Čerpání dovolené po mateřské | Moje těhotenství.cz

Čerpání dovolené po mateřské

Obrázek uživatele Šáruška2

Holky, prosím vás, víte někdo, jak to je teď s nárokem na dovolenou za dobu mateřské dovolené? Když jsem byla na MD s první dcerou před 3mi roky, tak to bylo v zákoníku práce přesně danné, doba MD se považovala za výkon práce a pokud přesáhla v daném roce 60dní, vznikl nárok na proplacení dovolené za celý rok. Bylo tam i doslova uvedeno, že tuto dovolenou není zaměstnavatel oprávněn krátit. Teď ale studuju zákoník práce, a nikde tam informaci o tom, že by se MD považovala za výkon práce nevidím. Jinak těch odpracovaných 60dní platí pořád stejně. Ale nevím, jak se teď bere ta mateřská, jestli je stále nárok na proplacení dovči pak nebo ne

Obrázek uživatele Eva B

Jeee holky, já se přidám k tématu. Když mi mateřská přesahuje i do dalšího roku, tzn. že 60 dní ji budu mít v jednom roce a i 60 dní v dalším, tak se dovolená proplácí 2x20 dní. Ale co když mi do dalšího roku přesáhne mateřská jen cca 15 dní, to asi žádný nárok na dovču není, je to tak?

Obrázek uživatele lucininenka

je,ale je to nějak pokrácené-mě třeba vyšla dovolená něco přes 40 dní,to bylo velice příjemné Wink

Obrázek uživatele candey

jeee holky vidíme a můžu se ještě hloupě zeptat, můžu o to zažádat zpětně? mě mateřská končila 26.5. a zapomněla jsem na to jako na smrt. teď jsem na rodičáku. (už tedy s druhým) a mateřskou jsem navázala na rodičák

PápáSluníčko Zdravím těhule a maminky!

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Ahoj, cca 14 dní si všímám u sebe černé stolice. Setkala jste se s tím některé v těhotenství? U první dcery jsem tím trpěla taky , ale brala jsem železo a to bylo tím, teď zatím železo neberu a problém mám zase.

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Holky, nezažila to některá?
Bolí mě už asi 4 týdny v krku s vystřelující bolestí do pravého ucha-jen při polykání, zívání. Byla jsem na ORL, nikde nic. Dneska jsem si volala na výsledky stěru z krku (a přiznám se, chtěla jsem, aby mi tam něco našli a už mi na to dali nějaké léky, aby to skončilo!!!). Ale výtěr byl ok.
Nevíte z čeho to je a co na to?

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí.

ahoj holky Pápá
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????

Holky, už jsem nešťastná.Dceři budou v květnu 3 roky a vůbec nemluví.Má pár slovíček, ale to má už hrozně dlouho a nic jinýho říkat nechce. Opravdu se snažím, pomalu na ní mluvím, čtu knížky, říkanky od Lady, ale ani jednoduchý slova prostě neřekne.

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Ahoj maminky i snažilky,jsem dnes 24 DC a už od 19 DC mám vždycky k večeru zimnici a zvýšenou tělesnou teplotu (obden),přes den jsem v pohodě a večer mě to vždycky takhle skolí. Dnes v noci jsem měla dokonce až horečku 38,4 st. A teď mi nic není a teplotu nemám! Jinak mi nic není,ani bolest v krku,nic. Jen jsem více unavená,pořád bych spala.Bolest v podbříšku až dnes lehce.

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...