ahoj

28.12.2007

ahoj prosim mela bych takovy dotaz,doktor mi napsal do prukazky ze:ko za tyden a kultivace.....nevite co to znamena ta kultivace?dekuji

přesně na tohle jsem se včera ptala.. :o)) doktor mi řekl, že to musíme stihnout do porodu ,ale já zapoměla jak se to jmenuje.. a teď už vím že je to kultivace no :o))

To znamená stěr z dělohy,aby se zjistilo jestli nemáš nějaký zánět atd....,až bude rodit kvůli miminku

In reply to by Zuzana.Picmouse

Jinak tady je info, je to z encyklopedie, tak aby jste si nemysleli, že si vymýšlím :( : Děložní hrdlo (syn. děložní krček, lat. cervix) je nejspodnější část dělohy, která představuje bariéru mezi dutinou děložního těla a pochvou. Má velmi silnou stěnu, která je tvořena hladkou svalovinou a velkým množstvím hustého kolagenního vaziva.Děložní hrdlo ční do pochvy jako děložní čípek (portio vaginalis cervicis). Sliznice, která z poševní strany pokrývá děložní čípek, je kryta vrstevnatým dlaždicovitým epitelem a nazývá se ektocervix.

Kanálek děložního hrdla se otevírá do dělohy vnitřním děložním otvorem (ostium uteri internum) a ústí do vaginy na děložním čípku zevním děložním otvorem (ostium uteri externum)

Běžně je kanálek, který prochází děložním hrdlem a spojuje pochvu a dělohu, velmi úzký. Sliznice vystýlající děložní hrdlo tvoří podélné slizniční řasy, které do sebe zapadají a tak otvor dokonale uzavírají. Sliznice je pokryta jednovrstevným cylindrickým epitelem, jehož buňky sliznice produkují hlen, jehož konzistence se mění v závislosti na pohlavním cyklu. Tato sliznice se nazývá endocervix. Uzávěra děložního hrdla zabraňuje průniku nečistot a choroboplodných zárodků do dělohy, vejcovodů a břišní dutiny. Dá se říci, že hrdlo děložní a čípek patří k ochranným bariérám dělohy.

Vnitřní průměr děložního hrdla ženy je 7-8 mm, během porodu ale až 10 cm.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To nevadí :) Je to přeci jenom z encyklopedie :D Já si taky některý věci jenom přečtu a to je vše :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

No vidíš jaký máš přehled a ten čudl se musí otevřít na to aby prošla hlavička:-))))))))))))))))))))))))))))))

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka