Antibiotika

04.01.2008

Ahoj holky,tak jsem celou noc nespala, vysoké horečky už nemám, za to nemůžu dýchat, kašlu, mám rýmu, bolí mě v krku, takže mám nějaký zánět v horních cestách dýchacích, tak mi dnes doktor na URL předepsal antibiotika sumamed. Že není co řešit, že jedině antibiotika, ale že pro miminko škodlivé nejsou,že mu to neublíží. Na netu a příbalovém letáku jsem si našla toto:
Těhotenství a kojení
Byly provedeny reprodukční studie na zvířatech a nebyly zjištěny žádné
důkazy o poškození plodu azithromycinem. Jelikož reprodukční studie
provedené na zvířatech nejsou vždy relevantní z hlediska reakce lidského
organizmu, azithromycin je vhodné používat během těhotenství a kojení jen
tehdy, je-li to nezbytně nutné.

No jsou tam 3 tabletky, každý den si mám vzít jednu a účinkuje to týden, vždy mi velmi pomohly, už několikrát mi je doktor dříve předepsal, mívám občas jednou za zimu takovéto potíže, takže se nedá nic dělat a musím je brát, at jsem vyléčená. Jsem tedy na neschopence a na kontrolu jdu až 16.1.08, tak mi snad bude dobře a trochu si taky odpočinu, když jsem jinak věčně v práci. Po gynek. stránce jsem v pořádku, když mě kontrolovali v nemocnici na gynek.porod. oddělení, takže jsem mimíska včera viděla 2krát na UTZ a natáčeli mi jeho srdíčko atd a přeměřovali atd, tak aspon něco potěšujícího. Mimísek už má 495 gramů a podle UTZ vypadá o týden starší, říkám si, že to bude asi cvalík, ale dr.mi řekla, že to vše odpovídá mému týdnu těhotenství,takže je prý akorát :)

No tak hlavně aby se ti udělalo líp, přece jen doktro ví co dělá:)) kor když ti je takle blbě tak by to bez léků asi bylo delší a horší pro mimíska než takle. Tak pěkně odpočívat, hodně bubmbat a vitamínky sup sup:)))

Tak to je dobře že jste z hlediska těhu v pořádku. Dých. cesty se dají brzy dopořádku. zalez do pelíšku, poť se, hodně pij a odpočívej. A budeš zas brzy jako rybička. jak ti předepsal ty léky, tak to bude v pořádku. To už jsem našla v několika lécích, které mi dr. předepsal v těhu. Oni nemohou účinky na plod zkoumat na těh. ženách, tak se testy dělají na zvířátkách, ale není to ono. KDyby se ale v minulosto objevilo jakékoli podezření, že něco způsobily mimi, tak by je okamžitě stáhli. Tak ať je ti brzy lépe, ju? :-)

Ahoj, hezky odpočívej a hodně pij, já měla taky antibiotika v tom týdnu, jak jsi teď Ty, ale měla jsem jich 14 tabletek a byla a jsem z toho nešťastná. Podle kontroly u doktora je malý v pořádku, tak snad to bude vše OK. Hlavně hodně lež a hodně pij, to je prý při antibiotikách důležité, třeba já jsem na to pití lajdák:-)

In reply to by Kasandra

To já taky pořád lítala:-))) Dej si nějakou dobrůtku a ať Ti potom někdo uvaří kuřecí polévku, ta je na nachlazení a všechny ty hnusné viry super! Ty hezky odpočívej, uvidíš, že hned po první tabletce Ti bude lepší:-)

tak ti aspon bude líp. Kdyby ti to napsali hned, tak ses nemusela cítit tak hrozně, vid? Ale ted už to bude jen lepší. :o)

In reply to by terčula

To máš pravdu, v nemocnici mi srazili tu teplotu, co jsem měla 39,5 tou injekcí,tak aspon tak, obvodák udělal kulové, jen si řekl dvakrát o 30,-Kč za návštěvu... :( No nic, hlavně, at jsme všechny zdravé, to je nejdůležitější.

Ahojky, jsi chudinka!! Tak ať to brzy zabere!! Je to šílené, když je člověk nemocný a ještě s tím drobečkem v bříšku... Brzy se uzdrav!!!

In reply to by Borůvka

Děkuji za soucit :) Potěší to. Jsem vyřízená, sotva stojím na nohou, ale ted ležím v postýlce. Musím to zvládnout s kulíškem v bříšku, musíme být oba fit. Už at je zima za náma, at už nehrozí takovéto nemoci. Mějte se hezky Borůvko.

In reply to by Kasandra

Děkujem...vy taky!!! Kulíšek je moje oblíbená zdrobnělina něčeho co mám moc ráda...jmenuje se tak i můj kocourek..:-))) to si neber osobně...:-))) sem tam mimískovi taky řeknu Kulíšku..:-)) hodně odpočívej!!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka