vši | Moje těhotenství.cz

vši

Obrázek uživatele hanulka1111

Prosím poraďte co účinně zabere na vši. Dítko mi to doneslo ze školky použila jsem paranit mastný sprej a šampon. Můžu to použít preventivně taky? Děkuji za rady


Obrázek uživatele ha.nka

Synek chodí do školkového kolektivu čtvrtým rokem a vši zatím nikdy neměl, nejspíš se nechytají do těch jeho kraťoulinkých vlásků. Dcerka za rok a půl školkové docházky donesla vši zatím jen jednou, jelikož jsme tou dobou sdílely hřeben a polštář, chytla jsem je od ní taky. V lékárně nám zákaznice ve frontě za námi poradila Difusil. Nastříkala jsem nám ho do vlasů dva dny po sobě a pak s dvoudenní pauzou znouvu, několikrát jsem důkladně pročesala tím odvšivovacím hřebínkem a dobrý, zbavily jsme se jich napoprvé. Od kamarádek jsem slýchala story, jak se jim vši stále vracely a nic nezabíralo.

Obrázek uživatele KIKA82

Ja u dcerky pouzivam Difusil na psy. Kdyz se objevi ve tride vsi,tak preventivne. Do skolky chodi druhym rokem a zatim byla cista. A to maminky privedou dite druhy den po objeveni vsi zase do skolky. Kamaradka jednou nechala v lekarne za zarucene ucinne prostredky skoro 3.000,- a nakonec pouzila difusil a bylo po problemu.

Obrázek uživatele Tesa

paranit je snad to jediný co pomáhá. teda ten sprej, šampon je ošetřující. dělám to tak, že když děti dotáhnou vši domu, tak si preventivně ošetříme hlavu všichni, vyperu lůžkoviny, bundy, čepice, šály, nošené oblečení, deky, polštáře.... (co se nedá vyprat, tak na tři dny schovám, aby to nepřišlo do kontaktu s ničím živým)....vysaju podlahy, koberce, postele, vyčistim hřebeny....pak teprve pustím odvšivené hlavičky zpátky. ti, u kterých jsme po ošetření paranitem vyčešu vši (jsou mrtvý), tak pro jistotu paranitem ošetřím kebuli ještě za týden....když je pak vyčešu a nic, jsem v klidu :D. když vyčešu opakuju celý proces znovu.  možná to s celkovým praním a úklidem přehánim, ale mě je ze vší blbě, takže raději to vezmu vždycky od podlahy, ale je to efektivní - fakt se vší zbavíme (bohužel to neřeší to, že jiné dítě ve škole tak poctivou matku nemá a vši má neustále dokolečka...., my jsme takhle kdysi dávno během cca půl roku vyhodili za odvšivovací přípravky cca 2tis....a to nepočítám spotřebu energie, vody a pracího prášku).

pak taky existuje paranit sprej preventivní - měl by na 24 hodin odpuzovat vši, takže když u některého z dětí ve třídě řádí, šplýchám ráno před odchodem do školy hlavičku.

naposledy jsem měla doma nějaky liquid duo na vši (v lékárně to strašně vychvalovali, jak je to super a jak bych to měla střídat s tím paranitem, aby si na to ty mrchy nezvykly)....čekalo to doma na použití celkem dlouho, nicméně po ošetření hlavy jsem vyčešala vši živý....tak liquid duo nebrat.

Tehotenstvi.cz

Články o těhotenství, porodu, šestinedělí a rodině