samozřejmě až to na mě přijde, jestli to nějak budu zvládat nebo po první kontrakci zavelím "chci epidurál!" :s:
A tak se radši ptám s předstihem, jaké jsou vaše zkušenosti? Pomohl Vám od bolesti? Urychlil porod? Nebo jste po něm naopak trpěly migrénama?
Díky všem za reakci :k:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já měla jasno hned, že chci epidurál... Aplikují ho jen pokud nejsi otevřená víc než asi 7cm - pak už to nemá cenu. Zpočátku jsem byla otevřená na 3cm a po aplikaci epidurálu se mi (cca do 10min) hodně ulevilo - bolesti byly asi jako při menstruaci.. Bohužel před celou aplikací ti musejí odebrat krev na krevní obraz a čekáš půl hodiny na výsledky... První dávka mi vydržela 2hodiny, pak už jsem prosila o další, když přidali další, která měla vydržet 3hodiny, tak už to takové leháro nebylo, ale doktor říkal, že ke konci už nechtějí, aby epidurál moc účinkoval, abych mohla spolupracovat a správně tlačit... Měla jsem ho ke konci ještě smíchaný s oxitocinem, protože jsem se neotvírala, tak nevím jestli právě proto to už tolik neúčinkovalo nebo proč... Ale nakonec stejně každá bolest přejde a ten výsledek pak za to všechno stojí:-). Je to už skoro 3 týdny a šla bych rodit klidně znova:-)

ahoj,
neboj se, zvládlo to ženských před tebou i na poli !
já rodila prvně 27 hod., šílené, nic takového mi nedali, prý preferují přirozený porod
podruhé jsem byla rozhodnutá si říct o epidurál či spinál /vše jsem si nastudovala, při příjezdu do porodnice požadovala/...jenže, porod byl tak rychlý, že byl mimís za 3 hod. na světě ...takže jsem rodila opět bez epidurálu /prý by mi jen min. o 2 hod. v mém případě prodloužil porod a já pak necítila, kdy tlačit/
takže asi tak...plánování a realita je pak... tak se drž

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka