Vyplata penezite pomoci v materstvi | Moje těhotenství.cz

Vyplata penezite pomoci v materstvi

Obrázek uživatele Stepanka W

Ahojky holky, preposilam pro vasi informaci jak to ma byt dle zakona s vyplatou penezite pomoci v materstvi. Jelikoz stale cekam na prvni davku (nastoupila jsem na materskou dovolenou 3.9.2009), tak jsem se dotazala primo na sprave soc. zabezpeceni a tady je jejich odpoved:
Věc: dotaz - PPM
Jak vyplývá z ustanovení § 110 odst. 3 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, v platném znění se peněžitá pomoc v mateřství, stejně jako ostatní dávky nemocenského pojištění, vyplácí zpětně v zákonné lhůtě nejpozději do jednoho měsíce ode dne následujícího po dni, ve kterém byl příslušné okresní (pražské) správě sociálního zabezpečení doručeny stanovené doklady pro nárok na výplatu dávky. To znamená, že tiskopis Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, který jste potvrzený lékařem a dovyplněný Vámi odevzdala u svého zaměstnavatele a ten tento tiskopis společně ještě s tiskopisem Příloha k žádosti odeslal příslušné okresní (pražské) správě sociálního zabezpečení. A teprve když je vše řádně vyplněno a doručeno, začíná běžet výše zmiňovaná lhůta.
Současně s dávkou obdrží příjemce písemné oznámení o druhu vyplácené dávky, její denní výši, výši denního vyměřovacího základu a době, za kterou byla dávka vyplacena. Oznámení se uvádí formou sdělení příjemci na výpisu z účtu nebo formou sdělení na poštovní poukázce (tzv. zpráva pro příjemce). V případě, že oznámení bude delší než je povolený počet znaků na zprávě pro příjemce, zašle písemné oznámení OSSZ formou dopisu. V případě, že nesouhlasíte s výší dávky můžete se obrátit na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení podle sídla zaměstnavatele, která dávku vypočítávala.
Způsob výplaty dávky jste si volila na tiskopise. Měla jste možnost si nechat dávku zasílat na účet nebo složenkou.

Takze z toho vyplyva, ze si se zakonnymi terminy hlavu nedelaji :? . Ale mam alespon neco v ruce, protoze si uz budu stezovat. Snad to nekomu z vas pomuze.

Obrázek uživatele JaMiOn

tak tohle je známá věc. Všechny úřady naj na vyřizování věcí měsíc. Bohužel se tak neděje. Stěžovat si můžeš-otázka je jak tvoje stížnost bude efektivní.

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahojka holky, malá má zřejmě reakci na včerejší očkování :r: , je plačtivá a má teplotku 37,5 °C. Při jaké teplotě jí mám už dát panadol nebo nurofen? Zdá se, že ji i ty nožičky bolí (dostali jsem prevenar a hexu současně, do každé nožky jednu) Ráda bych jí ulevila jak od teplotky, tak od bolesti, ale nechci ji těma lékama rvát zbytečně. co myslíte? Mám jí dát aspoň jednu dávku na to bolení?

Ahojky maminky,včera jsme byli na velkém ultrazvuku,miminko je v pořádku,tak jsme nejštastnější Smile Pohlaví necháváme na překvapení až březnu,přikládám fotečku našeho mimíska. :#~:

Ahoj. Měla bych dotázek na Vás co už jste rodily. Dnes ve dvě ráno mě vzbudil pocit mokrých kalhotek, prvně jsem si myslela že mi to trochu ulítlo,jenže když jsem došla na záchod zjistila jsem že je to hlen. Než jsem došla do ložnice pro vložku měla jsem to po celých stehnech.

Ahoj maminky. Vím, že to jsem nepatří. Chtěla bych dceři koupit k vánocům tesco počítač (teď ho mají v letáku za 299 Kč). Máte s ním něketerá zkušenost jestli se to vyplatí. Děkuji moc za odpovědi.

ahojky Holky víte ,co mě trápí.mám holčičku až pujdu do porodnice tak ji bude 21 měsíců.jsem po druhé těhotná.Chtěla jsem se zeptat kdo Vám hlídal starší dítě po dobu v porodnici.Naty chce vše odemne.já ji uspávam a všechno.mám hrozný strach jak to tu bude až budu v

Ahoj, tak sice trochu se zpožděním, ale přece posílám slibované fotečky kočárky. S korbičkou jsem teprve deset dní po porodu, tak jsem ještě docela spuchlá.

ahoj holky Pápá ,máte někdo z vás obavy z šestinedělí?A nebo když ho prožíváte jak se cítíte?Já se na něj upřímně moc netěšim,protože se zkušeností z prvního mám v paměti,změny nálad vlivem hormonu,sezení na gumovým kruhu kvuli nástřihu plus jednorázové kalhotky narvané nejméně 3 vložkamy a spací d

Dneska to byla snad nejhorší noc za celou dobu těhotenství.....Kéž už by přišel opravdový porod, protože ti poslíčci to je fakt něco Sad jsem vždycky zmatená jestli jo nebo ne....

je tam vidět i můj králíček mazlíček,sice ho mám dostat až příští týden k svátku,ale mamka to nevydržela a já jsem moc rád,mám ho všude sebou a dobře se žužlá :qu: