veliká tragédie!! | Moje těhotenství.cz

veliká tragédie!!

Obrázek uživatele lucyas

Holky četly jste to už, je to šílenéééé:
http://www.novinky.cz/krimi/247047-ranni-drama-na-porodnim-sale-prezilo-jen-dite-matka-zemrela.html

Obrázek uživatele alenkas

Je to fakt strašné, až mě z toho mrazí :r: .
Četla jsem spoustu komentářů přímo pod tím článkem na Novinkách.cz a divím se, proč takovou spoustu lidí zaráží, že s takovou nemocí chtěla další dítě a proč doktoři nezjistili dřív, že má špatnou srážlivost krve. Ale přitom tam jasně píšou, že už předtím dvakrát rodila bez jakýchkoliv problémů a tato porucha srážlivosti se u ní mohla projevit právě až při tomto třetím porodu, což se prostě předem nedalo nijak ovlivnit.
Dočetla jsem se, že se mohlo jednat o diseminovanou intravaskulární koagulopatii, což je akutní stav, který může vzniknout v souvislosti s porodem, velkým traumatem, velkou operací (břišní chirurgie, velké ortopedické výkony, atd.). Nejedná se o nemoc, kterou by postižený/á trpěl/a před jeho vznikem a pokud se tento stav podaří vyléčit, netrpí postižený/á v dalším životě žádnou poruchou srážlivosti krve.
Takže bych určitě neházela vinu na doktory, ale prostě se stalo obrovské neštěstí, které se nedalo předvídat :-(. Sice nemusí mít ta nemocnice zrovna nejlepší pověst, ale věřím, že doktoři dělali vše proto, aby zachránili maminčin život.
Pro pozůstalé měl být tento den nejhezčím dnem v životě a místo toho se stala taková tragédie. Upřímnou soustrast všem pozůstalým :r:

Obrázek uživatele petra.nn

Je to hrůza, raději nemyslet, rodině přeji aby to vše zvládli, ikdyž se to lehce říká!!!! Ale fakt je ten, že Novojičinská nemocnice nemá zrovna nejlepší pověst:-(

Obrázek uživatele maminka77

Na www.blesk.cz píšou, že o život maminky bojovali lékaři 18 hodin, přičemž jim k ruce byly nejmodernější přístroje a neustále do ní pumpovali krev. :r:
A víte, co mě napadlo? Že třeba byla jednou z nás, která sem chodila, psala sem, těšila se na miminko a najednou se stane taková tragédie...

Obrázek uživatele maminka77

Četla jsem to hned ráno, kdy to bylo uvedeno jako žhavá novinka. Je to hrozná tragédie a je mi moc líto rodiny. Teď, kdy by se za jiných okolností plně radovali z nového človíčka, musí řešit takovou smutnou událost... Miminku přeji hodně zdraví a ostatním členům rodiny hodně síly.

Obrázek uživatele luccil

Četla jsem to hned jak jsem zapla počítač. Je to velká tragédie, ale podle toho článku za to nikdo nemůže. Je to hrozný, když maminka nechá děti doma, protože jede porodit bratříčka nebo sestřičku a už se nevrátí. Strašný. Upřímnou soustrast celé rodině.

Obrázek uživatele LucieLoL

Je to strašné,myslím na to od chvíle kdy jsem si to přečetla.
Osobně se divím,že v téhle porodnici ještě maminky rodí,není to první případ úmrtí matky tam.

Obrázek uživatele Katuskka

Já tam chodím do poradny, ale rodit tam "naštěstí" nebudu...

Obrázek uživatele Paulette

O téhle nemocnici jsem taky slyšela svoje-máme ji docela blízko a i osobní zkušsnoti z rodiny s ní... Samotné mi byla zjištěna v těhu trombocytopenie-porucha srážlivosti krve, kdy norma je (snad to nepopletu) 110-330 a já se pohybovala kolem 63. Ale zjistili to z krve!!!! A hned mi prořídnul výběr porodnice-bylo mi řečeno, že musím rodit jen tam, kde jsou schopni mi dát tranfúzy krevních destiček, pokud by došlo ke krvácení... Takže mi to nijak hlava nebere-taková tragédie Sad Doteď mi občas ještě hodnota klesne a pořád jsem hlídaná na hematologii, byť pod dolní hranici jsem po porodu už nešla a před těhitenstvím jsem dávala krev-to dělám vlastně i teď, protože mám někdy 114, někdy 220, apod. takže vlastně v normě, jen mě hlídají....

Obrázek uživatele petra.nn

to,že je tam málo peněz, by nemělo mít vliv na péči, jednou si tito lidé vybrali toto velmi obětavé povolání tak by se měli podle toho chovat, kdo nechce ať to nedělá. Mi také vzali v práci různé přízpěvky a benefity, snižuje se všude, je sice hnus, že i ve zdravotnictví, protože dle mého, je to jedno z malá odvětví, před kterým se fakt kláním!!!!

Obrázek uživatele petra.nn

no co dodat, také se jednom může stát, že nám řeknou" promiňte, ale máme málo lídi, asi vám nezbude nic jiného,než zemřít, je nám líto"

Obrázek uživatele Paulette

To věřím-nedostatek peněz, hodně přesčasů, atd jedno s druhým se na to m může podepsat... Mě jen zarazilo, že to prostě podle veho vůbec nevěděli-přitom mě brali krev i těsně před porodem-hned na příjmu... nevím no... u mě se to objevilo až někdy kolem 34tt a to bylo tóčo-dvakrát týdně jsem chodila na krev... Aby se ještě neukázalo, že v tom bude vina doktorů, ale třeba jejíhio gynekologa... nevím, no... je mi divné, že i ona sama to na sobě nepoznala, protože pokud na tom byla opravdu tak špatně, tak na sobě musela pozorovat pár změn (modřiny, větší krvácivost, atd.)... Jinak z toho důvodu mě poslali do porodky k vám... Jinak mám blíž jinou porodnici-NJ máme kousek dál-máme ji blízko od tchýně Wink

Obrázek uživatele LucieLoL

Ano znám ještě i jiné příběhy,známá tam dělala sestru a vyprávěla věci,které se na veřejnost ani nedostaly.
Pro mě je to nejbližšší porodnice,ale nerodila jsem tam,vybrala jsem si Porubu a byla jsem hodně spokojená.
V NJ jsem byla u porodu mé sestry a pokud bych to měla porovnat s Porubou tak to snad ani nejde :€[€:
Ale je fakt že třeba pro holky co nemají auto moc jiných možností nezbývá.
Jen doufám,že se to dobře prošetří a případná vina personálu bude odhalena.
Upřímnou soustrast celé její rodině :k:

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, to je hodně smutný. Bohužel jsou věci které ani lékaři nedokážou změnit nebo předvídat.

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

Včera jsem řekla příteli, že některý z vás šťastných něco cítily už v 15tt.

Ahojky všem,
jsem tu nová a mám malý problém.Rádi bychom se s manželem chtěli pokusit o miminko,ale čeká me očkování(tetanus). A nevím za jak dlouho po očkování se můžeme začít snažit :-(.
Moc díky

ahoj holky, asi to zas moc hrotím a pozoruju se, ale poslední kontrola nedopadla moc dobře. Nicméně se mi po ní objevily těhotenské příznaky, byla jsem strašně unavená, nateklá prsa a bývalo mi dost špatně od žaludku. Bylo to nic moc, ale uklidňovala jsem se tím, že je snad vše v pořádku. No a včera po necelém týdnu úplně vymizely.

Ahojky, maminky!!

Tak jsem se včera konečně dočkala velkýho ultrazvuku...byla jsem jak na trní už týden, jednak aby bylo vše v pořádku(jako prvorodička mám vždy strach, aby náhodou něco nebylo), a jednak jestli nám pan doktor potvrdí verdikt z 12tt, že je to holčička.

Ahoj všichni,jak se mate?rozhodla jsem se dat nejake fotečky a info o nas.Leto uteklo taak rychle a už je tu zase zima :\/: A mě už ted chytají deprese co budem celou zimu dělat a taky myslím na to co bude za rok jak malej zvladne školku a jakou ja seženu praci :?

Holky, co dáváte dětem na sebe?

Tak jsem konecne vyfotila svuj 34tt Smile

Ahojky holky, máte některá zkušenosti s tímto čajem? Kontryhelem. Doporučila mi ho kamarádka, která krvácela v těhotenství a po něm se jí to vše zlepšilo. Na co přesně je ten kontryhelový čaj? Děkuju!

Ahojky holky manžel má v rodině srdeční vadu konkrétně nedomykavost chlopně(zemřel na to jeho děda-35 let a jeho teta -17 let) Ale už je to tak 30 let co jsou po smrti. 31.10. Jedu do Podolí na genetiku tak se chci zeptat jestli se mám bát, celou dobu na to nemyslm, protože všichni v jeho rodině jsou jinak zdraví, tak si říkám, že budou i naše děti v pořádku.

:-g( ahoj Těhulky,
tak jsem byla včera na kontrole na gyndě...
zapoměla jsem přinést moč :C/): ..
kontrola byla krátká, mimísek se mi změnil v ufonka.. se stále tlukousím srdíčkem :heart:
vyfasovala jsem papár na odběry krve a zhrozila se..
opravdu si testy na Toxoplazmu platí člověk sám???? jako 1944 kč... no to se fakt asi :-g(