Čekáme druhé miminko

08.04.2019

Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního těhotenství a bylo moc hezké si to přečíst a věřím, že i dcera si to jednou ráda přečte, tak jsem se rozhodla, že je potřeba dohnat resty a druhé miminko o tyto řádky neochudit.

27. 12. 2018 jsem se vrátila od kamarádky, kde jsme řešily, že mi zjistili endometriózu, že druhé miminko chci, ale není vhodná doba (začala jsem v září dálkově studovat VŠ), na druhou stranu jsme se shodly na tom, že vhodná doba nemusí být nikdy a miminko přeci chci, tak na co čekat. Přijela jsem domů a oznámila manželovi, že bych si přála druhé mimčo, trochu koukal, ale říkal, že proč ne. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu byl celkem šok, když jsme zjistili, že na miminko jsme skutečně zadělali hned 29.12.2018.

Hned od začátku jsem byla přesvědčená, že se to povedlo. Nevím, jestli jsem si to vsugerovala, ale vše jsem cítila, uhnízdění, změny v děloze. V prvních týdnech jsem vždy hodinu až dvě v práci nevěděla jak si sednout, jak tlak jsem cítila v děloze. Na kontrolu k doktorce jsem byla objednaná na 30.1.2019, tak jsem se rozhodla počkat a nevolat dopředu. První těhotenský test jsem si udělala ve středu 9.1.2019 a byl negativní. Hrozně mě to zklamalo, vůbec jsem s tím nepočítala, byla jsem přesvědčená, že těhotná jsem. 12.1. jsem si koupila další těhotenský test a už s velkou skepsí si ho udělala v neděli 13.1. ráno a byl pozitivní. Měla jsem ohromnou radost, jednak, že čekám miminko a jednak, že jsem si to všechno nevymýšlela a bylo to skutečné. Od chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná se ale objevil i strach, jestli je všechno v pořádku. Tento strach mě provázel i celé první těhotenství.

30.1. 2019 jsem šla k paní doktorce a ta potvrdila těhotenství. Dostala jsem i první fotečku. Bylo krásně vidět srdíčko . Dostala jsem doporučení na prvotrimestrální screening.

26. 2. 2019 jsem byla na další kontrole. Krevní testy dopadly dobře a já odešla s těhotenskou průkazkou. Miminko jsem viděla, hýbala se, srdíčko bilo. (CRL 3,49cm, 10+3tt)

19. 3. 2019 jsme šli s manželem na prvotrimestrální screening do nemocnice. Miminko leželo čelem k nám a drželo si ručičky na hlavě, na ouškách. Nechtělo se moc hýbat a tak byl chvíli problém najít nosní kůstku a šíjové prosvícení. Nakonec se ale otočilo a vše se dalo změřit. Celý screening dopadl velmi dobře. Slyšeli jsme srdíčko, viděli páteř, ručičky, nožičky... bylo to úžasné. Podle utz je miminko 13+4tt(CRL 75.53mm). Na další screening nás objednali až 14.5., je to hrozně dlouhé, jsem ve fázi, že bych na utz lítala nejradši denně, abych měla jistotu, že je vše v pořádku.

Jelikož skončil první trimestr, rozhodli jsme se oznámit, že čekáme miminko. Všichni měli radost. Nejhezčí bylo, když jsem to říkala Týnce (4 roky), že se nám narodí miminko, tak první otázka zněla: "Dneska?" :D :D :D Je nedočkavá a na bráchu nebo ségru se už hrozně moc těší.

26.3. jsem byla na prohlídce u své paní doktorky. Potvrdila, že dle screeningu je vše v pořádku. Miminko na utz spalo, bylo hlavou dolu a drželo si opět hlavičku :D

Od 13tt jsem si myslela, že občas, večer, cítím pohyby, ale je to málo pravděpodobné, spíš to byly střeva. V 15tt jsem je cítila znovu a intenzivněji. Teď jsem v 17tt a myslím, že to opravdu pohyby jsou. Necítím je denně, musím být v klidu, ležet a nejlépe večer po celém dni, což se mi ne vždy podaří. Spát chodím s dcerou a tu spíš poslední vteřiny před spánkem umravňuju, aby přestala brebentit a už spinkala. Často usnu dřív než ona.

Na další kontrolu jdu 23. 4. po Velikonocích. Už se nemůžu dočkat, až malé uvidím a paní doktorka říkala, že se podíváme i na pohlaví miminko. Nejvíc si přejeme, aby miminko bylo zdravé a pohlaví není důležité, ale holčičku už máme, tak by bylo krásné mít i kluka :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka