Včera nám bylo 7 týdnů :-)

15.05.2010

Ahoj tetičky a milý deníčku. Musím opět po dlooouhé době vložit příspěvek :-). Marianka měla včera 7 týdnů :girl: ..toto letí, toto letí. Ve čtvrtek jsme byly u :*8*: a máme 54cm (por.m50cm), váha 4300gr (por.v.3450gr) a byly jsme pochváleni jak krásně malá roste :-)..Ikdyž jak to tu čtu, tak jsme trošku oproti vám všem pozadu :///: ..Malá u doktorky spustila svůj krásný histerák, až jsem se musela smát :!k: ..No a doktorka klidná jak želva ještě malou pochválila, jak má krásný a zdravý hlásek :^O^: ..No kino no :-D..Posílám pár foteček té naší zlobivky. Je to s ní už ale lepší a i já jsem si už na ty její občasné řvavé nálady zvykla a snáším je o něco líp. Celkově je to stejně moje Zlatíčko nejzlatíčkovatější a miluju ji nejvíc na celém světě Lásku moji néééjvětšíííí :c: :c: :c: .

Včera nám bylo 7 týdnů :-)
Včera nám bylo 7 týdnů :-)
Včera nám bylo 7 týdnů :-)
Včera nám bylo 7 týdnů :-)
Včera nám bylo 7 týdnů :-)
Včera nám bylo 7 týdnů :-)
Včera nám bylo 7 týdnů :-)

ahojky, teda ta je nádherná.... a jak se krásně směje... :c: :h: :h: :h: každé dítko je jiné, a jak píšeš, maminka si zvykne na občasné náladičky svého prcka..... :one: jste šikulky obě dvě, tak jen tak dál...

Ahoj,Marianka je celá maminka. :€s€: Každé dítě je jiné ... tak to nevadí,že je maličká - mě se teda víc líbí drobné holčičky(jsou roztomilé)a klukům taky. ;) :) :a:

In reply to by Lyret

Fakt se Ti zdá, že je m podobná? Mě přijde na manžela, na mě vůbec, ale je fakt, že tchýně taky tvrdí, že je celá já..No nevím :-)..No mě nevadí že je jako maličká - ikdyž mě teda nepřijde - taky se milíbí menší holčičky :-).

Zuzo,tak je tak hezoučká :girl: :c: .Jsem ráda,že už to zvládáš líp :one: .Někdy je to náročné,ale stejně je to náááádhera být maminkou,viď?Tak se holky opatrujte a mějte se krásně :a:

Nahodou je to pekna baculka tak co povidas ze jste pozadu..neeeejsteeeee :one: Moc vam to holky slusi :qu: A jak tak koukam mate stejnou plinecku jako my s capem, mame k tomu mantinel a kapsar :qu:

In reply to by ZelaZuzu

Koukala jsem do navodu a pisou ze cca do 6ti mesicu do 9kg...ja si ho vybrala uz v tehu, jenze jsme ho potrebovali zrovna kdyz koncila koplekce 2009 a 2010 jeste nemeli, tak jsem ho koupila od jedne maminy na mimibarazu za 750 :-)

Ahojky,malému je tento týden 6 týdnů a závidím ti jak se tvoje Marianka na fotkách hezky směje :!k: můj chlapeček ze sebe úsměv ještě neviloudil ,kromě ze spaní. Takže čekám ,kdy se bude na mě taky tak hezky smát,jak to vaše miminko :a:

In reply to by zizinka

Zizi neboj, to přijde. Kluci bývají častěji pozadu oproti holčičkám a navíc ta naše je v motorice a grimasách hodně dopředu. Ona držela hlavičku už v 10ti dnech! Nechápu..Nikdy si na bříšku nelehla. Vždycky držela hlavu a když už nemohla, tak stejně dělala vše proto, aby ju držela a když už ani to nemohla, tak začala poplakávat a to jsem ji hned obracela ať ji netrápím. Ona je holt naše malá aktivistka. Ale neboj, malý má 6týdnů, tak to už brzy úsměv přijde :-).

Ahojda, no malá je kouzelná :one: . Letí to strašně, nám je 7 týdnu zrovna dneska. Jak je to nedávno, co jsme si tu nedočkavky psaly, že se mimčům nechce na svět, viď? :s: :a:

In reply to by Dzakynka

Jéjda no to jo :-D..Já taky často vzpomínám na Listopad a Prosinec, když jsme tu povykovaly "ať už je Březééén"..To není ani pravda :-)..S takovou za chvíli půjdou ti naši prcci do školy :00:

Zuzi,to je krása,ona je fakt princeznička malá :girl: :cat: Jak se krásně tlemánkuje a ten pohled na tátu to je důležitka co,jsou to správné fotky,moc se mi líbí a jsem ráda,že vás vidím,jak krásně rostete ;)
A taky jsem moc ráda,že už se cítíš lépe a bude to jen a jen lepší....uvidíš :c:

In reply to by Hanka29

Hani no já jsem z ní hotová, když se tak řehní :-)..Jo, ona umí házet grimasy veselé, zapšklé, důležité i praštěné.. :///: asi bude po mamince, já se taky často ksichtím..hlavně na manžela když mě vytočí :€[€: :s: ..Jo, je to lepší, ikdyž někdy na palicu, tak lepší...

Malá je nádherná!!! Neboj bude čím dál lepší!!!Malej už taky tak moc nebrečí!a parádně se řechtá!! Dneska máme vítání občánků, tak pak taky konečně něco pisnu a dám fotečky :) !!opatrujte se!!

In reply to by kattyy

Jé Katty tak já se právě z vítání občanků vrátila :-)..Je to hrozné jak mě pořád všechno dojímá :00: .Měla jsem co dělat, abych tam nebrečela dojetím, když ty 5ti leté slečny z MŠ začaly recitovat básničky o mamince a miminku :§) ..Děs!! Jsem jak malá..včechno ohledně mimin mě strašně dojímá..

Mala je kouzelna vidis jak se to uz lepsi taky to pocitujeme :h: ,hlavne kdyz se na nas Samik krení to je neco to je ta nejsladsi odmena :c: :c: :c: :c:

In reply to by Nikkys

No to křenění se je nádherné! Už aspoň člověk nemá ty pocity, jako že mě ta malá nemá ráda když tak řve..Sice taky má řvavé nálady, ale když pak na mě vybalí 100000000000 krásných úsměvů, tak je mi jasné, že mě ráda má :-)..Tak už zase řvu..Jsem fakt nadupaná hormonama :-D..

Zuzu, malá je přenádherná!!! A jsem ráda, že cítíš stabilizaci i na poli své psychiky :). krásně se řehní, že o je úžasný a hned to zlepší náladu vid. já když občas nemůžu, tak jdu na přebalovák, rozbalím ho, kopeme s nožkama, on se začne smát a je to hnedka lepší:)

In reply to by Slunko

Sluní děkujem :j) ..Dělám to přesně jak píšeš..Na přebalováku je většinou klid..Pokud teda nemá svůj histerický záchvat, ale těch už tak moc není a už se mi párkrát i stalo a to mě potěšilo nejvíc, že jsme spolu i hysterák už zvládly :-). Cytla jsem jí hlavu do dlaní, dala nos na nos a mluvila na ni..zarazila se co se děje, já na ni začala dělat ksichtíky a mluvila na ni a ona se začala smát, no to je hned dobrá nálada :-)..Taky jí zpívám..Teď už jsem nevěděla co pořád zpívat ať se směje a nebrečí, tak jsem jí zpívala už i státní hymnu :s: :s: . Říkala jsem to doktorce a ta mi řekla, že to je fakt teda už zoufalství, když už nevím co zpívat aby malá neřvala, tak zpívám hymnu..No je to sranda..

In reply to by ZelaZuzu

tak tos mě pobavila :) :) :). A jsi dobrá, že dokážeš malou dostat z histeráku. Péta když pláče a vezmu si hlavičku do dlaní, tak řve pořád dál jakoby nic :). Musím ho hned rozbalit a kopat těma nožičkama a říkat ... běžíme běžíme za Elzičkou... (to je naše kočka :)). Já si na netu Zuzu našla spoustu písniček, které se učím, abch je mohla Pétovi zpívat. Mrkni sem, jsou tu i takové ty říkanky zároven s hraním miminka http://www.rodina.cz/clanek7141.htm - už umím ten makový závin a pétovi se to docela líbí :). A co zpívám já - Večerníčka a taky písničku z Vratných láhví, to je sranda zpívat norovozenci ... mám ploché nohy po těte a fantazii po svém strýci, už dlouho chodím po světě a nevím co mám o něm říci :)))) ..... až mi tváře zcela zblednou zcela zblednou, dal bych si to ještě jedou ještě jednou, třeba s vámi, třeba svámi chcete-li :) :) :). Hymnu taky zkusím, třeba v noci až nebudu vědět coby :)

In reply to by Slunko

No taky mi to vždy nevyjde ten histerák rozehnat :-)..Tak píseň z vratných lahví je teda taky cool :-D..Na ty stránky mrknu..Ještě k tomu šátku..Nemyslela ta paní co napsala tu knížku vertikální nošení v nosítkách a klokankách? Tam to dítě totiž visí, kdežto v šátku má podsazenou pánev a hlavičku přitisklou k tělu maminky a kulatá zádíčka jako v děloze...pokud to tedy neváže amatér jako já..Vím že v infu o šátcích se právě na problém těžké hlavičky - páteře a kyčlíků poukazuje..že musí být miminko správně usazeno, aby se toto nedělo..No já malou nosím i na rukách pořád ve vertikálu, ona totiž jinak řve, ale ona si hlavu drží sama a dívá se kolem sebe..tak nevím, jestli to vadí..no snad ne, protože už teď mám stres ať jí něco nezkřivím, tím spíš po této naší debatě..

In reply to by ZelaZuzu

to jsem v žádném případě nechtěla tě vyděsit !!! Mně péta taky v náručí řve, uklidní se jen v poloze na tygříka, takže tu praktikuju nejčastěji a tam ty zády hlídám, aby byly rovně. Já ti nevím, i když drží hlavičku, tak bych ji úplně vzpřímeně moc nedržela, protože páteř ještě vyvinutá úplně není a ta hlavička je fakt těžká.... já doted vidím ten obrázek v knížce, kde takhle dítě drží nahé /a to už má pár měsíců/a je tam jasně vidět, že ta páteř je nakřivo!! fakt viditelně, kdyžtak ti tu fotku nafotím, a pošlu, kdybys měla zájem ... o to nošení v šátku a poloze miminka se začnu víc zajímat, je to také důležité ... :(

In reply to by Slunko

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: no to vyděšená jsem!! Určitě to mimčo mělo tu páteř křivou z nošení ve vertikálu?? Nemohlo mít vrozenou vadu páteře..skoliozu nebo tak něco..Je mi zle a budu asi zvracet..Copak by ty holky v šátku ty mimča tak nosily, kdyby jim to škodilo? A co indiáni a jiné primitivní národy? Ty přece tak mimča nosí pořád, dokonce jsem teď četla, že někde existují obřady prvního dotknutí se země a ty jsou asi až v půl roce miminka. Do té doby je jen v šátku u maminky a v šátku u ní i spí a to i v noci. Myslíš, že kdyby jim to ubližovalo, tak by je tak nosili?? Já ani nevím, jestli chci vlastně tu fotku vidět :r:

In reply to by ZelaZuzu

zuzu, já tě nechtěla takhle vyděsit, špatně jsi mě pochopila - měla jsem na mysli foto zkřivené páteře dítěte, které se drží vertikálně, ne důsledek za pár let. do klubu jsem nafotila úryvek z té knihy, abys věděla, co mám na mysli. Jinak si myslím, že nošení v šátku vhodným způsobem uškodit nemůže - přesně jak píšeš - indiání a další národ yjsou toho důkazem, i když tam hrají roli i další vlivy, jako je další vývoj a sílení svalů přirozeným celodenním pohybem...
v dnešní době je myslím celodenní nošení v šátku nevhodné, mně stačí, že se Péta ani nemůže vyprdět, jak je tam zmáčklý (a všude to radí, že má být šátek dostatečně utažený). Takže na hodinu dvě denně maximálně myslím dobré. Jsou pořád názory pro a proti, ale myslím, že jak jsi psala o tom posazení miminka, tak na tom něco bude a myslím, že nevhodný není jaks to popisovala, ale jak píšeš, chce to umět vid. Neboj, my se to naučíme :)

In reply to by Slunko

Jen se bojím, abych při tom učení Mariance neodrovnala páteř. Dnes jsem se ji snažila nosit na rukách vleže, ale to jsi měla vidět ty hysteráky :-( ..Chce být prostě pořád vertikálně..ach jo..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka