z jiného soudku

12.01.2012

Vím, že to sem nepatří, ale prosím o všechny Vaše klady a názory na to, proč je dobré, aby byl manžel sám napsaný jako majitel domu a ne spolu s manželkou.
Máme dostat dům od jeho rodičů a bude to napsané jen na něho, manželé jsme od r. 2009.
Někde jsem slyšela, že když je to na oba, tak že když se třeba pak něco platí, tak se musí za oba, je to pravda? A když by (nedej bože) hrozil někdy rozvod, patří pak dům manželovy nebo jede každý na půl, protože to bylo nabyté v manželství??

Nemyslete si, že se snažím se nějak zabezpečit do budoucna, jen jsem v tom nezkušená, tak se radši ptám. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

pro tebe z toho výhoda neplyne žádná.Do SJM nemovitost patřit nebude(je to dar), takže v případě rozvodu zůstává manželovi. Osobně bych se s manželem domluvila na podílovém spoluvlastnictví( polovinu by přepsal na tebe, darovací daň se mezi manželi neplatí), zvlášť pokud budete do nemovitosti třeba i časem investovat společné peníze. :a:

tak ve vaší situaci teda nevim včem můžou být výhody a nevýhody. Tím, že dům dostanete, tak se vás nějaké poplatky netýkají jako například u hypotéky. Mě by se tohle tedy nelíbilo. Jednou jste manželé tak proč takové obstrukce? nebo si to jeho rodina nepřeje? abys byla spolumajitelkou domu?
Ohledně darování nemovitosti nebo dědictvím netušim zda v případě rozvodu máš na takovou nemovitost nárok. To by sis musela někde zjistit. Ale mám dojem že nárok nemáš :-(

§ 143
(1) Společné jmění manželů tvoří
a) majetek nabytý některým z manželů nebo jimi oběma společně za trvání manželství, s výjimkou majetku získaného dědictvím nebo darem, majetku nabytého jedním z manželů za majetek náležející do výlučného vlastnictví tohoto manžela, jakož i věcí, které podle své povahy slouží osobní potřebě jen jednoho z manželů, a věcí vydaných v rámci předpisů o restituci majetku jednoho z manželů, který měl vydanou věc ve vlastnictví před uzavřením manželství a nebo jemuž byla věc vydána jako právnímu nástupci původního vlastníka,3)
b) závazky, které některému z manželů nebo oběma manželům společně vznikly za trvání manželství, s výjimkou závazků týkajících se majetku, který náleží výhradně jednomu z nich, a závazků, jejichž rozsah přesahuje míru přiměřenou majetkovým poměrům manželů, které převzal jeden z nich bez souhlasu druhého.
(2) Stane-li se jeden z manželů za trvání manželství společníkem obchodní společnosti nebo členem družstva, nezakládá nabytí podílu, včetně akcií, ani nabytí členských práv a povinností členů družstva, účast druhého manžela na této společnosti nebo družstvu, s výjimkou bytových družstev

:a:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

takže jsem zase měla pravdu :? a ještě otázečka, jeden chlap v práci mu prý řekl, že nějaký jeho známý má napsaný dům na sebe i manželku a že dělali nějakou velkou opravu baráku a opravu musel prý zaplatit majitel domů a tím, že jsou oba, tak to prý platil každý,takže ještě jednou tolik, což se mi zdá taková blbost, že to ani není možný :s:

In reply to by lucy85

Tak to je dobrá kravina :s: :s: :s:
Platíš za provedenou práci a je jedno, jestli je vlastníku deset nebo jeden. Vem si třeba paneláky, kde jsou byty v osobním vlastnictví majitelů, to by se platila práce třeba 30x podle partají? Nebo třeba 60x protože každý byt vlastní manželská dvojice???

In reply to by lucy85

nevěřím, že by to ten známý zaplatil 2x. Přece nemůže být někdo tak hloupý. Než něco zaplatím, tak si o věřím fakta. Nikdy jsem neslyšela, že by se něco takovýho platilo dvakrát.
Máme s manželem byt psaný na nás oba, platíme 1x pojištění bytu, 1x splátku na byt, 1x daň z nemovitosti, 1x opravy. Prostě všechno

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka