Už to není byt, už je to dům.. a dokonce 2!! | Moje těhotenství.cz

Už to není byt, už je to dům.. a dokonce 2!!

Obrázek uživatele Jana Kulhánková

Ten pokoj v bílém je jediná slušná fotka z domu 3+1.. je tam starý nábytek, zdi na prd, hned bydlet se dá v tom 2+1, což stačí.. Tak co myslíte? Za 1.260.000,- v Kladně.. Jsou to 340m2, obytná 250m2.. V baráčku 3+1 z ulice je možno udělat pokoje v podkroví.. No, je na tom spousty práce, ale za tu cenu se prodávají mnohem horší rujny a na bus je to 1minutu! Tam to jezdí každých 15 minut a dojezd kamkoliv po Kladně vidím tak na 30 minut. Do Prahy je to na 45minut a do centra hodinu. To je jako odsud, z Roztok.. Jo, já si umím představit tam bydlet.. Podlahy jsou slušné.. Koupelny KO - dlaždičky..
Co myslíte?

Komentáře

Obrázek uživatele Jana Kulhánková

Čau holky!
Já bych spala! V noci jsem nespala..

předběžný výpočet: Střecha 50, nenosný zdi jdou povětšinou pryč.. udělá se omítka cca na podzim, koncem léta?.. je to svépomocí. Už jeden barák dohromady dal, věřím mu. Mezi ostatními ruinami je to luxus.

Doufám.. V tom 2+1 se dá v pohodě bydlet. Je suchý, novější, hezký.. jen ty zasviněný dlaždičky mě štvou.. na ty pomůže savo a svépomoc.. Nebojím se práce. Vím, že je to dřina, ale i radost, když si večer otevřeš pivčo, opečeš buřty..a to za rok, když babi přijede do 2+1, dostane Eli a bude vařit pro pracanty..

rozhodně firmy nééé! A s milionem jsme počítali.. za 2 roky jdu pracovat, takže vidím pořád příjmy..

Nepotřebuji bydlení jako na zámku.. aby tam nebyla plíseň, bylo teplo, útulno, čisto.. a ten baráček je na celý život. Že to bude trvat 5 let? Mě to neva.. pak v něm budu 30let? To se vyplatí.. Lepší, než cpát peníze do podnájmů.. do cizích. Ten druhý baráček, až se přestěhujem do zrekonstruovanýho pronajmout.. a rázem je to o dalších 5000 víc.

Určitě to nebude snadný, lehký a rozhodně co nebude, tak nuda!

V jednom budeme bydlet teď, za dva roky se přestěhujeme do většího a doděláme podkroví.. a ten 2+1 se může pronajmout.

Věřte, že kdybych si nemyslela, že je to možné, nešla bych do toho.. jen mě zajímalo, jestli s tím máte zkušenosti.. ty zdi mě tedy taky straší, ale vzhledem k tomu, že asi za měsíc už budou pryč..

Zahrada je malá.. to je spíš prostě plocha.. ale zbourá se chlývek bývalý, co tam je a teď se používá jako letní kuchyně, naveze hlína, zasadí traviška.. A když nebude, taky se svět nezboří..

Já se těším. Budu utahaná.. třeba jsem naivní, ale nějak věřím. Kamarádka se vrhla do mnooooohem horší ruijny.. u toho porodila dvojčata a přikoupili pro nejstarší dceru 3+1 byt, taky pro rekonstrukci.. do toho oba chodí do práce, perou se s každou kačkou, ale pokračujou a zvládají to.. a ještě dokážou hostit návštěvy, které kolikrát ani kafe nepřinesou, ale občas se jim povede je zapojit do práce a u toho se bavit.. nevím, nebojím se práce, bojím se, že dojdou nápady, kde a jak ušetřit.. na čem. A aby se nic nestalo na tom malým domečku.. Ale tam kromě opadaný omítky u země není problém.. to je přístavba ještě s přístavbou.. Barák na etapy :-D.

Díky za názory, moc si jich vážím. Nečekala jsem takovou odezvu.. spíš to bylo psáno pro skalní příznivce, který mi vždy napíšou to svý, když přijdu s novými info..

Já osobně jsem vděčná za to, co je na fotkách, za to, za jaký to je korunky a hlavně, že na to ty korunky budou! A když máš svý, to už je jiná práce!! Veselejší! To člověk dře rád. Jak v práci, tak na domě. Máš smysl života, víš, proč to děláš..

Tak holky páááá a držte palce, ať se vyspím..

Obrázek uživatele lolka

aho jani! moc hezky to popisuješ. my taky předělávali baráček. nic velkýho, 3+1, podsklepené, se zahrádkou. nechali jsme na tom spousty dřiny, ale po roce a kousek sme se mohli stěhovat, i když jak jsem psala, stálo nás to 1 mega (i s podlahama, kuchyní..) teď předěláváme zahrádku Smile strašně mě to baví! předělávat, nakupovat nové, zařizovat, plánovat.. prostě udělat si to podle sebe! v bytě bych zašla.. tak vám držím palce a určitě sem někdy hoď fotky, jak pokračujete :///: kdybys mi napsala email, pošlu ti nějaké fotky ze začátku naší stavby. nejvíc práce bylo se zdma. celý sklep je jako nový, nové asanované zdi.. nejhorší asi bylo všechny zdi oškrabat, vyrovnat a zase nahodit. a orvat venkovní fasádu, udělat zateplení a novou fasádu. nebyla tu ani teplá voda a topilo se "vafkama", takže velká investice.. a nové okna.. no mohla bych to jmenovat do aleluja Koulení očima tak s chutí do toho a půl je hotovo :€Ss€: Pápá

Obrázek uživatele roxxy

Ahoj no je vidět že jsi prostě nadšená a věříš tomu že vše nakonec bude v pohodě a podle vašich představ což je asi nejdůležitější máš odvahu a budu vám držet pěsti ať to všechno zvládnete!!!Ale to určitě zvládnete protože jsi bojovnice! Ale já si to teda vůbec nedokážu představit:) No jsem asi líná či co:) Tak se měj krásně užívej zbytek těhu a těs se na nový baráček:)páčko

Obrázek uživatele Jana Kulhánková

Děkuji. A děkuji také ytongu..

Obrázek uživatele marta88

:s: :s: :s: tak ytongu bych děkovala především.....to půjde pěkně rychle Wink

Obrázek uživatele Terulkovka

JAko pokud je tvůj chlap šikovný,tak ybch neváhala..náš barák vypadal tak stejně jaké to teď máme...Monžá byl ještě mnohem starší..dá se opravit i levně pokud nezveš firmy a tak...
My jsem dali 750 tisíc a 500 asi opravy,ale je to větší než váš...
JAko to záleží na vás jestli chcete být v bytě nebo s dětma u domku na zahradě..jak je velká zahrada?Jinak vy tam můžete bydlet hned..nezdá se mi to zase tak špatné,jen se hůř opravuje,když už tam člověk bydlí....
Takže písni jak to s vámi vypadá jak se rozhodnete...Měj se fajn!Terka :k: Srdce Pápá

Obrázek uživatele Irels

Ahoj, já neříkám ani tak ani tak, ono to na první pohled vypadá fakt hrozně, ale člověk by se někdy divil, z čeho všeho se dá udělat pěkně bydlení. Já nevím, jaké jsou tam u vás poměry, ale peněz je to fakt dost. Můj manžel koupil domek ve vesnici, která má cca 500 obyvatel, krom jednoho obchodu tu není nic, na bus to máme asi 10 minut cesty když jdu s malou a 5, když jdu sama. Bus jezdí cca každou hodinu a do nejbližšího města je to na obě strany 8 km - jsme prostě na půli cesty mezi dvěma většími městy. Kdybyste holky tenhle barák viděli, když ho manža kupoval, tak byste řekli, že za něj ani halíř. Obytná tu byla pouze jedna místnost, zbytek byly chlívy a nějaká kotelna. Takže se tu nechaly pouze obvodové zdi a vše se dělalo znova - rozvody, střecha, prostě vše. Ale cana toho baráku byla původně 400.000,-, nakonec 250.000,- A teď byste koukali, co z toho je za krásné bydlení. Dole máme kuchyň s obývákem, hernu pro děcka a záchod a koupelnu. Nahoře v podkroví máme ložnici a děcák, letos tam chceme ještě přistavět jeden pokoj - to bude ložnice pro nás a ze staré ložnice bude další děcák a ještě koupelnu se záchodem. Manžel rozumí elektrice a ledacos si dokáže udělat sám, tchán je zedník a švagr je vodák+topenář, takže se tady vše dělá takzvaně svépomocí. Je tu ještě spousta práce, já mám 7 týdnů termín a taky budeme přistavovat. Chybí nám balkon, garáž, oplocení a celá fasáda. Ale miminkem bych se neznepokojovala, spousta dětí vyrostlo takzvaně na stavbě, včetně mě a nepřipadám si nějak ochuzená nebo degradovaná:-) Těžko říct, ale za ty prachy bych do toho asi taky nešla. Musíte vědět sami, jak na tom jste a taky jak je na tom domeček i po jiných stránkách, než je vzhled, z fotek se toho moc poznat nedá. Akorát se mi zdá z té druhé fotky, že na té zdi vidím vlhkost. Třeba blbě vidím, ale vlhkosti se v baráku zbavuje strašně těžko, bývalý švagr si koupil vlhký barák a myslel si, jak na to vyzraje, houby leda, opak byl pravdou. I po veškeré námaze a snaze se vlhkosti zbavit, jim nakonec zplesnivělo veškeré vybavení včetně dětské postýlky. Takže asi tak. Každopádně přeji, ať dobře koupíte a jste spokojeni:-)

Obrázek uživatele Petulle

Ahoj, vím jak jsem byla vždycky nadšená, když jsme objevili pozemek za rozumnou cenu nebo domeček nebo byteček, kde by se nám mohlo líbit, takže nechci kazit tvoje nadšení. Tyhle domečky jsou na první pohled starší, těžko říct v jakém stavu je elektrika, rozvody vody atd...jaké je tam topení...jen na tohle byste utratili dost peněz...ale výsledek by mohl být super a lepší domeček než byt... My nakonec z finančních důvodů od domečku upustili (v Plzni ty ceny nejsou zrovna taky malý jen za slušný pozemek blízko Plzně 2 mil.), a koupili jsme byt, ve kterém nás stejně úpravy (okna, podlahy, chceme z 3+1 udělat 3kk, aby se to zvětšilo, nová kuchyně, dveře...) vyjde alespoň na 300 tis. Takže tohle je asi na vás, za jak dlouho chcete bydlet, kolik máte v rezervě peněz a kolik trpělivosti a šikovnosti...já třeba vím, po zkušenostech, že s našim časem bysme tohle nezvládli...tak hodně štěstí.

Obrázek uživatele zuzanka82

ahoj,
no mají tady všichni pravdu, že to v moc dobrém stavu není, teda podle fotek a jde taky o to, jaké máte nároky. Někdo má menší nároky, stačí mu jen lehké úpravy a je schopný bydlet. Někdo vidí ty krásné domky a chtěl by takový a v tu chvíli se mu toto zdá opravdu příšerný. My jsme chtěli stavět nový domek, ale poněvadž tady rozumný pozemek, aby byla i zahrada stojí kolem 2 mil, tak jsme se museli rozhodnout jinak, ponevadž dát 2 mil jen za pozemek, to bychom asi museli vykrást banku, abychom měli na ten samotný domeček. Ono se řekne, koupit raději dražší, ale bohužel to se jen lehce říká. Odvíjí se to taky od platu těch dvou a vždy je lepší mít ještě nějakou rezervu. Takže jsme zvolili variantu koupit starší dům a zrekonstruovat. My to teda rekonstruujeme dost, kdy děláme skoro vše nové(podlahy, rozvody apod.), abychom to nemuseli znovu překopávat za 5 let. Je pravda, že to stojí dost úsilí, ale manžel to bere jako relaxaci a hodně ho to baví. Má to nějak v genech, protože jeho otec i děda jsou úplně to samý. A samozřejmě to stojí i další finance. Musíš v tu chvíli počítat s tím, že bud si to necháte udělat firmou, což chce mít hodně Kč, ale i nervů - beru to podle mé zkusšenosti, zkušenosti ostatních, co opravují či staví, nebo si to budete dělat sami, ale to samozřejmě trvá déle. Do domu v takovémto stavu, jak je na fotkách bych teda já osobně nešla, už vůbec ne s dítětem.
Píšeš, že na základní opravy máte cca 250tis. To mě přijde strašně málo.
Ale nechci odrazovat, protože nevím, v jaké jste situaci, jaké máte finance, nároky apod... Ale když to beru podle situace u nás, co kolik stojí, tak vás i trochu chápu, že jste se rozhodli pro koupi starého domku. Jen bych zvážila vše pro a proti, protože zjistit až potom, že na opravy nejsou peníze, nemít nedej bože kde bydlet, žít opravdu od výplaty k výplatě,, to není úplně nej. Já jsem takového názoru, že vždy musí být nějaká rezerva na to, když se něco pokazí, jeden z rodiny přijde o práci, dítě je nemocné a jsou větší náklady apod...ale je to samozřejmě můj názor.

Obrázek uživatele Balsonek

nezlob snad nebude nikomu vadit když se sem zapojím a řeknu taky svůj názor a řeknu to od huby, ale je to holá katastrofa vipadá jak z první světové války ale na druhou stranu i z tohohle se dá udělat pěkný bydleníčko Dance 4 jen s te si s tím asi nabrali hodně, hodně práce a teď před porodem i po budete mít strasti s miminkem a dotoho takovej barák...klobouk dolů já bych tohle v tuhle chvíli neudělala...každopádně snad se nebudeš za to zlobit je to jen můj názor Pápá

Obrázek uživatele Kamulik

Nezlob se ale za tuto cenu bych do takové ruiny nikdy s dětmi nešla..... nejde o to , že jste koupily prostorný barák za 1.260.000kč , ale o to že další mega to toho budete muset investovat a na starém baráku je práce i tam kde není vůbec vidět nejenom , že budete teď do toho strkat peníze na opravu , ale je to starý barák , který budete muset opravovat celý život podle mě jste udělaly blbost, za ty peníze bych si koupil abyt ve slušném stavu, a nebo bych ještě počkala a ruinu zbourala a postavla nový .... přízemní..... pořát je to investice do starého a staré nikdy neuděláš nové za pár kaček , ale ve fináler tě nová stavba vyjde levněji než opravovaná stará šopa!

Obrázek uživatele marta88

To je pravda, ale mít vidinu, že to zbouráš, tak to radši nekoupit vůbec, protože demolice jsou dnes dost drahý Sad Já bych taky bylo radš pro nějakej byt..nebo tak.

Obrázek uživatele Kamulik

jj já to myslela obrazně když už by tedy do tohoto baráku šly tak já bych ho namístě srovnala se zemí ... jak říkám dneska se nevyplatí opravovat takto staré zničenéí baráky .... kdoví v jakém stavu je elektřina, topení, kanalizace a těch věcí není opravdu málo, střecha zateplení okna...to jsou finance fakt tak na další milion a to ještě svépomoci...... do toho byhc rozhodně nešla, tak víš jak každý to vidí asi jinak , ale nerada bych aby na to přišla pozdě ...a pak celý život litovala ono je to na roky oprav podle financí že?

Obrázek uživatele marta88

však já bych do toho taky nešla. dřít v práci na hypotéku a pak o víkendech dřít na baráku? To bych si fakt radši vybrala radši obyvatelnej barák trocha dražší nebo byt a pak si dělala na zahrádce, nebo v bytě "válela šunky" :s: My máme byt v rodinným domku a můžu říct, že mi to každej den dá práce než ho uklidím...natož to furt uklízet po stavebních úpravách Koulení očima Ale každej je fakt jinej. Můj manžel by si to dovedl zas představit. No ještěže dá na mě :s:

Obrázek uživatele Kamulik

To je to ten čas a peníze taky bych volila byt a ještě k tomu s miminkem! Najdou se lidičky co se do toho dají ale postupem času uznají , že měly udělat jinak a pak litují

Obrázek uživatele marta88

však já bych do toho taky nešla. dřít v práci na hypotéku a pak o víkendech dřít na baráku? To bych si fakt radši vybrala radši obyvatelnej barák trocha dražší nebo byt a pak si dělala na zahrádce, nebo v bytě "válela šunky" :s: My máme byt v rodinným domku a můžu říct, že mi to každej den dá práce než ho uklidím...natož to furt uklízet po stavebních úpravách Koulení očima Ale každej je fakt jinej. Můj manžel by si to dovedl zas představit. No ještěže dá na mě :s:

Obrázek uživatele Blue Jane

Někdy se takhle dá ale koupit de facto pozemek na dobrém místě za super cenu... známým se takhle povedlo koupit barák na spadnutí se zahrádkou za 600 tisíc na místě, kde by je nový pozemek stál asi mega a půl... a ještě to bylo v centru obce, ne někde na konci mezi novostavbama... a měli čas a oba dědečky v důchodu, takže nakonec jim zbyla ještě i hromada pálených cihel... ale to už je taky spíš extrém... na to musí mít člověk čas, lidi a spoustu energie... když si představím, jak tam sedívali na stoličce a čistili cihly od staré omítky...

Obrázek uživatele Kamulik

Souhlasím, chce to nejenom peníze ale i lidi kteří by pomohly a hlavně ten čas samo se to neudělá, a za nějaký ten měsíc to také nebude! No prostě toto nikdy nové nebude pokud to neopraví od hlavy až k patě a to je ještě na hodně dlouho a časem se určitě najdou další věci k opravě, ono fakt nejlešpí varianta je koupit pozemek za slušnou cenu a pak své pomoci postavit 3+1 bungalov prostě přízemní útulné bydleníčko žádný přepych prostě hezký jako by byteček se zahrádkou... podle svých představ a né realizovat starý dům a přispůsobovat se místnostem nebo je měnit k obrazu svému to spolkne daaaaaleko více peněz než nová stavba!

Obrázek uživatele roxxy

Ahoj bobeš no abych pravdu řekla tak promiň nic moc nevím jak se pohybují ceny nemovitostí v okolí Kladna ale asi bych do toho nešla. Proč nezháníte raděj byt?Na těch barákách je kopa práce a bude celý život protože jsou to staré baráky to tak strhnout a postavit nový a na to nejsou love ty jo fakt nevím nešla bych do toho. páčko

Obrázek uživatele Misu

Ahjky,tak snad ve skutečnosti to vypadá líp. Podle fotek bych do toho fakt nešla a s dětma,už vůbec ne. Vypadá to opravdu na plíseň a v tom bych nebydlela. Mi měěly v jednom bytě plíseň v koupelně a 3x přestavovaly!!! A pořád stejné po letech. Na konec bydlíme jinde,když jsme se snažily o mimi,tak dr.řikal,že to může být i tím. Máme jiný byt už 5 let a paráda. A k tomu malinkou 9,5měsíce. Taky bych to neuspěchala. Tak pa pa pa.

Obrázek uživatele marta88

Já teda nevím. Nemáš nějakýho kamaráda stavaře? Já bych ti tam sjela, ale mám to hodně z ruky Sad Nebo si prostě nějakýho stavaře pozvi. Dej mu 2 tisíce a ať se ti na to podívá. Než pak brečet. Bude to chtít, myslím, ještě dost financí. Jakou Vám dají hypotéku..nebo jestli máte něco na rekonstrukce našetřeno.(pokud budete brát hypotéku, tak tam pozvat i nějakýho znalce, ať na to i jukne) Z fotek se to samozřejmě poznat nedá, ale můj dojem není zrovna super Sad Vlhký zdi dokážou dělat pěknou paseku a do toho bych já teda nešla.....z fotek nevypadají moc dobře, totiž. A jestli tam jsou takový zdi, tak si radši ani nechci představit jak starý je tam el. vedení atd. Spravit se dá ledacos, ale plísně dělaj celkem neplechu a pro malý děti je to fakt víc, než nevhodný.
Přeji, ať se rozhodnete dobře a pak ste spokojení!
Takovou investici bych rozhodně neuspěchala!

Obrázek uživatele Jana Kulhánková

Mokré zdi jsou kolem komínu.. to je kámen úrazu. Paseku udělat dokáže, to mi je naprosto jasné. Tak ten béžový je 3+1 a bílej 2+1. Ten je hezčí.. jde to najít na Sreality.. je tam 2x. Tak luxus to není, ale věřím, že časem bude. Děkuji za radu. Komín je u příčné zdi, ne u obvodové :-D.. :s:

Obrázek uživatele marta88

Je tak jsem to zrovna nemyslela Smile Nechtěla jsem nějak dělat chytrou nebo tak. (I příčná zeď může být nosná) Jen je třeba si to pěkně prohlídnout a vše zvážit :s: Možná je to nemoc z "povolání", ale já i manžel sme oba stavaři. Ikdyž já teda spíš přes materiály. Měli sme tam i sanace a to jsem na některé případy dost i čučela Koulení očima Teď u mateřské dělám oceňování nemovitostí, tak vím, že do toho znalci teď taky dost kecaj, když dělají pro banku posudek skrz hypotéku Koulení očima
Tak přeji šťastnou ruku při výběru a co nejdřív pohodové bydleníčko Pápá

Obrázek uživatele Jana Kulhánková

No a když to takhle vidíš a jsi odborník.. plíseň tam není, je to čerstvě prasklé.. myslíš, že ta cena je v poho?? S tím, že půlka střechy a nějaké příčky se bude měnit? Je to půl střechy tj. na 9m x 5m.. asi jen tak od oka.. ten dům je i na Sreality (2x).. Díky za přání, doufám ve šťastnou budoucnost!

Obrázek uživatele marta88

podívala bych se ti i do cenové mapy, bys viděla jen cenu pozemku, ale nějak mi to tu blbne a nejde mi to zobrazit Sad

Stránky

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Tak i já konečně vkládám fotky z našeho suprového srazíku

Ahojky, chtěla bych podat hlášení. Snaženíčko bylo v neděli, úterý a čtvrtek, mezi tím jsem v pondělí dobrala klostík. Myslíte, že by to mohlo stačit a vyjít ? Od čtvrtka mě je tak nějak divně (myslím celkově různě) ale to se mi zdá brzy, pořád si to opakuju, tak nevím, co ta moje hlava zase vivádí. Díky za vyposlechnutí.

Ahojky nehtařky, posilam včerejší výtvory.
Prvni jsou Evicky a druhe Vlasticky Biggrin

:\/|: Ahojky berušky :\/|:
Přeju Vám krásné ráno. Já ráno dělala další TT a prijde mi že sílí...co myslíte? Přiložila jsem ho k puvodnimu testiku jen pres sklo nebot je v tom ramečku :s: :C]]:
Jinak je mi teda zle, boli me v krku, hlava, rýmu mam ... tudiz dneska sem v praci naposledy a budu az pristi pondeli.

Ahoj holky,
chtěla jsem se jen zeptat, zda některá těhulka má nebo měla taky strach o své miminko? Já jsem dnes 18+0, a stále necítím pohyby. Na kontroly jsem chodila vždy co 3 týdny, tentokrát jdu co 5 týdnů, tj. 21.5. Přítel můj strach moc nechápe, :\/: a každý se mě ptá, zda malý/á už kope. Já to asi do příštího pátku nevydržím.

Ahoj holky,
chtěla jsem se jen zeptat, zda některá těhulka má nebo měla taky strach o své miminko? Já jsem dnes 18+0, a stále necítím pohyby. Na kontroly jsem chodila vždy co 3 týdny, tentokrát jdu co 5 týdnů, tj. 21.5. Přítel můj strach moc nechápe, :\/: a každý se mě ptá, zda malý/á už kope. Já to asi do příštího pátku nevydržím.

Holky moje, tak 6tý den vynechání je tady a mrcha nikde, ani náznaky ... nic... BT je 36.8 a TT negativní Sad Já nevím co to je .. :)A co Vy holky moje po víkendu, jak jste na tom ? Smile

Dobre ranko holky,
minuly tyden jsem koupila Tomiskovi (7,5 měsíce, 9 kg) polevku od Hippu. Jen nevim, jak mu ji dat. Doted je zvykly snist k obidku velkou sklenicku (maso)zeleninoveho prikrmu. :a\|: Mam mu tedy dat polevku a treba malou sklenicku zeleninky? Smile

Ahoj Smile