Tomeš 18 měsíců :-)

26.03.2011

Tetičky, připojuji se s rekapitulací k polo-narozeninkám. :-)
12.450 g a 84 cm, je to stále kus chlapa, ale váhový přírůstek se už zastavuje, od roka přibral ani ne kilo. Naštěstí. Dokonce mu pár věcí z podzimu ještě je.
Jak jsem již psala, užíváme si hodně sluníčka, celá odpoledne až do večeře jsme venku na hřištích, písku apod. Sice se pak musíme oba vysvléct už v předsíni, ale Tomeš je venku moc spokojený. Má rád společnost, chodí si mezi dětmi (to má po Ivovi), půjčují si hračky, "povídají" si, děláme bábovky... A pokroky? Stále se snaží jíst sám (jsou to nervy...), už je vybíravý v jídle, takže vyvařuji mňamky (nejraději má bolognese ragú), pořád něco brblá, zná už hodně slov, ale většinou si povídá svou řečí. Na několik věcí má jeden výraz. Česky se mu moc nechce, spíš ukazuje a hučí u toho. My s Ivem a mamkou mu rozumíme, ale zbytek světa musí hádat. :-) Vše rozumí, pomáhá při oblékání, ukazuje mi, kam patří botičky a tak. Je chytrej jak opice, pamatuje si, opakuje slova i pohyby. Zpíváme si, on na konci sloky doplňuje poslední slovo. Nyní se zamiloval do melodie k mašině thomasovi, takže ta u nás běží tak dvacetkrát denně. já mu jí zpívam v autě, je to sranda. :-) Stále si nehraje sám a stále ho mám za zadkem...
Na včerejší kontrole dostal konečně další hexu, bála jsem se horeček, ale "pouze" se mu zhoršil ekzém a má oteklý zadeček. Uff, minule měl dva dny čtyřicítky. Priorix má odložený, je v něm stopové množství bílku, tak čekáme, až se mezi lékaře dostane jakási vakcína bez něj, snad Prionax nebo tak něco. Bude to asi až za rok. Alergie na vejce se obvykle vytrácí až po třetím roce věku, takže do té doby má peška.
Co miluje - jogurty, dudu, mašinky, bagry, vaření (to teda nevím, po kom). :-)
Co nee - syrovou zeleninu, kaše, chození po obchodech :-(
Už nakupujeme na léto, za šest týdnů letíme do Itálie. Dnes jsme byli úspěšní v Prenatalu, máme nějaká trička, šortky. Další věci doveze Ivo z Vegas za dva týdny, pak už budou zbývat jen nějaké sandálky.
Takže tak u nás. :-)
Zdravíme oba!!! :a:

Tomeš 18 měsíců :-)
Tomeš 18 měsíců :-)
Tomeš 18 měsíců :-)
Tomeš 18 měsíců :-)

Ahoj Kristi, to je roztomilé jak se ty děti opičí jako opice co :///: Takhle jsme byli nedávno venku na zahradě, a manžel pracoval něco se dřevem, samozřejmě se u toho spotil tak vzal ruku a utřel si pot do rukávu a ta naše opička to po něm hned začala opakovat a ikdyž neměla co tak se pořád utírala do rukávu :€): Takže letíte zase k moři, jůůůů to se máte :D Maté to ale pech s tím očkováním co? člověk by to už chtěl asi mít všechno za sebou (teda aspon já) a vy to pořád musít odkládat... Papa :a:

In reply to by Kamči

Kami, to je úžasný, já jí úplně vidím, berušku. Zrovna jsem si na vás včera vzpomněla - byli jsme s Tomísem na hřišti a on si tam začal hrát s holčičkou, co jako by Klárce z oka vypadla. :00: :girl: Neuvěřitelná podoba, na chvíli jsem myslela, že jste dojeli na výlet do Prahy. Ano, na dva týdny, oběma nám ohromně pomáhá na ekzémy i alergie. :€s€: A samozřejmě nejenom proto, co si budeme říkat. Itálii oba s Ivem milujeme, tak na to učíme i Tomíse. :-) Jj, já už jsem si zvykla, sama se v těch odkladech a zákazech docela ztrácím. Krásný večer! :a:

No rostete jak z vody,to jen mi jsme prťavoučký :///:
Teda Tomis je šikula,už se na vás tešíme:-)

Teda tak kdyz jsem to cetla v hodne vecech se Vam podobame jako vse ukazat oblikat rozumime ale taky nemluvime mocc...drzime pesticky s tim ekzemem at se nevrati a udelejte mu pro jendou uz papapa ..jinak Tomik je kluk sikovnej a spolu Vam to moc slusankuje v bazenku...Tak at roste jako z hody dela Vam jen a jen radost a je mooc zdravej...

In reply to by kaculina

dekuji, katko. no, atopicky ekzem nelze vylecit, jen potlacit, me se hodne zlepsil v puberte a v tehu, nyni jsem vice mene bez problemu. ale do puberty ma tomik jeste daleko, je to proste boj.

Ahoj Kristy, to co jsem tu přečetla mi dost radikálně připomíná nás :s: S tim mluvením, spíš ukazováním a hučením a pomáháním s oblékáním a ukazováním kam co patří, např. klíč do zámku :s:
Je dobře že to Tom nakonec zvládnul bez teplot :one:
Že je ta předposlední fotka z parku na Letné...?
Jinak bazének závidím. My s plaváním nepokračovali a teď, jistě díky tomu, řve u každého mytí hlavy :( Pokyn žbluňk jí začal být cizí a vždy jen pak lapá po dechu, otřese se a začne ječet :r: tak ti teď nevím co s tím.

In reply to by Booty

jj, na klíč jsem zapomněla, tomeš už dokonce podává klíč od schránky, sklepa a bytu. :-) no a o autě ani nemluvím, to přijde k bobině, ukáže na ní klíčem a řekne "blik". :h: taky jsem ráda, měla jsem opravdu strach, nechtělo se mi rušit srazík, ale po minulých čtyřicítkách... nee, není, je to od stromovkové vozovny. :-) my také nepokračovali nahoře na evropské, to jejich arogantní chování v kombinaci s penězi mě odradilo. teď jezdíme každou středu ráno s mamkou do průhonického sport hotelu, mají tam také slanou vodu a nikdo tam s námi není. a dáme si i saunu. je to škoda, že na to zapomněla. uvidíš v létě, až budete chodit na plavečák, že se zlepší.

tý jo to je román :///: To je super,že si užíváte sluníčka a písku...u nás to je s pískovištěma bída :-(...Tak to vypadá,že Tomík se nepomamil :///: když nemá rád nákupy a vaření jo :s: Tomík je kluk šikovnej a hezkej...Jé,tak to Vám to rychle uteče a za cvhíli pa pa Praho :a: a hurá na dovolenou...

In reply to by monke

my máme v okolí tři opravdu hezká hřišťo-pískoviště, sice musíme chvíli šlapat nebo popojet tramvají, ale jinak super. :-) jj, nepomamil, ve vaření bohudík, v nakupování bohužel. :s: to má asi po mé mamce, ta na nákupy leda s panákem či dvěma. :s: moc se těším, hlavně se ekzém vyléčí, víš. .-)

oprava, samozřejmě že ne za šest týdnů, už zapomínám i počítat, letíme v půlce června :-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka