Četnost koupání novorozence? | Moje těhotenství.cz

Četnost koupání novorozence?

Obrázek uživatele Valentine

Maminky,
jak často jste koupali novorozené mimčo, když jste si ho přivezli? Co vám říkali v porodnicích? Mě, že můžeme koupat obden, tak jsem zvědavá co říkali Vám Jednička

Obrázek uživatele KajaS

Ahoj, nám říkali tak 3x do týdne, ale malé je 5 měsíců a koupu jí každý den. Tak první 3 koupání se jí nelíbila, ale pak si zvykla. Večer bývá největší protivka, ale koupání jí vždycky zaručeně uklidní. Pak už jen namazat, napapat a spát. Máme to jako rituál a zatím bez problémů hned usne. Taky prý záleží na pokožce miminka, pokud je moc citlivá, tak by se každý den koupat nemělo, ale určitě omýt ty nejdůležitější místečka a záhyby Wink K.

Obrázek uživatele Effka

Ahojky, tak nám říkali, že není třeba koupat každý den, ale sama časem zjistíš, že je to lepší. Já ze začátku koupala taky obden, ale kvůli pravidelnosti, jsem začala koupat každý den. Ze začátku jsme mýdlo používali jen obden a po koupeli olejíček. Teď už to neřeším. Viktorce jsou tři měsíce a pořád koupu každý den. Řekla bych, že po tom lépe usíná.

Effka a Viktorka

Obrázek uživatele tatranka

že klidně každý den, ale mýt a mazat PH 5.5. Já ho ze začátku koupala každý večr, protože byl takový celý ulepený a spocený a hlavně i kvůli zažitýmu rituálu aby si zvykl že se po koupíní večeří a pak spinká, ale nemazala jsem každý den, nebo neumyla mýdlem ale jen namazala, vždy jen jedno. A zhruba kolem 2 měsíce jsem to už neřešila a už jen mydlila a pak bud masírovala olejíčkem nebo když neměl náladu tak rychle namazat krémíkem, do pižama, nabaštit a šupajda do hajan... :s: Ale jak jsem tak slyšela tak v každém kraji je to jinak... Já jsem z Ústí nad Labem....
Papa a plno šťastných chvil s mimískem a hodně zdravíčka a krásné Vánoce a silvestra!! Tatranka a Honzíček Pápá

První vstanutí po sekci (císařském řezu)

Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

Kakání při kojení a dokrmu UM

Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

Čekáme druhé miminko

Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

Těhotenství

Dobrý večer. Jsem již starší, děti už velké, podstoupila jsem před 4 lety podvaz vejcovodu. Menses byla pravidelná, chodila na datum....

Početí

Dobrý den, mam dotaz. Termin porodu 14.8.2019. Nyni jsem 21+5, velikost...

Ahoj maminky, taky některá máte problém usnout mezi nočními kojeními. Já mám vždycky oči navrch hlavy a nemůžu usnout. Pak mi to samozřejmě chybí. Je možné, že si tělo už zvyklo na málo spánku?

Ahoj maminky, taky některá máte problém usnout mezi nočními kojeními. Já mám vždycky oči navrch hlavy a nemůžu usnout. Pak mi to samozřejmě chybí. Je možné, že si tělo už zvyklo na málo spánku?

jdu do sprchy zachvilku jsem zpet

tak ted jsem se divala na net tak nam zrusili poplatky u lekaru jenom jsem to tak preletela ale stejnak si rikam poplatky zrusili ale za recepty budem platit dale nemohli radeji zrusit ty poplatky za recepty a kolik to stalo penez ty pristroje na poplatky ted je asi sundaji a odvezou do zberny Ne :

Tak to bychom měli - na těhotenské průkazce 13+, za sebou 1. screening, 3x sono, s miminkem (provizorně pojmenovaným Fazolka, Fazole) už jsme se vzájemně oťukali. Fazolka měl/a před 5ti dny (15.12.08) tyto hodnoty:
CRL: 68,50 mm (13+1)
BPD: 22,60 mm (13+2)
NT: 1,10 mm = 0,65 MoM

takže DOBROU S KOBROU :'zz):

haloooo, je tu nekdo, kdo ma materskou na 2 roky jako ja a do te doby planuje dalsi mimi?

Ahojky, zajímalo by mne, dokdy perete v prašku pro děti... :?
Zatím jsem používala prášek i aviváš Batole. Párkrát se mi stalo, že mi došel, tak jsem použila náš, Palmex. A malé to bylo jedno. Palmex dochází, tak jsem si pro nás koupili Ariel. Myslíte, že už mohu prát v něm? Malé je 5 a půl měsíce. Pápá už mrkev...a tak bych i doufala, že se mi to bude prát snáz. Co myslíte?

ahojte babušky, tak mi po 3 měsících přišly výsledky z genetiky a není to žádná sláva. Zjistili mi karyotyp 45,X/47,XXX/46,XX. Doktorka mi zatím k tomu moc neřekla, jenom to, že je u mě větší pravděpodobnost, že se vyskytnou vrozené vady u plodu, tak jsem z toho dost špatná. Jen se chci zeptat, jestli je mezi vámi taky někdo takový a jak na tom jste?