Závadné kočárky - stanovisko ČOI - důležité !!! | Moje těhotenství.cz

Závadné kočárky - stanovisko ČOI - důležité !!!

Obrázek uživatele Lištička

Pro maminky, co vlastní zejména Quinny Speedi, MAXI-COSI Mura a COLETO model AUSTIN 4.

http://www.coi.cz/cs/spotrebitel/rizikove-vyrobky-rapex/ostatni-vyrobky/...

Pápá

Obrázek uživatele Radouš

ahoj, já to řešila s prodejcem od toho německého testu a i po opakovaném testu od ČOI. Teda vidím prvně, že se u quinny speedi jedná jen o barvu chilli - tu naštěstí nemám. I tak (už se to táhne skoro 2 měsíce) se proti tomu výrobce Dorel striktně ohradil, nechal udělat nezávislou kvalifikovanou laboratoří nové testy, které jsou v souladu s normami EU a je nyní ve správním řízení s ČOI, která výrobce ani o výsledku neinformovala přímo a na testy si vzala privátní subjekt, což nebývá zvykem. No, prostě to není asi až tak úplně čistá hra Pápá

Obrázek uživatele ledňáček

tak my máme taky MAXI-COSI MURA 3, tak tam to snad není. Už jsme psali na ČOI a tak jsem zvědavá na odpověď.

Obrázek uživatele Gabrielka

tak to dej potom prosim vedet to me taky zajima

Obrázek uživatele ledňáček

pořád se nikdo neozývá, tak snad se dočkáme. Určitě pak pisnu. Pápá

Obrázek uživatele Gabrielka

dobre diky :k:

Obrázek uživatele ledňáček

Věc: Odpověď na dotaz – Test dětského kočárku Maxi Cosi Mura

Vážený pane,

k Vašemu dotazu sdělujeme následující:

Česká obchodní inspekce nechala testovat dětský kočárek zn. MAXI COSI MURA 4 Golden OAK art. 68102270, EAN 8712930025634.

Výsledek posouzení a rozboru se týká výrobků tohoto číselného označení.

V případě, že skutečně vlastníte identický výrobek (shodné číselné označení) s výrobkem testovaným, máte možnost výrobek u prodávajícího reklamovat.

Uplatněnou reklamaci má prodávající v souladu s ust. § 19 zákona č. 634/1992Sb., o ochraně spotřebitele povinnost přijmout a vyřídit (včetně odstranění vady) bez zbytečného odkladu nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě.

Prodávající je povinen spotřebiteli vydat písemné potvrzení o tom, kdy spotřebitel právo uplatnil, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace spotřebitel požaduje; a dále potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace.

Dále upozorňujeme, že prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad. Shodou s kupní smlouvou se dále rozumí, že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, prodávajícím, výrobcem nebo jeho zástupcem popisované, nebo na základě jimi prováděné reklamy očekávané, popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé, že odpovídá požadavkům právních předpisů, je v tomu odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a odpovídá účelu, který prodávající pro použití věci uvádí nebo pro který se věc obvykle používá. Připouští-li to povaha věci, má kupující právo, aby byla věc před ním překontrolována nebo aby její činnost mu byla předvedena.

V případě, že jde o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.

Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.

Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny z věci nebo může od smlouvy odstoupit.

V případě, že nebudete souhlasit s vyřízením své reklamace prodávajícím, doporučujeme kontaktovat nezávislého soudního znalce (seznam znalců naleznete např. na www.justice.cz), který vady odborně posoudí a vyhotoví posudek, pro případný soudní spor.

Pokud nedojde k dohodě mezi kupujícím a prodávajícím, může se kupující domáhat svých práv pouze soudní cestou. Ze zákona pouze soudy mají oprávnění vstupovat do takto uzavřených vztahů.

Pro Vaši informaci uvádíme, že zjištěné výsledky rozborů jsou postupovány Ministerstvu zdravotnictví. Dozor nad tím, zda na trh a do oběhu jsou uváděny bezpečné výrobky provádějí podle působnosti, vyplývající z povahy konkrétního výrobku, orgány dozoru stanovené zvláštním právním předpisem (výrobky pro děti a hračky do tří let věku z hlediska hygienických požadavků a zdravotní nezávadnosti provádí orgán ochrany veřejného zdraví).

Obrázek uživatele ledňáček

Jen nevím kde ten kód na kočárku najdu nebo ho snad najdu v nějakých papírech?

Obrázek uživatele Gabrielka

tak to neni on. to jsem si ulevila. jedna se teda jenom o maxi coxi mura 4 a jeste jenom o tu jednu barevnou variantu jak koukam. uf uf
mockrat ti dekuji :\/|:

Obrázek uživatele ledňáček

oni dělali ten test jen u toho kočárku, takže kdyby dělali u toho tvého nebo mého, tak bůh ví jak by to dopadlo.

Obrázek uživatele Gabrielka

jeste ze mam maxi cosi mura 3 tady se jedna o 4 :///:

Mohu být těhotná?

Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

vitamíny v těhotenství

Ahoj maminky chci se zeptat brali jste nějaké vitamíny v těhotenství? V lékárně...

Lucka

Ahojte holky mám prosbicku je to asi divné ale moje malinka teď 19.5 bude mít 3 měsíce a chce si strašně sedat otáčí se na bok a chce do...

Menstruace po sterilizaci

Zdravím ženy, tento dotaz je na ženy po sterilizaci, jsem po třech SC a následné sterilizaci, po roce menstruace se mi můj cyklus...

Koupim azalia

Ahoj nemate nekdo doma zbytecne par platicek ha Azalia, dekuji za nabidky. Lenka

Ahoj všem.
Holky, slečny, dámy a paní: Chtěla bych vědět, kolik se nás povedlo s termínem v červnu 2010. Kdo se nebojí, nechť napíše. Stačí termín porodu, město. Napište, vytvořím.. Uvidíme.. seznámek lze aktualizovat.

AHOJÍK DNES MY MA NŽEL HLADIL A TUKAL NA BŘÍŠKO A MALÁ JAKO BY ODPOVÍDALA.KDE TUKNUL TAM KOPLA NEJDŘÍVE JSEM NEVĚŘILA PO CHVÍLI SPOZORNĚLA MUŽSKÝ SE TOMU SMÁL.V PONDĚLÍ JDEME DO PORODKY TAK UVIDÍME CO SNÁMI UDĚLAJÍ NEMOHU SE DOČKAT AŽ BUDU MÍT TO NAŠE ZLATÍČKO U SEBE.JESTLI NÁS PUSTÍ DOMŮ TAK NAPÍŠI ZATÍM PAPA

Evulík je po revizi a myslím, že je jí dost mizerně.. Holky, Evulíku, pročítala jsem články: Špinění od čtvrtka a doktor na to zřejmě nic nepředepsal, řekl, že je to v pořádku.. Já doufám, že se brzy vše srovná a bude jí lépe. Hlavně hlavu vzhůru a optimismus přeji!

ahoj holky,je to asi dve hodiny,z loznice se ozvala strasna rana,tak jsem tam letela a malej lezel na zemi a strasne brecel,spi v nasi posteli s nama,je mu 9 mesicu,doufam ze mu nic nebude ,brecel asi pet minut a pak hned usnul,je mi s toho uplne zle a hlavne smutno ze za to muzu,vzdycky kolem neho udelam hradbicky ale asi to nejak prelezl a spadl asi s 50 cm vysky,stalo se vam to taky? :r:

Smile Ahojky těhulky, tak snad jsem se sem dobře zapsala, jsem z toho nějak zmatená :$$:

Ahojky tetičky, :k: tak tady mě maminka fotila. :ww: Při focení jsem se poblinkala :sick: i počůrala, ale fotečky se povedli co myslíte?? :#o: Na to, že to maminka zkoušela v rychlosti!? A musíme se pochubit....

Nazdárek snažilky, dneska jsem si se seznámkem pospíšila. Nějak jsme nemůžu spát, tak alespoň napíšu nový seznámek. Venku už nám řádí nějakou dobu podzim, večery jsou dlouhé, takže nezbývá nic jiného než hezky zalézt do teplého pelíšku a :*O*: . Tak doufám, že bude spousta nových těhulek :\x: .

LPčka, holky, nevíte něco o Timince těhulince?

Ahoj holky. Tak jsem nemohla na dnešek vůbec dospat. Před chvíli jsem si udělala testík a byla jen jedna... Sad

ktera maminka ma termin na Valentyna?a jak prozivate tehotenstvi?ja uz mam problem se pro neco ohnout,ale jelikoz mam uz triletou princeznu tak neustale po ni neco uklizim,ale zase se mi snazi pomahat,uz se tesi na bratricka:-)