Co umí kluci v 9letech?

14.02.2014

Ahoj holky, chtěla bych tady otevřít malou diskuzi. Chtěla bych vás moc poprosit, mamči, co máte doma 9leté a výš kluky, co všechno doma zvládají bez pedchozího upozornění?
Např. vynášení odpadkového koše, sobotní ranní malé nákupy, zhásínání světel doma, uklízení si věčí do škříně a na hromádky(na jaké úrovni to je), luxování, utírání prachu a veškeré zapojování do domácnosti. Připrava školní tašky a pomůcek na druhý den, uklízení si po sobě po jídle. Vstávání do školy-budíte, nebo se budí sami? Oblékání do školy- výběr oblečení ze skříně, nebo už připravené věci na židli? Pak taky kolikery kalhoty na týden máte pro kluka do školy? No a tak, když si vzpomenete na něco navíc, budu ráda. Jde mi o to, že máme kluka ve střídavce a nechci na něj klást moc velké nároky, ale když to srovnám se sebou a mými dovednostmi v jeho věku, je to až k nevíře. Jsem z toho čím dál tím více zoufalá, protože čím je starší, tím je to pochopitelně horší a nedostatky z předchozích let se jen nabalují. Děkuji moc za každý váš příspěvěk a hezký den přeji :a: :a: :a: :a: :a: :a: :a: :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

no, tak....nakupy, vetsinou ma za ukol po skole donest pecivo, tak 2x tydne. No jinak sem tam jiny nakup. Kos vynasi na stridacku s tatinkem :D , jinak obleceni, zalezi na rocnim obdobi, ale vetsinou 2 kalhoty. trika zalezi jak se zacuni nebo zpoti. V byte zhasinani svetel....tak kdyz odchazi posledni, zhasne. Obleceni si vetsinou vybere uz vecer a rano obleka, popr. vyberu ja. Budim ja, nez odchazim. Taška nachystana hned po nauceni na druhy den. Uklizeni skrine- no je to chlap, ale snazi se. Myslim, ze standardni dite :)

Máme doma dva osm a půl leté kluky, jeden v mé péči, druhý je u nás každý víkend a každé prázdniny půl na půl s ex manželkou mého manžela. Kluci...čím starší tím blbější :s: ve srandě....ale opravdu, neustále připomínat, napomínat, když poprosím ať vynesou smetí tak se hádají kdo byl minule atd...hrůza. Jsem na MD s chlapečkem rok a půl, tak si uklízím raději sama...ale občas poprosím staršího o pomoc, někdy i do obchodu pošlu na malý nákup. Kolik věcí? Má asi troje rifle a jendy teplejší kalhoty, záleží jak moc velké je čuňátko, někdy mu kalhoty vydrží pár dní, někdy příjde ze školy od bláta...Do školy a ze školy chodí sám, ale často chodí pozdě má svůj svět, jde s klukama a neuvědomuje si že mám o něj strach...tak pořád připomínám ze školy domů na oběd pak může jít ven, pokud nemá moc učení...učím se s ním, je to možná moje chyba ale je nesoběstačný v tomto...všechno mu trvá zajímá ho zrovna co nemá když má povinosti...tak furt chodím a rozčiluju se :s: :s: Ale jinak dobrý...segra má staršího kluka o tři roky..tak už teď vím, že bude hůř :s: :s: :s: Ráno ho většinou budím já, přotože jsem stejně už vzhůru, ale sám to taky zvládne, i vypravit se do školy když já musím třeba k dr... Tak hodně štěstí :a: :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka