ÚVOD | Moje těhotenství.cz

ÚVOD

Obrázek uživatele petra.nn

  Milé maminky, tak jak jsem slíbila tak konám a zakládam nový klub, už delší dobu, co jsem se zaregistrovala na tento portál, tak přemýšlím o tom, že si někdy opravdu připadám, jako z jiného světa a tak by mě zajímalo, zda se zde také nachází maminky, s podobným myšlením a náhledem na život a výchovu děti:-)) vím, že se asi stéjně ve všem neshodneme, ale budu ráda, když zde budeme diskutovat o čemkoli, ráda příjmu i negativní reakce, vaše připomínky a názory. Vůbec jsem nevěděla, jak tento klub pojmenovat, nejedná se o nějaký zdravý životní styl, ale o to, používat v běžném životě, vlastní instinkt, nebo jak já tomu ráda s oblibou říkam běžný selský rozum. Nevím, jestli se to zdá jen mi, ale mnoho dnešních maminek, se zbytečně nechávají pohltit touto dobou a místo aby používaly to co u naších babiček a maminek bylo zcela běžné, tak studuji"chytré knihy" jako kdyby ony samy nevěděly, co je pro ně a pro jejích děťátko důležité a to nejlepší:-( také podle toho ty naše děti někdy vypadají, tzv. Americká výchova aj. vymožeností naši doby udělaly své. Jsem moderní žena, nemám domek s podlahou udusané hlíny a kravku vedle domu, ale snažím se si z této moderní doby brát jen to dobré a to staré osvědčené zůstává. Mám spoustu kamarádek s malými i většími dětmi, ráda je pozoruji a vidím, že dnešní děti jsou opravdu jiné, proč děti našich maminek a i dnes jsou vyjímky, byly už bez plen kolem 1 roku?? krásně mluvily, nebyly alergické a hiperaktivní aj. spoustu věci, asi neovlivníme, ale mužeme je smírnit, napadlo nás někdy, že za spoustou věci stojíme my rodiče, že jsou naše děti námi chráněne, před přirozenými bacily a viry, v jakém si vakuu a pak se divíme, že jsou stále nemocní, že jsme k nim nějak moc ohleduplni a pak se divíme, že se s tímto světem nedovedou až vyrostou bez nás sami vypořádat. dnes lidi, nejen maminky řeši kolikrát úplné blbosti a přitom kolikrát mají to nejlepší řešení přímo ve své hlavě:-)) budu ráda, když sjistím, že je ještě mezi námi spoustu jiných žen a maminek, které to mají podobně, jako já!!! podělme se společně o své zkušenosti ať příjemné nebo nepříjemné. Mám už jednu 15 ti letou dceru a v prosinci čekám druhou a tak vás budu ráda informovat o tom, co se nám povedlo, co nepovedlo, jaký je rozdil ve výchově obou dětí a zda třeba některé věci ještě časem nepřehodnotím:-))

  Komentáře

  Obrázek uživatele petra.nn

  Anglii,i když jsem v některých věcech trochu jiná, tak vlastně hodně podobná a musím říci, že jsi to napsala opravdu hezky Jednička Já byla vychovávaná hodně přísně a rozhodně jsem nebyla respektovaná, manžel je na tom podobně, žádného z nás to neovlivnilo negativně, spíš naopak, mám dvě dcery, prvorozená, od malá spurná tvrdohlavá, bylo mi 21 a opravdu to po dobrém kolikrát nešlo, jak ty píšeš u druhorozené, prostě na zadek dostala dnes je ji 17 a vše řešíme s klidem, i když puberta byla opravdu hodně veselá, vše mi říká, nemáme tajnosti. Má druhá dcera 2 roky, je úplně z jiného těsta, i když má také svou hlavu(tu mají holky po mě) tak stačí domluva, zvýšení hlasu, každá její vzteklost měla nějaký význam a ten jsme dokázali včas odhalit. také se hodně zajímám o esoteriku a východní kůltůru o výchovné knihy moc nečtu, protože mě hodně vytáčejí, nedávno mi manžel přinesl z knihovny z recese knihu maminko klid!!! A to jsem přečetla a teda souhlasím se vším, my jsme hodně přísní, já zvlášť, ale kompenzujeme to obrovskou dávkou lásky a malé se hodně věnujeme, jsou věcí, které nesnesu a netoleruji, ale na druhou stranu ji v určitých věcech respektuji, Montessori nezní špatně, ale to vše děláme s malou doma a já jsem zastáncem klasiky, život není tak jednoduchý a tak chci aby se s ním uměla poprat, v dospělosti moc respektována nebude, vím, jak to bylo u nás v práci takoví jedinci měli větší problém se zařadit do celku, nechtěli se přizpůsobit, proto volíme zlatou střední cestu jako ve všem Wink

  Obrázek uživatele petra.nn

  Miško, máš pravdu, je těžké rozlišit,co je a co není dobré, já o mléku slyšela jak špatné, tak i dobré věci a tak u mě zvítězila ta zlatá střední cesta, mléko jíme jen v podobě sýru, tvarohu, jogurtu a másla klasické si dávám, jen do kávy, ani málo ani hodně, tak akorát, s těmi potravinami daného kraje asi na tom něco bude, ale co jsou dnes potraviny našeho kraje, při asimilaci obyvatelstva, toť otázka,vždyť i naše brambory, jsou americké, to bychom museli jíst tuřín a ten nevím, kde bych vzala Smile ti v jeskyních to měli oproti nám o hodně jednodušší, snědli co našli a vykopali, my si můžeme vybírat a tak to dopadá....

  Obrázek uživatele petra.nn

  Je to tak,teď jsem v porodnici a opravdu se někdy některým maminkam divím a naštěstí se diví i personal,protože tady v nemocnici jsou normální a já. jim za to děkuji.

  Obrázek uživatele rmvm

  Jejda Petruš už jsi porodila? Pápá

  Obrázek uživatele hipouseksousek

  Ahojda jednou uz jsem s tebou na tohle tema souhlasila a dnes tomu nebude jinak, ja mam taky ten pocit ze dnesni maminy at uz jakehokoli veku nekdy prehani ten vsedni kolotoc kolem deti, za nas nebylo plavani pro kojence, nebylo znakovani apod zrouty penez, bylo to koupani v rybniku, neckach a lavoru tomu cemu se rika dneska znakovani ja rikam jen normlani a bezna komunikace mezi maminkou a ditetem ktera vychazi automaticky ze me jako z matky tak z toho maleho prcka ktere ma taky nejake potreby.. dneskani rodice si msli ze kdyz nebudou it vymozenosti dnesni doby pripravi sve dite o ud neceho krasne, nebude mit krasne detsvi apod. Me je 25 let a cekma sve druhe dite, mam rada moderni veci, sleduju moderni vecio ale pouzivam tzv selsky rozum jak si psala a umim sve dceri naslouchat bez znakovani, vodu miluje i bez pravidelneho plavani a tak bych mohla pokracovat az do rana .. tak bych to uzavrela a poprala vsem krasny den

  Obrázek uživatele hipouseksousek

  Obrázek uživatele petra.nn

  Je to tak, ráda příjmu nějakou novinku, pokud uznám, že má smysl. Včera jsem byla s kámoškou a jejím prckem na obědě a docela jsme se na toto téma pobavili, má dvouletého chlapečka, je to teď poslední dobou takový divočák asi období vzdoru, ale jinak je moc šikový krásně mluví chodí na nočníček a tak jsme porovnavali, ostatní děti a tak a přišli jsme na to, že je to hlavně o rodičích o trpělivostí o tom, jaký mají k dětem přístup. Nevím, ale mě se zdá, že spousta maminek tady řeší uplné blbostí, ale důležité věci jim unikají!!!! Já třeba plavání s malou plánuji, ale ne jen k vůli malé ale také k vůli sobě, nechci být zavřena doma a mame tady jeden supr kurz, tak si to užijeme, bude to spíš zábava a já budu mezi lidma tak to beru já, ale není to nic co musí být:-) také chci látkovat, no uvidíme jak to zvládnu, ale chci aby prďolka brzy chodila na nočníček, má prvorozená to zvládla v necelém roce a půl a krásně mluvila a to jen proto, že jsem byla důsledná:-))

  Obrázek uživatele hipouseksousek

  Je ale bohuzel rozdil jit tam kvuli male a sobe a rozdil kdyz ti nekdo ekne ja budu chodit s jirickem na plavani ptz dneska tam proste musi chodit vsichni, po prvni hodine nadava ze si to predstavovala uplne jinak ale kdyz uz tam vrazi tolik penez tak to musi dodelat a prece jen a ted cituji aspon se budu moc pochlubit tim ze me decko chodilo uz od miminka na plavani.. a jednou mi podekuje, tak jsem to myslela . ja jsem zas neco jieho nez ty ja prave nepreferuju takove to do toho mesice chci a do to toho chci, chci aby to vechno plynulo tak nejak samo , je jesne ze kdyz bude mit moje dcera 3 roky a bude stale na plenkach tak je asi nekde chyba ze , nastesti to neni muj pripad a mala se naucila sama chodit na nocnik bez kriku, a scen, snad pochopis co tim chci rict.

  Obrázek uživatele petra.nn

  vím, jak to myslíš, jen jsem chtěla zdůraznit, že spoustá maminek si za spoustu věcí může sama. Znám několik případu, kdy dítě ve dvou letech na plenách maminka si stěžuje, ale když jsem viděla, jakým způsobem to řeší, nebo neřeší tak jsem to raději nekomentovala:-)) nebo s mluvením to samé, já jsem s dcerou vždy hodně mluvila od narození ji četla, opravovala ji a když na ní někdo šišlal viz tchýně tak jsem byla nepříčetná a fakt to přineslo ovoce. Teď byla jedna známá na tanečkach s dvouletým a fakt zklamaná, to já budu s malou raději tancovat doma, zajdem plavat, to prospěje i mi a pak s holkama mezi děti na kafe ať si děti pohrajou a maminky popovídají a ne vyhazovat peníze do luftu!!!!

  Obrázek uživatele Bystřinka

  Ahoj, název je klubu je pěkný. Možná k němu sednu. Máme 2 letou lumpici. Asi do roku jsme byli ujetí rodiče, pak přišlo moc starostí a dneska se té přepéči smějeme. Když je potřeba, do knížky kouknu neb jsem s dětmi nikdy neměla zkušenosti. Mám supr knihu do pěti let, která dává dost prostoru. Dost nechápu některé pseduoproblémy, které jsem na tomto webu zahlédla. V červnu jsem dálkově dostudovala vysokou školu a od té doby si nesmírně užívám život s malou. Krásně jsme zdivočely, modřiny a šrámy neřešíme. Malou nikdy neodkládáme, abychom si s manželem užili sami. Není prakticky nic, co by nemohla s námi prožít a svět je o její oči o to krásnější. Hodně jsme přes léto cestovali. Na hřiště se i přes to dostaneme a někdy se nestačím divit nad některými neurvalými dětmi. Jsem ráda, že žijeme v současné době, máme spoustu možností, vše se usnadňuje směrem k dětem a neštve nás sešněrovaný systém.

  Obrázek uživatele petra.nn

  Je super vědět, že mají lidé takový nadhled na svět:-) dnes se hodně věcí přehání a úplně zbytečně:-)) fakt ty děti někdy lituji a pak vidím ty šťastné děti těch klasických rodičů, kteří nepřemýšlejí nad veškerýma blbostma( já vím, že pro ně to blbostí nejsou) ale ovlivňuje to výchovu. Mám teď spoustu kamarádek s dětma a mohu porovnávat.

  Obrázek uživatele Bystřinka

  och, díky Smile přesně tak, vidím kolem sebe. možná to bylo ale vždycky stejné, jen jako matky víc vidíme?

  Obrázek uživatele swwedka

  Tak sem asi budu přispívat často...
  Jen nevím jak začít..ale selský rozum je při výchově základ....jen některá maminka má selský rozum už značně zmodernizovaný...
  Někdy mi taky připadá, že jsem asi z jiné planety, když vidím, slyším a čtu, co kde která (ne jen tady na těhu) píše.
  Doma mám skoro 16ti letou dceru,13tiletou,11ti letou a teď čekáme dlší mimískovou..a moje ségra mi mule gratulovala k tomu, jak jsme je fajn vychovala..
  Tak jsme se tak zamyslela a asi ano..nechyci se fakt chvástat,ale moje děti na návštěvě prostě nezlobí, nic neničí a co si půjčí, vrátí...takové FAR PLAY...
  Nejstarší nekouří, nepije, nefetuje (ty dvě mladší taky ne,ale k věci).
  Mám k ní v tom všem důvěru...doma někdy spustí bandůrskou..dává najevo svůj postoj, pocity..názory..jsem hodně demokratická, tolerantní, komunikativní, tak že vše probereme..v něčem má pravdu v něčem uzná, že jí mám já..pohoda..prostě si to vysvětlíme a ven jde srovnaná s čistou hlavou a nedělá průsery...přítelovo dcera taky 16let doma nic neřekne..všechno v sobě tutlá..pak jde ven a je zle.. pije, kouří..chodí s cikánem, týden u nich bydlí..
  Pro srovnání dalšího..moje dcera příjde, že má problém př. s matikou..tak to řešíme než se to poto...
  přítelovo dcera na otázku jak ti jde škola řekne..jo dobrý..a pak opakuje ročník..
  Jeho děti napíší..tati potřebuju peníze na boty..zaplatíš mi aktovku..máma koupí aktovku ségře a ty nám zaplatíš vybavení..jejich matce se pošlou peníze..podle možností..a syn mu napíše..tak že mi ty peníze nedíš co?
  Moje děti řeknou..na kapesném jsme si ušetřily tolik a tolik, z brigády mi zbylo tolik a tolik(nejstarší)..do školy máme mít tohle a tohle...vím, že teď nejsou korunky, tak jsme informovala učitele, že vše zaplatíme po výplatě, je to tak mamčo? Když jim na něco chybí řeba peníze, tak příjdou se slovíčkem prosím mohl/a by jsi mi přispět/půjčit ?
  Ne dej a potřebuju.
  Stejně tak jako tu psala jedna maminka.. do postele ani do pokoje nesmí s pitím a jídlem (nejsoi-li nemocné), neskákat po gauči, nelíst po nábytku a do otevřených oken (5pater).
  Příjde přítelovo syn (11let) a z kožené sedačky má parkur Sad , pití automaticky bere do pokoje (koberec), papírky od bonbonů, žvýkaček oplatek hází po zemi : Sad
  Moje děti se ptají jak se měl přítel v práci nebo jak se máme se Sophinkou ten den a tak..jeho děti ho měsíc nevidí (nedal jim peníze, tak za nim nepřijedou dokud je nedostanou) a ani se nezeptají, jak se má..přitom ví, že má zdravotní problémy..nezajímají se a ještě mu vyčtou, že co si to dovolil mít další dítě a že mi k narozeninám koupil prstýnek.
  Minule už synovi odepsal, co si to dovoluje..ale zase si ho nechce odcizi, tak moc ntlačil.
  Nu a mojí kamarádky děti.. taky síla..dcera 8let je sprostá jak dlaždič..je teda samostatná..ale hrubá k dětem..a syn (16let).. propadl v 9tř. (beru nejde to všenm)..navíc hulí, chlastá a krade, pere se s mámou...taky byl samostatnější než mohe nejstarší..ale co z něho právě vyrostlo..některé dítě samostatnost nezvládne..nebo se musí postupně..ne jednoho krásnpho dne říct..tak chodíš do 3, jsi velký kluk, tak si jeď do školy sám, tady máš peníze.
  Neříkám, že moje děti jsou 100%..to žádné..máme taky své mouchy..s prostřední chodíme do ped.psych.poradny, ale zvládáme to.
  A na pískoviště jsme nikdy ráda nechodila..právě proto, že by jsme tam ty maminky těch mamánků co si půjčují a nepůjčují své nejrději zašlapala do země..jak se tam kradly bábovičky..děs..
  Doufám, že se mi/nám povede tu naší ještě nenarozenou cácorku vychovat tak, jako ty 3 předtím..a i když se dohadují..každá je jiná..tak jsou své a když jim řeknu, tak sekají latinu..nu podle okolí jí sekají i když jim neřeknu..mi připadá.

  Obrázek uživatele swwedka

  Když mi to kamrádka řekla, tak jsme nechápala....tady mi když byl menší zkošel bít holky..a v ztekal se, tak jsme ho jednoho krásného dne chytla za flígr a vyhodila za dveře se slovy..tady počkáš, dokud si mamča nevypije kafe a jestli se neuklidníš a příště se budeš chovat stejně, tak tu prostojíš celou návštěvu..tak že u mě je jak mílius,ale doma se prostě s mámou popere a ona se ho zastává ještě, že to nemyslel vážně.

  Jistě, chápu, že jsou přítelovo děti silně ovlivněné matkou co se týče požadování peněz,ale styl jakým si o ně říkají a jak se chovají je její výchova..nemuí poprosit poděkovat nic..
  Rozešli se proto, že přítel vydělával jako živnostník a jeho manželka měla roupy a našla si jiného..sebrala děti, našetřené prachy, vybavení bytu..byt prodala zmizela.
  Prej že vydělává málo a je pořád sama doma, že jí to nebaví.
  Je to asi 10 let co jsou od sebe.
  Pak měl 7let jinou paní s jejíma 2klukama..to bylo vše v pořádku..a ted jsme spolu..holky ho respektují, mají rády..malá (11let) se i pomazlí..to je pak přítel v 7nebi, když vidí, jak ho mají rády..
  Nikdy je nezanedbával..co chtěli dostali a nemůžou si stěžovat ani teď..

  Obrázek uživatele rmvm

  Můžu taky k vám? Asi se na všem všichni neshodneme, ale taky používám k výchově svůj selský rozum a nikdy jesm nečetla žádnou příručku. SPíš chybama se člověk učí....
  Radka

  Obrázek uživatele petra.nn

  Tak vitej, to je supr:-)) možná nejde ani oto nic nečíst a brát zkušeností , ale hlavně nic nepřehánět, jak já říkám, každá matka by měla vědět, co je pro její dítko to nej. tak je to přece od nepaměti, mám spoustů známých co májí malé děti a někdy mi zůstává rozum stát, třeba nad tím co vše se dnešním dětem povoluje, nikomu ale do ničeho nemluvím a některé návštěvy raději ani nezvu aby nám z bytu nezbyla kůlnička na dřívi:-))

  Obrázek uživatele petra.nn

  Takže jsem po dovolené:-)) Odpočatá a vůbec se mi nechtělo do práce, naštěstí budu pracovat jen do konce měsíce a potom padla:-))

  Obrázek uživatele petra.nn

  napsala jsi to moc hezky, každé dítě je jiné a vyžaduje něco jiného, co platí na jedno nemusí zaručeně platit na druhé:-)) žádná maminka, se nenarodila maminkou vše se postupně učíme společně s miminky a o tom to je:-)) Já raději ty chytré knihy vůbec nečtu, myslím, že každá matka si přirozeně poradí sama, nemluvím o vyjímečných situacích(nemoc), tam si na hrdinku nehraji...

  Obrázek uživatele petra.nn

  s těmi doktory je to těžké, já změnila ženského, i když jsem nikdy nechtěla mít, jako gynekoložku ženu, tak teď mám, je stará asi jeko já a úžasná, mi nevadil ani ten předchozí, jsem nenáročná, ale vadilo mi, že nějak nešel s technikou dopředu a já si chtěla to druhé těhu užít se vším .... je starý a třeba mi ani nenabídl gen. v 1. trimestru a teď jsem fakt ráda, že jsem na tom byla, také nemá 3D utz.

  Obrázek uživatele petra.nn

  vůbec mi neoponuješ, souhlasím s tebou, ale jak jsem psala,nic se nemá přehánět, uvedu třeba příklad:ohledně rakovinytlustého střeva, je prokázáno, že jako český národ, jimé malý počet ryb, které obsahují vitamínD, to samé sluníčko.... vím, že je nadměrné slunění škodlivé, ale pokud se budeme řídit určitými pravidly, tak se ho přece nemusíme tolik bát:-)) před 14 dny bylo krásně lehla jsem si na zahradu vystrčila pupek a slunila se chvíli bez opalováku, jen tak, potom jsem se šla namazat a byla na sluníčku ještě chvíli, no tos měla vidět, co dělala má sestra:-)) že je to nebezpečne atd. podotýkám, máme obě pleť, která není citlivá ona je navíc snědší, ale tím, že se fakt histerický bojí, tak je už pár let bělejší než já:-( Také jsme s manželem změnili stravování, byli jsme takoví oplácání, ale je to spíš o celkovém životním stylu, svíčkové a knedlíku se zelím, se stejně nezřeknu, jen si ty knedle dám třeba 2:-)) přinesli jsme si z dětství špatné návyky, můj jídelniček byl, chleba, sádlo, máslo a paštika:-))

  Obrázek uživatele Monina

  Ahoj,to bude určo sympatický klub.......
  Mám desetiletou slečnu a rok a půl starého syna.Řekla bych,že výchovu řeším a praktikuji asi po staru,tj.neznakuji,nežiji vyloženě bio,snažím se normálně zdravě,děti mají i sladkosti.Jediné co fakt nemám ráda a co odsuzuji je,pokud se děti vychovávají bitím.Syna občas plácnu,ale je to fakt minimálně,jelikož jsem zjistila,že to má opačný efekt a nic s tím stejně nedosáhnu.
  Těším se na příspěvky od dalších maminek.
  Monina

  Obrázek uživatele petra.nn

  tak to jsem ráda, že se ti tento klub líbí, já mám 15 ti letou puberťačku a další holčičku na cestě:-) výchovu řeším, asi podobně jako ty, ale neřekla bych, že to je po staru, jen mi některé věci připadají přirozenější. Asi tady budu neustále zmiňovat své babičky, ale ty mě opravdu hodně ovlivnily. Například, když moje dcerka nechtěla jíst a já z toho byla na nervy a dělala vše proto, abych do ní dostala aspoň sousto babička prohlásila"já tohle dělat u každého dítěte, tak nedělám nic jiného, jen za nimi běhám(měla pět dětí) a tak jsem přestala běhat i já, MOUDRÁ TO ŽENA:-)) a moje dítě se naučilo papat a tak to bylo se vším:-) hlady nikdy nebyla... S tělesnými tresty v zásadě nesouhlasím, ale s výchovným plácnutím ano, moje dcera, byla jako dítě dost nezvladatelná a ať jsem to zkoušela po dobrém, nešlo to, je fakt, že jsem ji vychovávala do 3 let potom už to nepotřebovala a na plácance si nepamatuje, teď máme supr vztah, až na tu pubertu co s ní mlátí, jsem vědavá, jaké bude druhé mimi, moc bych si přála, aby plácance nebyly!!! uvidíme a určitě dám vědět, jak to zvládam, můžu porovnávat...

  Stránky

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...

  bůlka na jizvě po nástřihu hráze

  Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

  Červené pupinky

  Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

  Hledám

  Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

  Včera jsem byla opět po čtyřech týdnech v poradně. Výsledky krevního obrazu mám v pořádku, dnes mi brali stěr na streptokoka, tak se příště dozvím výsledek. Čípek pořád CS 0.

  ahoj holky. Malá od mala špatně spávala. Museli jsme být u ní, když usínala a včera normálně usnula na zemi v pokoji!!! Nevzbudila se ani při omytí žínkou a převlékání do pyžamka! To se stalo poprvé za 20měsíců! V 5ráno si dala mléko a od té doby stále spinká! Nechápu to. Snad na ni něco neleze. Stalo se vám to někdy?

  Ahojky všem,dlouho jsem tu nic nenapsalajen si pročítám..předem všem těhulkám gratuluji k // a maminkám k mimískům..

  Maminky, chci se zeptat, jeslti máte některá zkušenost i ze svého okolí z rakovinou děložního čípku? Ted jí zjistili mé nejlepší kamarádce. Je to pro ní hrozný. Na operaci jde až v září nebo v říjnu a potom se dozví víc. Budou jí brát celou děloho, protože nádor prý na 4 místech prorůstá do dělohy a je velký asi 5x6cm, což se mi zdá hodně. A strašně se o ní bojim.

  Ahojte všechny maminky a miminka Pápá ,prosím vás kolik váží nebo vážili vaše miminka ve 27. nebo 28.tt :?

  Holky nemáte někdo radu jak zmírnit svojí povahu - vlastnost - mojí špatnou vlastností, která víc a víc vyplouvá na povrch je to, že VŠE MUSÍ BÝT PO MÉM, tak jak si něco třeba naplánuju atd. Už mě nebaví ten vnitřní boj zkrývat to před lidma, kterým to nechci dát najevo, aby jsme se nepohádali, to, že mi to vadí. Přitom jde kolikrát o h...o!

  Maminky prodavam Nutrilon hypoalergenni 1-pouzity dve odmerky! Stal 267kč,prodam ho za 200! A taky kapicky Babycalm-tez pouzite jednou a otevrene 5.8-(mozno pouzivat jen 4 tydny po datumu otevreni) Puv.cena 136kč a chtela bych za ne 70kč! Jen osobni odber Olomouc nebo Prostejov!

  Holky tak po kontrole stále stejne plice porá ve stejnem stavu a zápal plic trvá. uz nemme ani zádne leky a zatim nam pri nic nedaji Sad coz nechápu pa pa

  Ahoj holky. Můžu se Vás zeptat, kde ste nakupovaly nové, nebo i použité věci (hlavně oblečení) na Vaše miminka? Já už pomalu taky začínám pokukovat, pro klid duše, i když sem zatím v 5.

  Ahoj holky, dnes je Laurince 5 měsíců....Musím říct,že mám moc hodné miminko. Některé noci mi spí už skoro celé. Někdy vstane 1x za noc, ale až k ránu. Naušničky už máme a hojí se nám krásně. Ale co se nám nestalo, že! Laura spadla z postele a tak jsme zůstali v nemocnici 2 dny na pozorování. Naštěstí je vše v pořádku ... je to bláznivé miminko.