BIO zelenina na příkrmy?

11.10.2009

Ahoj holky,
od zítřka začínáme se zeleninou k obídku.Zatím jsem koupila v Německu mrkev a mrkev s bramborem od HIPP,ale chtěla bych příkrmy většinou vařit.Chci se zeptat kupujete bio zeleninu?Třeba v klasické mrkvi je prý hrozně dusičnanů.No nechci to moc prožívat,ale mám pocit,že třeba zrovna ta bio mrkev není v Globusu ani tak drahá.Jak to děláte vy?
Díky Kačka.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nebránila bych se tomu kupovat bio, ale není tu moc k sehnání. Jen mrkev a ta vypadá jakoby tam ležela už 14 dní. Takže třeba konkrétně tu mrkev kupuju čerstvou s natí. Určitě né tu zapařenou v sáčku. Ostatní moc neřeším a spíš sleduju čerstvost zeleniny. Asi bych pak malou musela krmit jen trávou a to ještě někde posekanou vysoko v horách. Dávám tedy i skleničky

Nekupovala-BIO v obchoďácích nevěřím a jezdit někam na farmu by se mi jednak nevyplatilo a jednak bych nestíhala časově... takže ne... do půl roku bych kupovala skleničky,od půl roku bych normál vařila... v zimě jsem vařila z mražené,v létě je to jednodušší... obě děti jsem do půl roku kojila,takže pak už jsem dávala normální vařenou stravu z "normální" zeleniny ;) jo a třeba BiO mrkev je k sehnání a není až tak drahá,ale sháněj pak BIO brambory,cuketu,hrášek,dýni,řepu,kukuřici,brokolici,květák atd. ... to už je větší problém a navíc si celkem přplatíš (i když furt to asi vyjde levěji než skleničky ;) )

Ahojky, tak my jsme začli minulý týden také mrkvičkou a dneska jsme přidali brambůrek. Dávám jednoznačně přednost bio zelenině, tchýně prcuje v zahrádkáři, takže máme-li jistotu, že pěstitel nehnojí uměle, bereme zeleninu tam-i pro nás. Otázka je-zda je to opravdu bio, ale pořád lepší, než zelenina např. z Polska. Pokud to nebude nutné /třeba při cestování/, tak kupované výživy dávat nechci. Domácí je domácí a navíc lze koupit sklenici výživy za 1 Kč? :a\|: Helena

Já zatím dávám jen skleničky, protože u nás se bio dá sehnat jen mrkev :( Ve středu se zajdu podívat do Hypernovy a doufám že tam toho seženu víc, třeba bio kuře a tak. Ještě že jezdím s Adámkem na plavání do Průhonic, jinak bych neměla to bio kde koupit ;) .Nikdy jsem to nekupovala, ale pro malýho to chci kupovat :one: .

Ahoj já nakupuji v Country Life v Nenačovicích u Prahy, jinak mají v Praze i podnikové prodejny. Teď přes sezónu jsem tam kupovala hlavně BIO zeleninu (mrkev, petržel, brambory, dýni, cuketu, špenát, pórek, kukuřici) a mraženou (brokolici, hrášek) a také nějaké ovoce (banány, jablka, hrušky), dále tam kupuji BIO rýži, kukuřičné těstoviny a jáhly. Samo, že tam mají mnohem víc věcí, ale to jsem zatím užila pro malého. Pokud bys měla zájem, můžu zaslat jejich ceník, který mi poslali.
Jinak taky tak jednou týdně baští Matěj skleničku, většinou Hami (vyhovuje mi složení) s nějakým těžko sehnatelným masem (králičí, jehněčí). Je dobré, aby prcek byl schopný sníst i kupované, hodí se to. Ve Sparu kupuji BIO kuřata, hovězí a mají tam i vejce (Matěj je ale zvrací, tak nedávám), jo a taky irské máslo.
Kaše dávám instantní, protože je skoro nejí, tak se s tím patlat a pak to vyhodit ...
:a:

Lištička Kačka + Matýsek

In reply to by Lištička

v Nenačovicích mají i bio zeleninu? To je super informace, já se tam už dlouho chystám, chci tam nakoupit ve velkém bio rýži, jáhly, obiloviny, řasy.... prostě vše, co kupuji draze v blízkém obchůdku zdravé výživy. Jezdím totiž skoro kolem když jedu z Prahy do Berouna. Vím, že je to velkoobchod, ale ani mě nenapadlo, že tam mají i zeleninu a ovoce.

In reply to by AIF

Jj, mají tam docela dobře zásobenou vzorkovou prodejnu - Otevrací doba ve všední den je 8-16, ve středu do 19hod, v patek jen do 14hod, o víkendech zavřeno. Ale to víš, záleží na sezóně. Já jsem z Rudné a tak tam někdy chodíme i pěšky s kočárky přes les, tam a zpět je 16km :one:

Lištička Kačka + Matýsek

ahoj, pokud je, tak kupuji bio - třeba v albertu nebo hypernově. Bio mrkev, brambory, jablka. Zbytek kupuju u dobrého zelináře - brokolici, patizon, dýně a něco používám mražené bio a něco domácí. Banány dávám normální. Třeba špenát by se měl dávat jen ze skleniček kupovaný, protože v normálním je hodně dusičnanů. Maso kupuju taky bio.

já budu začínat s příkrmy za měsíc, protože malé je teď 5 měsíců. Rozhodně budu vařit, není nad přirozenou stravu. A rozhodně budu kupovat pro malou bio zeleninu. Taky mám kousek Globus, takže je super, že bio mrkev tam mají pravidelně. Chci se zajet podívat do Toulcova dvora, tam prý mají hodně druhů bio zeleniny a ovoce (pokud jsi z Prahy). I kašičky budu vařit domácí, instantní dávat nebudu.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka