Velký UTZ ve 20. týdnu za námi

02.05.2012

Milý Oskárku,
v pondělí jsme se na tebe byli s tátou a ségrou podívat.
Jsi teda pořádný lump, protože si měl obličej zavrtaný do placenty, tak nám pan doktor, který výjimečně nebyl v dobré náladě, nemohl udělat ani fotečku, natož aby tě ukázal na 3D, no tak snad příště.
Jinak tedy prospíváš krásně, jsi pěkně čilé mimčo, které roste snad i víc než má :D
V pondělí si totiž odpovídal 380 g a délce těhotenství 21+1, nu a já byla v pondělí 20+3 :D
UTZ dopadl na výbornou, něco málo hodnot :-)
BPD - příčný průměr hlavičky - 51,8
HC - obvod hlavičky - 187
AC - obvod bříška - 150
FL - délka stehenní kosti - 36
Tak za měsíc zase ahoj na UTZ a už nezlob a pořádně se ukaž!

Velký UTZ ve 20. týdnu za námi
Velký UTZ ve 20. týdnu za námi

krásně rostete :dance: jen tak dál!!!
a malej je teda pěknej lumpík, že se nechtěl ukázat :D i když nám ve 20.týdnu Anetka taky ne.. chudák Dr., už byl hotovej :D zato ve 30.týdnu se už zadařilo :) o to víc se budete těšit.
Míšo, opatrujte se, papa :a:

In reply to by mysaco

Joo Luci rosteme, za poslední týden jsem vyrostla jako za měsíc :DDD
My jdeme na kontrolu 4. června a tajně doufám, že by mohl doktor to 3Dčko udělat zase, máme fotku 3D z 16.týdne i videjko, tak jsem namlsaná :DDD

In reply to by Elukiv

Míšo, já taky rostu nějak rychle :s: :s: :s:
tak snad vám fotečka vyjde ;) my máme taky fotku z 3D ze 16.týdne, pak z 20. i 30. - takže to namlsání chápu :D holt doba za ty 3 roky pokročila... tak se budu na fotečku těšit!

In reply to by mysaco

No mě se to břiško pohlo až teď v květnu, pořád nic nic, pak malá boulička a najednou regulérní těhotenské břicho :s:
Už jsem si koupila těhu tříčtvrťáky :s: :s: :s: naštěstí mám pořád přes 5 kg dole :-) ale přestává mi být zle, zvracím už tak max. jednou týdně, tak to asi půjde pěkně nahoru :s:

In reply to by mysaco

To víš že to půjde dolů, s dvěma přeci jen bude větší hoňka než s jedním, já jsem na to docela zvědavá. Malou nevzali od prosince do školky, tak si ten první Oskárkův rok odbyde s námi doma. To bude veselo :DDD
Ty nevolnosti jsou mnohem lepší jak u Viktorky, u té jsem shodila asi 11 kg, teď jen 7 a to jsem vážila před otěhotněním víc...

:€s€: Hezky vám ten Oskárek roste :€s€: jen tak dál. A koukám, že i těhu bříško je už pěkně vidět :s:

Kolikrát je s těma taťkama srandy kopec, že? :€s€: Tý jo, je krásný vědět, že se miminku daří a že rychle roste... neumím si ale představit rodit pak miminko přes 4 kg :s:

Já se jen modlím, aby to naše mělo tak těch 3,5 kg :00: i to je dosti drsná představa :s: No, manžel měl ale 4,30kg když lezl na svět, takže jestli mimi bude mít taťkovi míry, tak se mám ještě vážně na co těšit :€s€:

Tak Oskárku hezky přibírej a nezlob mamču s tím schováváním ksichtíku do placenty jo?! :€s€:

pohlaď bříško a měj se :€O: :€s€:

Rostete pěkně oba dva! Jen tak dál. A koukám, že ten náš bubák trochu předehnal vašeho. My jsme měli včera už 422g :00: Taťka slavnostně prohlásil, že není jeho, když je takovej velkej. :s: Malá byla váhová a délková kopie svého otce.

In reply to by jira

:s: :s: :s: Jiři řekla bych, že se nám v září narodí pěkní cvalíci, když už teď mají takové míry :DDD
Co mě ale překvapilo, tak mi dr. nedal žádanku na ten zátěžový test na cukrovku. Je pravda, že by mi vůbec nevadilo, kdybych se ho nezúčastnila, ale myslela jsem, že už budu muset, když se dělá někdy kolem 25. týdne...

In reply to by Elukiv

Ještě jsem se schválně mrkla na naše míry a malej je ve všem o něco menší než ten váš jen bříško má o dost větší. Stehenní kostička na píď stejná. Když nad tím tak přemýšlím, tak ono je ve finále stejně jedno kolik bude mít na váhu. Malá byla pidi, ale měla velkou hlavu, takže jsem rodila tak o kilo víc. Aspoň podle toho co říkali sestřičky. :///:

In reply to by Elukiv

Jo je to super. Já bych rodila klidně 100x, kdyby to bylo jako u malé. Sice byla hlavoun a byla jsem šitá kde to šlo, ale paráda. Jen se teda už nikdy nenechám šít. Ať to sroste jak to sroste. Další už nebude, tak to nebude ničemu vadit. Snad se i tentokrát vyhneme císaři. Navíc tam nejspíš budu sama, tak bych to asi psychicky nedala. :r:

In reply to by jira

A co to že budeš sama? Já jestli budu mít CS plánovaný, tak mi tam Honza asi jen odveze a pak mrkne na malého, až ho vyndají, ale na sále se mnou nebude, nemusí být u všeho... Ale u přirozeného porodu bude, od začátku, do konce, jako s Viki :-)
Já teda mám opačnou zkušenost, dole jsem přeci jen trochu praskla, nikdo to nešil a měla jsem a vlastně pořád mám s tím docela problémy...

In reply to by Elukiv

On se teď táta nějak moc nezajímá. Na utz s náma nechce jít, o nic se nestará, takže by mě ani nepřekvapilo, kdyby si neudělal volno ani k porodu. Už se na to snažím připravit, aby mě to pak tolik nedostalo. Když jede na ryby nebo někam s kamarády, tak si volno udělá, ale na utz si ho neudělal ještě ani jednou. Prostě je to jako by se nic nedělo. I když já to teď taky tak mám. Je toho tolik, že na těhu nějak není čas. :)

In reply to by jira

To je škoda, že to takhle fláká, to očekávání synka... tak ať to zvládáš sama dál tak báječně jako do teď Jiřinko :h:
Je fakt, že není čas sledovat každý prd, ale já si tohle těhu užívám s větším klidem než to Viktorky :-) přeci jen se nikam nestěhujeme, nic nebudujeme apod. :s: :s: :s: Jediný stres který mám je, že jsem si neodnesla z poslední kontroly fotku :s:

Tééda ten oskárek pěkně roste ;) a podle pupíku koukám, že bude pravičák :D (Takže definitvě se jdeš naposled pomazlit s růžovejma hadříka a jdeš je poslat do světa :D )
Jinak my jsme zítra 36+0 - v pátek naplánovaná D1 tak jsem zvědavá, jestli bude Hyneček jako ségra :D

In reply to by mabis

Je to přesně jak s Viktorkou, dohání ten první termín :DDD
A Vikule se taky tulila hodně vpravo, ono je to ale tím, že já spíš spím na pravém boku :D taky mám břicho potrhanější napravo... njn, je to s nima sranda, ještě ani nevylezli :DDD
Tak ať drncání přes republiku zapůsobí a máš to stejně v klidu jako s Emčou :-)
Mě teď porodila sousedka v 41+0 3,6kg a 53 cm chlapečka a druhé sousedky ségra v 30+5 1,38 kg a 36 cm holčičku. Asi budu radši měsíc přenášet, než mít takové maličkaté miminečko...

In reply to by Elukiv

jejda to je fakt prcínek... no já mám jedinou jistotu, protože mi přišli na tu cukrovku, že mě přes termín nenechají - spíš se fakt bojím toho slona my měli v 33+6 2700g a přibíral kolem 300g týdně, takže teď už má přes 3kg a jestli to bude tímto tempem, tak máme v 40+0 4500g a byť jsem nerodila, tak si troufám říct, že 2500g se rodilo určitě podstatně líp :D

Jo a o břichu mi povídej, už teď ho mám o 5cm na obvodě větší než s Emou - jsem zvědavá kam tomůže ještě zajít ;)

Jéé my máme skoro stejně velké mimčo (i když doktorovi z toho vylezlo 20+4, tak nevim jak to věštěj :s: ), ale já jásám protože má o skoro 100g míň než brácha 8). Z mojí strany mám radost že Oskárek ukázal hlavně pindíka a můžu se těšit na tu nabídku holčičích hadříků ;). Takže Oskárku, moc Tě zdravíme a příště koukej na mamču vystrčit tu druhou stranu, jo! :a:

In reply to by Katulle25

Káťo taky netuším, jak jim to z toho vyleze :D Myslím ale, že je to poměr všech těch změřených údajů a ještě do toho předpokládané datum porodu dle menstruace :s: prostě alchymie :s: :s: :s:
Odkaz na věcičky po malé jsem ti poslala, miminkovského tam moc není, spíš tak od 62/68 dál :-) ještě jsem dost věcí nechávala ségře, až bude mít někdy prcka, ať má základ :D
Možná tam příští týden ještě něco přihodím.

Ahojky Oskárku, no teda, ty takhle zlobíš rodiče ještě nejsi na světě? To ten náš Vojtíšek vždycky zatím spolupracoval. Mamka se jde na něj mrknout příští čtvrtek, budeme mít zase velký utz. Hezky v bříšku prospívej a nezlob už maminku:-).

In reply to by Elukiv

No doufám, že jsem to dneska nezakřikla a Vojtíšek si příští týden řekne, že mě potrápí. Tebe, ještě čeká nějaký ten utz, já se bojím, že ten můj bude jeden z posledních:-(. Můj dtotiž na každé poradně utz nedělá :-(.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka