Závadné kočárky - stanovisko ČOI - důležité !!! | Moje těhotenství.cz

Závadné kočárky - stanovisko ČOI - důležité !!!

Obrázek uživatele Lištička

Pro maminky, co vlastní zejména Quinny Speedi, MAXI-COSI Mura a COLETO model AUSTIN 4.

http://www.coi.cz/cs/spotrebitel/rizikove-vyrobky-rapex/ostatni-vyrobky/...

Pápá


Obrázek uživatele Radouš

ahoj, já to řešila s prodejcem od toho německého testu a i po opakovaném testu od ČOI. Teda vidím prvně, že se u quinny speedi jedná jen o barvu chilli - tu naštěstí nemám. I tak (už se to táhne skoro 2 měsíce) se proti tomu výrobce Dorel striktně ohradil, nechal udělat nezávislou kvalifikovanou laboratoří nové testy, které jsou v souladu s normami EU a je nyní ve správním řízení s ČOI, která výrobce ani o výsledku neinformovala přímo a na testy si vzala privátní subjekt, což nebývá zvykem. No, prostě to není asi až tak úplně čistá hra Pápá

Obrázek uživatele ledňáček

tak my máme taky MAXI-COSI MURA 3, tak tam to snad není. Už jsme psali na ČOI a tak jsem zvědavá na odpověď.

Obrázek uživatele Gabrielka

tak to dej potom prosim vedet to me taky zajima

Obrázek uživatele ledňáček

pořád se nikdo neozývá, tak snad se dočkáme. Určitě pak pisnu. Pápá

Obrázek uživatele Gabrielka

dobre diky :k:

Obrázek uživatele ledňáček

Věc: Odpověď na dotaz – Test dětského kočárku Maxi Cosi Mura

Vážený pane,

k Vašemu dotazu sdělujeme následující:

Česká obchodní inspekce nechala testovat dětský kočárek zn. MAXI COSI MURA 4 Golden OAK art. 68102270, EAN 8712930025634.

Výsledek posouzení a rozboru se týká výrobků tohoto číselného označení.

V případě, že skutečně vlastníte identický výrobek (shodné číselné označení) s výrobkem testovaným, máte možnost výrobek u prodávajícího reklamovat.

Uplatněnou reklamaci má prodávající v souladu s ust. § 19 zákona č. 634/1992Sb., o ochraně spotřebitele povinnost přijmout a vyřídit (včetně odstranění vady) bez zbytečného odkladu nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě.

Prodávající je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje; a dále potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace.

Dále upozorňujeme, že prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad. Shodou s kupní smlouvou se dále rozumí, že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, prodávajícím, výrobcem nebo jeho zástupcem popisované, nebo na základě jimi prováděné reklamy očekávané, popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé, že odpovídá požadavkům právních předpisů, je v tomu odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a odpovídá účelu, který prodávající pro použití věci uvádí nebo pro který se věc obvykle používá. Připouští-li to povaha věci, má kupující právo, aby byla věc před ním překontrolována nebo aby její činnost mu byla předvedena.

V případě, že jde o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.

Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.

Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny z věci nebo může od smlouvy odstoupit.

V případě, že nebudete souhlasit s vyřízením své reklamace prodávajícím, doporučujeme kontaktovat nezávislého soudního znalce (seznam znalců naleznete např. na www.justice.cz), který vady odborně posoudí a vyhotoví posudek, pro případný soudní spor.

Pokud nedojde k dohodě mezi kupujícím a prodávajícím, může se kupující domáhat svých práv pouze soudní cestou. Ze zákona pouze soudy mají oprávnění vstupovat do takto uzavřených vztahů.

Pro Vaši informaci uvádíme, že zjištěné výsledky rozborů jsou postupovány Ministerstvu zdravotnictví. Dozor nad tím, zda na trh a do oběhu jsou uváděny bezpečné výrobky provádějí podle působnosti, vyplývající z povahy konkrétního výrobku, orgány dozoru stanovené zvláštním právním předpisem (výrobky pro děti a hračky do tří let věku z hlediska hygienických požadavků a zdravotní nezávadnosti provádí orgán ochrany veřejného zdraví).

Obrázek uživatele ledňáček

Jen nevím kde ten kód na kočárku najdu nebo ho snad najdu v nějakých papírech?

Obrázek uživatele Gabrielka

tak to neni on. to jsem si ulevila. jedna se teda jenom o maxi coxi mura 4 a jeste jenom o tu jednu barevnou variantu jak koukam. uf uf
mockrat ti dekuji :\/|:

Obrázek uživatele ledňáček

oni dělali ten test jen u toho kočárku, takže kdyby dělali u toho tvého nebo mého, tak bůh ví jak by to dopadlo.

Obrázek uživatele Gabrielka

jeste ze mam maxi cosi mura 3 tady se jedna o 4 :///:

Otěhotnění??

Ahoj. Jdu k vám pro radu. 11.listopadu jsme s přítelem měli pohl.styk, podle kalendáře WomanLog měla být ovulace 12.listopadu. Tentýž...

Tlaky v podbrisku

Ahoj. Jdu k vám pro radu. 11.listopadu jsme s přítelem měli pohl.styk, podle kalendáře WomanLog měla být ovulace 12.listopadu. Tentýž...

Neztloustnu po Agolutinu?

Zdravím Smile Dneska jsem dostala 1...

panvičky ledvin

Zdravím, jdu za vámi pro radu. Byla jsem screening ve 20 týdnu. Na vyšetření pan doktor našel patrná mírná dilatace pravé pánvičky...

Potvrzené těhotenství

Ahoj, těhulky,
S přítelem jsme se včera dozvěděli, že jsem těhotná. Podle doktorky jsem na začátku 5. týdne. Prcka jsme sice...

Nazdárek snažilky, dneska jsem si se seznámkem pospíšila. Nějak jsme nemůžu spát, tak alespoň napíšu nový seznámek. Venku už nám řádí nějakou dobu podzim, večery jsou dlouhé, takže nezbývá nic jiného než hezky zalézt do teplého pelíšku a :*O*: . Tak doufám, že bude spousta nových těhulek :\x: .

LPčka, holky, nevíte něco o Timince těhulince?

Ahoj holky. Tak jsem nemohla na dnešek vůbec dospat. Před chvíli jsem si udělala testík a byla jen jedna... Sad

ktera maminka ma termin na Valentyna?a jak prozivate tehotenstvi?ja uz mam problem se pro neco ohnout,ale jelikoz mam uz triletou princeznu tak neustale po ni neco uklizim,ale zase se mi snazi pomahat,uz se tesi na bratricka:-)

Ahoj holky. Tak jsem nemohla na dnešek vůbec dospat. Před chvíli jsem si udělala testík a byla jen jedna... Sad

Tak holky tady je ten cibuláč je no vlastně byl senzační než sem ho stihla vyfotit tak mi ho přítel půlku sněd :a\|: tak snad vám to stačí takhle :hu:

krásné ráno těhulky. Zase jsem měla "úžasnou" noc. Nevím, jestli se malá tak roztahuje a protahuje, ale v noci mě budí bolesti a křeče, že sotva můžu vstát z postele :(. Nic jiného mi beztak nikdy nezbude a silou vůle se z ní musím vyhrabat a rozchodit to. A to jak si vedle mě přítel spokojeně pochrupkává je v tu chvíli fakt na ránu :s: .

Ahoj holky, nevíte jak je to s horníma zoubkama, jestli mezi nima má být mezera :#o: Adámek jí tam má dost velkou, tak jestli to je normální, ještě nemá zoubky celý venku, je mu 7,5měsíce, díky Smile

maminky prosím poraďte nám všem co jsme ještě nerodily co Vám pomáhalo při kontrakcích.

Ahojky holky,někam jsem vložila fotku mého těhu testu a nevím kam,ale jsou tam dvě čárky sice ta jedna je slabší,ale měl by to být teprve 3.týden,tak doufám že bude sílit,vložila jsem to do snažilky sobě,tak nevím,....krásnej víkend a hodně //...... Pápá :s: