Vyšetření ve 12týdnu

17.05.2009

Ahojky holky. Jsem teď 8+1tt, 26.5. jdu na druhý ultrazvuk. chtěli by jsme s přítelem vyšetření prcka na genetické vady (test za 1500Kč). Nevíte někdo, jak dlouho to vyšetření trvá, co se zjišťuje atd? A kdy doktor pozná pohlaví dítěte? Děkuju za případné odpovědi.

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahojky, tak to slyším poprvé, že se za vyšetření platí!!! já jsem dneska v 8+0tt, na kontrolu jdu v 10+4tt, takže ti asi moc neporadim, ale co vim, tak se tyhle testy dělají běžně kolem toho 12tt, kámoška na tom byla a nic neplatila... to fakt slyšim prvně, já měla zato, že na tyhle testy posílá každý doktor kolem toho 11-12tt a je to zadáčo...no, nechám se překvapit, co čeká nás

Ahojky tak tento problém řeším i já, jsem 8+6 a 15.6 jdu na kontrolu, tak nevím jestli mi tohle vyšetření bude dělat nebo ne a budu si to muset sehnat sama, ráda bych na to vyšetření šla, tak uvidím co mi řekne moje dr.

já byla na screening ve 12tt ve FN Olomouc (mám to asi 80 km od bydliště) a neplatila jsem nic-je to totiž certifikované pracoviště a hradí to zdrav.pojišťovna (kdybych šla na podobné vyšetření tzv. OSCAR u nás v Krnově,platila bych 1000 Kč a kdyby náhodou něco našli,tak bych stejně musela jet na genetiku do Ol.). Vyšetření trvalo asi 20 minut-UZ přes břicho,dr.teda docela tlačil,až mě pak celý den bolelo břicho :00: ,zjišťuje se šíjové projasnění,zkontroluje zda nechybí nosní kůstka,mimčo přeměří a pak ti sestřička odebere krev na další testy (výsledky přijdou pak ke tvému dr.gyn.). Udělali mi i fotečku,za kterou jsem zaplatila 50 Kč. Jo a dr. nám jako bonus řekl,že to nejspíš už v tom 12tt vypadá na holčičku :c: Příští týden tam jedu zase, na UZ ve 20tt,tak jsem zvědavá,jestli mu to vyšlo a opravdu se ukáže,že čekáme :girl: . Už se nemůžeme s manželem dočkat,až zase prcka uvidíme.... ;)
Přeji pohodové těhulkování :\x:

In reply to by xpetka

ahoj, muj doktor si dělá screening sám, tak uvidim. I když nějak netušim, co přesně všechno to obsahuje, jinak genetika, co vim, se dělá u nás na severu jen v Ústí nad Labem, šupajdila tam i žatecká kámoška. JInak 50kč za fotečku docela závidim, co jsem koukala na ceník svýho doktora, tak chce za fotečku i 5min video stejně - 200kč...třebas mě příjemně překvapí a řekne si nakonec míň :00: :s:

Ahojky. Když jsem byla na v 8tt tak mi také dr.nabídla toto vyšetření tzv. PAPP-A. Též jsem si ho platila. Je to na Downův syndrom, Edwardsův s., Patauův syndrom. Z krve a následného ultrazvuku Ti vyhodnotí pravděpodobnost výskytu těchto syndromů u mimča. Dr. mi ho doporučila, protože prý někdy v tom 16tt vycházení výsledky falešně pozitivní a když vyjdou tyto Papp-a testy dobře tak není důvod většího znepokojení. Na výsledky jsem čekala přibližně 14 dnů.
S tím pohlavím záleží na dr. Mě už dr.ve 12-13tt říkala, že to vypadá na holčičku a do teď mi to jen při každé návštěvě potvrzuje. Prý v tom 20tt by to už mohlo být řečeno spolehlivě. Já si zkoušela dávat prstýnek na vlas a dáš si to nad břicho a už od začátku se točil (takže holčička, když se kýve tak kluk). Je zajímavé, že tato "finta" vyšla všem mým kamarádkám a i mé mamce. :girl: :one:

Ahojky. :a: To teda koukám jako blázen :jawdrop: vyšetření za 1500Kč?????!!!!! Mě se doktor sám ptal jestli to chci a posílal mě do lepší nemocnice kde to dělají. Jinak dlouho to netrvá, teda jak se to vezme. Mě poprvé vzali krev a jak +- za 2 týdny byly výsledky, měla jsem tam přijít znova a dělali podrobný utz, měřili jisté kosti mimíska, zda-li jsou v dobrém poměru k tělu a hlavičce a tak. a pak na tom papíru z výsledky bylo, že pravděpodobnost vady je 1:15000, takže téměř žádná. Jen mě udivuje, že ti to DR. nenabídnul. Mě říkal, že to dělá on, ale není tak vybavený a mohlo by to vyjít špatně a že plodovku mi brát nechce. Jinak pohlaví mimíska zjistí okolo 20tt. A dr. ses ptala jestli ti ty testy nedoporučí sám? Tak ti přeju hodně štěstí :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka