Z překvápka je Vaneska

17.08.2011

Ahojky, tak se hlásím už z domova. Včera nás propustily což sem vůbec nečekala, protože jsem byla 4 den po císařském řezu, ale o to sem radši. :c:
Jaký byl porod? : Měla jsem plánovaného císaře a to proto že jsem již 8 den přenášela a stále se neotvírala a ani to na porod vůbec nevypadalo. Musím dodat že jsem již po jednom císařském řezu (a chtěla jsem rodit alespoň po druhé přirozeně), takže nechtěli vyvolávat, kvůli riziku prasknutí jizvy (vyvolávačky sou náročné na organismus a jizva by to nemusela vydžet). Ve čtvrtek jsem nastoupila do nemocnice, prodělala potřebná vyšetření a pak už jen čekala na druhý den na zákrok. Jenže abych to neměla tak jednoduché, tak se malá rozhodla že mě ještě nechá vychutnat porodní bolesti. :spid: Ve 2 hodiny v noci sem dostala stahy po 5 min. a ty mi vydžely a postupně sílily až do rána. Několikrát mě ještě tedy kontrolovali, jestli přeci jen neporodím normálně, ale tam dole se to vůbec nehlo a já byla stále zavřená. :jawdrop: Takže v 7 hodin nástup na sál a já stále kontrakce 5 min. Na sále se rodilo o 106 a než udělali potřebné procedury bylo po 8 hod. Pak už jen epidural a já konečně přestala mít bolesti a jen čekala co mi vyndají z bříška.
Tedy 12.8. v 8:26 se nám narodila dcerka Vaneska s mírami 50cm a 3530g. :c:
Když mi oznámili že máme holčičku chtělo se mi štěstím plakat (přesto že jsem tajně doufala spíše v chlapečka) a pak sem jim na sále vyčerpáním usnula. :€):
Pan doktor co mě operoval mi pak říkal že jsem po tom prvním císaři měla hodně srůstů, čím mě tedy nepotěšil. A Vaneska prý měla silně zakalenou vodu. Takže jsem ráda že to nakonec zakončily císařským řezem a nenechali nás trápit.
Teď už sme obě v pořádku, jen Vaneska má ještě trošku žloutenku, tak jí musim slunit přes sklo na sluníčku. :€s€:
A mě po tom epiduralu trápí bolesti hlavy, které doufám že brzy odezní. Na doporučení lékaře abych pila min. 3 litry tekutin děnně, aby se těla odplavily léky, piju něco přes 4l a začínám mléka víc než dost. :C]]:
Na záver vám posílám pár foteček Vanesky a ta poslední je Dominik jako miminko, jen tak pro porovnání. :///:

Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska
Z překvápka je Vaneska

Kačí, ty jsou teda fakt jako přes kopírák, to teda fakt :), tak budete mít krásný páreček. Hlavně, že si to tak pěkně zvládla a neboj žloutenka určitě bude brzy pryč a pak už budou jen samé příjemné povinnosti !!!
Držím palce ať to skvěle zvládáte a těším se na další info.
opatrujte se celá rodinka papa

Tyyy jo Katy, malá je opravdu jako Dominiček přes kopírák :C]]: je slaďounká :C]]: a jsem ráda, že už jste obě doma a vpořádku, opatrujte se holky naše a budeme se těšit na další info o Vás :c:

In reply to by Alušák

Ahojky, díky. A je to i stejně hodný zlatíčko jako byl Domča. :c:
Bylo super když nám hned 4 den po porodu řekli že můžeme domů, vůbec sem to nečekala o to větší radost byla. :C]]:

krasne deticky, tatinek nemusi mit pochyby o otcovstvi :-) moc gratuluju a preji hodne zdravicka a sil, at deti krasne rostou. Muzu se zeptat, zda jizva po cisari hodne boli a jake to je? U nas to zatim snad na cisare nevypada, ale buh vi jak dopadneme, male se na svet moc nechce a ja mam z cisare obavy.

In reply to by andi31

Ahoj, děkuji. No jizva bolí, člověk se nemůže zvednout z postele a pak si zase lehnout o zakašlání nebo kejchnutí nemůže být ani řeč. Ale oni neustále nabízí čípky na bolest, takže pokud dojde k císaři doporučovala bych nedělat hrdinku (jako já kdysi s Dominikem) a čípky si brát. Jizva pak tolik nebolí a člověk se může docela normálně hýbat, což taky pomáhá k rychlejšímu zhojení. Já tentokrát měla problémy, že mě po tom epiduralu bolela hlava, tak mi dávali 2 ataralginy až 3x denně a mě po nich ani ta jizva skoro nebolela, takže to bylo docela v pohodě. Jinak dnes sem 6 den po zákroku a už je to skoro dobrý. :one:

Kači, je krásná krásná krásná :c: a neuvěřitelně podobná Domiškovi :one: Mám radost, že už jste doma a že to tak krásně zvládáte :) teď už jen, aby se to spravilo s Dominičkem a bude to úžasné :h:

In reply to by Henesee

Ahojky díky, no sem zvědavá jak bude vypadat až povyroste. :///: Domča se už srovnal, asi byl vždycky mimo z tý nemocnice, on to tam už nesnáší a navíc byl asi trochu rozladěnej že s nim nejsem doma. Hned první den doma se ke mě začal tulit a druhý den už chtěl pečovat o malou, až ho musim hlídat aby jí nechtěně neublížil. :///:
Hani je mi líto co se stalo, ale hlavně že je váš taťka v pořádku. :h: A doufám že pohřeb proběhl v klidu a ty ses mohla aspoň s babi rozloučit. :k:
Tak držim pěsti ať se tě to špatný už pustí a teď už bude jen líp. :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka