Večerní koupání

14.04.2016

Zdravím všechny maminky, chtěla jsme se zeptat, jak to děláte večer s kupčením versus krmení. V porodnici říkali nejdřív koupat, potom krmit. Jenomže takhle mi malá celý koupání probrečí a je to k ničemu. Pak se hladově přisaje a padne. To přece není dobře. Děláte to některá obráceně? Jasně že je riziko, že si ublinkne, ale když se dostatečně ponosí a odříhne, tak by to neměl být problém ne? Díky za názory a zkušenosti. Eva

Také mně to v porodnici řekli, ale malá plakala hlady a byla nervózní. Od 3. dne jsem ji koupala po svém, tedy po kojení, a náramně si to užívala. Stačí miminkem moc neházet. Nikde není psáno, že se miminko musí koupat večer... jestli najdeš přes den chvilku, kdy nespí a nemá hlad a máte na koupání čas, teplo a klid, tak ji klidně okoupej během dne (pak s ní ale aspoň půl dne zůstaň doma, ať neonemocní).

tak pokuď máš blicí dítě,tak je jasné,že ho po krmení koupat nebudeš :) pokuď nemáš blicí,tak ho klidně můžeš vykoupat po krmení.Myslím,že je to úplně jedno.Já třeba měla doma ekzematika,takže jmse ani každý den nekoupali a všichni to fakt přežili v pohodě :) Druhým dítětem jsem se hlavně naučila neřešit kraviny :) zejména ty,co mě někdo vehementně doporučoval *wink* *wink* 

Ahoj,

tak Kryštůfek mi první dva týdny koupání proplakal. Holt se mu to nelíbilo. Pak mne napadlo, zkusit toho "drobečka" vykoupat v menším prostoru. Přestala jsem koupat ve velké vaně a strkalo ho do klasického umyvadla. Stejně, když jsou takhle malí, tak je to opravdu jenom ho opláchnout a ven. V tom umyvadle byl klidný, pěkně jsem ho umyla a když už se mi tam nevešel, tak jsme přešli do vany. Po koupání jsem ho vždy nakojila a šlo se spát. Teď mu je 11 měsíců a nejdřív se nají, protože to kolikrát má úplně všude. A pak napustím vanu, aby si malej mohl jít hrát a pořádně se vycachtal.

Ale myslím si, že si to musíš všechno vyzkoušet a dělat si to po svém. Ty sama uvidíš, co vám bude vyhovovat.

Když byl ten náš loupežník menší (tzn. tak do 4.měsíců věku) a já jen kojila, tak jsme nejdřív koupali, ale třeba i ve 16h, prostě dřív, kdy jsme věděli, že nás nebude omezovat hlad a pak až krmení - kojení. U toho se vlastně tak krásně udyndal, že spal téměř hned jak špalek (i když třeba jen na 2-3h protože to byl už zase hlad *smile*  ).

A teď (je mu 8 měsíců) tak nějak to přirozeně vyšlo, že nejdřív večeře a potom hygiena, ale to už jsme taky na příkrmech a nejde třeba jen o ublinknutí, ale představ si krásně umyté vyvoněné miminko a on se mi k večeří celej zlíská masovozeleninovým příkrmem, kde je hlavně mrkev - to je pro mě infarktová situace :00:  ale vyšlo to u nás tak nějak přirozeně, tak to zkus podle sebe, jak to vyhovuje vám všem a ne podle toho co říkali v porodnici *smile* 

já mám zkušenost, že v porodnici mi každá dětská sestra říkala něco jiného, a někdy to byl i opak, co mi tvrdila předchozí směna :00:  :a: 

koupu před jídlem, ani ne tolik kvůli ublinknutí, ale protože mi děti vždycky po jídle usnou. spíš jsem se snažila vychytat chvilku, kdy je dítko víc bdělý a do toho cpala to koupání, aby právě celý mytí neproplakalo. první týden to šlo asi vždycky hůř, ale pak už dobrý.u prvních dvou dětí si to už moc nepamatuju, u toho posledního nám trvalo tři neděle než jsme se dostali do nějakýho schopnějšího režimu, sem tam jsem koupala třeba už odpoledne (u nás je včer strašnej chaos, děti se vrací ze škol, manžel z práce, všechny chtějí něco sdělit, chystá se večeře, do toho miminko jsem koupala v kuchyni, kde bylo nejtepleji...tak proto to odpoledne). a čím bylo miminko menší, tím to koupání trvalo kratší dobu, to bylo takový šup do vany, ošplouchnout, šup z vany, usušit, pohladit, vyčistit pupík, do pyžama a za 10 minut nebylo co řešit. Ono by ho to dýl ani nebavilo. Malýmu byly minulý týden 2 měsíce, tak už to má s tím režimem trochu lepší a "večerní očistu" už děláme fakt večer před spaním. 

In reply to by Tesa

Díky moc, je pravda, že Johanka je ještě novorozeneček tak nemůžu chtít zázraky. Už jedno díťátko mám, myslela jsem jak to bude všechno v poho, že si to pamatuju a tak, ale osm let je osm let. Zjišťuju, jak je spoustu věcí jinak. Ale tak moc se to nebudu snažit řešti jako u prvního. Ono to vždycky nějak půjde. POdle fotky si tě pamatuju, že jsi se tu vyskytovala jako já v roce 2007/2008. ALe už máš tedy tři dětičky, to já druhé. A nevím jestli půjdu do třetího, protože tenhle porod byl sice rychlejší ale tak tisíckrát bolestivější. Zatím se té vzpomíky nemůžu zbavit. Každopádně díky a ať dětičky rostou ddo zdraví a krásy. Eva

In reply to by eva.sm

ahoj, taky si Tě matně pamatuju. ony se ty všechny doporučení musí brát s nadhledem.nejstarší dítko mám téměř osm let, pak téměř šest a teď to maličké....a u každého bylo všechno jinak. u nejstaršího mi v porodnici říkali, že koupat denně, ale jenom cca ob den s mýdlem, u prostředního, že koupat ob den a teď že klidně koupat jednou za tři dny...podobné to bylo s kojením...nejstarší jednou za 3 hodiny, výjimečně po dvou hodinách, u prostředního mi sestry vytkly, že mám dceru pořád u prsu a že kojit max jednou za dvě hodiny a žádný dudání, prostě to po pár minutách ukončit a u nejmladšího kojit kdykoliv si řekne, klidně po půl hodinách....a takhle bych mohla pokračovat do aleluja... beru si z toho to, že je potřeba dělat věci instinktivně a ono to funguje. i když máme v tuhle chvíli doma chaos, dětí plný barák, starostí až nad hlavu, tak zjišťuju, že s tímhle miminkem jsem snad nejvíc v pohodě (a miminko taky).

Tak si koupejte tak, jak uznáš za vhodný, jak se to bude malý a tobě líbit...a chovej jak dlouho budete obě dvě chtít a mazlete se a tak...protože těm maličkatým človíčkům to vůbec neublíží a maminkám taky ne (včera jsme s mládětem proleželi půl dne na gauči. prostě se na mě uvelebil a chrněl, sem tam se přisál k prsu a já chrněla s ním, četla si knihu, koukala na telku /jen mi tedy maličko chyběla nějaká donáška teplého čaje :-)/

A není to jedno? Dělej tak jak to vyhovuje tobě, malé a prď na nějaký to, že v porodnici říkali toto a tamto.

A nebo proč tedy neudělat to tak, že malou vykoupeš mezi předposledním a posledním jídlem? Dejme tomu, že jí ve 4 a pak v 7 večer, tak bych ji koupala třeba v půl 6. Pokud tedy nebude zrovna spinkat. 

Já osobně na nějaký pravidelný časy koupání atd. najížděla až když se malé to spaní a nespaní srovnalo tak nějak v pravidelnost. Ze začátku jsem se hodně přispůsobovala malé a určitě to nebylo tak, že padla 6 večer a já ji mazala koupat. 

když budeš koupat pul hodku-hodku před tím než máš krmit tak ti koupání hlady neprořve ne? všechny 3 děti jsem nejdřív koupala a pak krmila a děti si na ten večerní rituál brzy zvykly.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka