Tomáškův deníček - ohlédnutí za 7. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Tomáškův deníček - ohlédnutí za 7. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj květinky,
dnes ve 2:48 uplynulo přesně 7 měsíců od narození našeho Tomáška. Tak se opět po měsíci vracím s jeho deníčkem. Co se tedy u nás stalo nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
Váha a délka ve 4 dnech: 2640 g, 47 cm, obvod hlavičky 34 cm
Ve 4 týdnech: 3530 g, 50 cm, obvod hlavičky 37 cm
Ve 2 měsících: 4500 g, 55 cm, obvod hlavičky 40 cm
Ve 3 měsících: 5380 g, 58 cm, obvod hlavičky 42 cm
Ve 4 měsících: 6130 g, 63 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 5 měsících: 6790 g, délka 65 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
V 7 měsících (8. 12.): 7770 g, délka cca 68 cm
Celkový přírůstek na váze za 7. měsíc: 370 g

Zdraví:
I tento měsíc byl ve znamení častých nemocí obou kluků, Honzíka i Tomáška. Teď ale o Tomáškovi.
V pátek 12. 11. jsem s ním musela k doktorce kvůli častému kašli, zvýšené teplotě a rýmě. Protože ten kašel míval hlavně večer a byl to takový zvláštní kašel, poslala nás doktorka radši na ORL, kde se paní doktorka podívala Tomáškovi hlouběji do krku, zda nejde o laryngitidu. Otok na hrtanu tam naštěstí nebyl a tak nám doktorka potvrdila zánět nosohltanu a potvrdila léčbu tak, jak navrhla naše dětská doktorka - Mucosolvan na kašel, Libenar na zvlhčení nosu a v případě nutnosti odsávat, zvýšit polohu při spaní, aby nestékaly hleny dolů a na ten večerní kašel napsala kapky Fenistil. Do týdne byl naštěstí Tomášek v pořádku.
V pátek 26. 11. jsme byli na posunuté šestiměsíční poradně v 6,5 měsících. Kromě zvážení a změření (Tomášek měl už 7770 g a 67 cm) dostal taky konečně 1. dávku očkování hexavakcínou. První dávku Synflorixu nám píchne až teď 16. 12., aby to nebyla pro Tomáška taková zátěž, když byl předtím nemocný. Zmínila jsem se doktorce i o častém nočním kojení po 2 hodinách a ona mi tedy v dobré víře poradila, ať mu zkusím dávat na noc kaše, aby lépe spal a já si trochu odpočinula. Do té doby byl Tomášek plně kojený. Více o této kontrole píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-s-toma-kem-v-6-5-mesicich-...
Bohžel to zavedení mléčných kaší do Tomáškova jídelníčku nebyl dobrý nápad. Po 3 dnech dostal ošklivý zelený vodnatý průjem, který byl občas i napěněný a s kousky hlenu. Tento průjem ho nakonec trápil dobrých 9 dnů a i teď ještě kaká dvakrát denně zeleně. Hned jak dostal průjem jsem kaše vysadila a vrátila se k plnému kojení. Ve středu 1. 12. mi to ale nedalo a raději jsem zavolala doktorce a ta mi řekla, ať přijdeme. Na převážení zhubnul oproti poslednímu vážení o 1 dkg, vážil 7760 g, ale jinak naštěstí nejevil známky dehydratace a tak doktorka usoudila, že to bude opravdu reakce na kaši a ať ji už určitě nějakou dobu nedávám. Plným kojením, přidáváním probiotik a nemléčnými rýžovými kašemi by se to mělo do pár dnů spravit. V pondělí 6. 12. jsem šla s Tomáškem znovu na převážení, protože o víkendu měl ten průjem snad ještě horší, ale naštěstí na váze neubral, vrátil se na 7770 g a to mě uklidnilo, že i přes to časté kakání je moje mlíčko dostatečně výživné. Doktorka mi ještě poradila, ať zkusím nepít nějakou dobu kravské mléko, že to vypadá, že by mohl mít Tomášek alergii na bílkovinu kravského mléka, která se může dostat do mého mlíčka i v důsledku větší konzumace mléka a mléčných výrobků. A taky už nám dovolila začít dávat mrkvičku jako polední příkrm. Tak hned od 7. 12. jsme začali baštit mrkvičku a Tomáškovi moc chutnala. Napoprvé zbaštil asi 10 lžiček, podruhé 12 lžiček a potřetí asi 15 lžiček. Mrkvička mu naštěstí kakání trošku zahustila, aspoň ráno to mívá trošku hustější a oranžovější, i když přes den to mívá ještě docela zelené a řídké. Jak kdy, je to takové střídavé. Ale snad už to bude dobré.
Taky jsme byli 1. 12. na kontrole na ortopedii s kyčlemi, aby se pan doktor podíval, zda už se Tomáškovi vyvinula jadérka. A bohužel stále je nemá ani v jedné kyčli, takže nás čeká za 2 měsíce další kontrola. Více o tom píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-s-toma-kem-u-detske-dr-na-...
Jinak stále jezdíme jednou týdne na rehabilitaci do Ústí, kde vždycky pan doktor zkontroluje Tomáškovy pokroky a případně poupraví nějaké drobnosti ve cvičení Vojtovky, které mu tam musím vždycky předvést. Musím tedy říct, že čím je Tomášek starší, tím je to cvičení s ním větší boj, protože začíná mít už pěknou sílu a brání se jak může. Ale když mi doktor vždycky ukáže, jak na něho, tak se cvičení nakonec daří. I pan doktor říkal, že je toto cvičení vždycky lepší začít už u malých miminek a v půl roce se pak většinou už končí, zatímco my jsme přišli poprvé na cvičení až skoro v 5 měsících a i když už udělal Tomášek od té doby velké pokroky a jeho problémy se hodně zlepšily, tak nám ještě doporučuje cvičit minimálně do ledna. Dnes už mu Tomášek předvedl, jak hezky pase a začíná nadzvedávat i hrudníček a opírat se o natažené ruce a ne jenom o předloktí jako donedávna. A taky mu ukázal překulení na bříško přes obě strany, což je prý taky velký úspěch. Teď ještě musíme posílit pravou ručičku, kterou má pořád trochu víc zatnutou a slabší a díky tomu se ještě neopírá o ni tak, jak by měl a občas přepadává na záda. Další cvičení nás čeká ještě 17. 12. a pak až 5. 1. a samozřejmě musíme cvičit i doma 3x denně. Tak doufám, že po novém roce už bude vše v pořádku a budeme s tím moci skončit.
Tak to by bylo asi vše z toho pobíhání po doktorech.

Nové dovednosti:
Během tohoto měsíce se Tomášek naučil tyto dovednosti:
- ve 28 týdnech (22. 11.) se dokázal překulit sám na bříško i na zemi, do té doby se přetáčel v postýlce, kde se odrážel nožičkou o šprusle Smile - lépe mu to jde přes levý bok
- ve 30 týdnech (6. 12.) začal při pasení koníčků trošku zvedat hrudníček a opírat se o natažené ruce, ale nejčastěji pase ještě opřený o předloktí. Při pasení uvolňuje levou pěstičku, kterou se natahuje po hračkách.
- v 7 měsících (10. 12.) při pasení začíná uvolňovat i pravou pěstičku a po hračkách se tak natahuje už oběma ručičkama, aniž by při tom hned přepadnul na záda
- v 7 měsících se občas přetočí z bříška na záda vědomě, aniž by to bylo přepadnutí jako doposud
- začíná si už taky pěkně povídat - při dobré náladě vydává všelijaké zvuky připomínající řeč a při špatné náladě umí pěkně "nadávat" Smile
- a šíleně slintá, tak už netrpělivě čekáme na 1. zoubek, který se stále nechce proříznout Smile

Papání:
Jak už jsem psala výše, v 6,5 měsících jsme začali dávat na noc mléčnou kaši, ale tu jsme po 3 dnech museli vysadit kvůli průjmu - takže v podstatě 7 měsíců byl Tomášek pouze plně kojený.
Od 7. 12. jsem začala dávat Tomáškovi v poledne První mrkvičku ze skleničky od Hami a moc mu chutná :a\|: . Nikdy jsem mu zatím nedala víc než třetinu malé skleničky a potom ho ještě dokojím. Po týdnu mrkvičky začnu dávat brambůrek, ten budu dávat taky týden (kvůli riziku alergie) a pak už to začnu kombinovat mrkev s bramborem atd.

Stravovací a spánkový režim v 7 měsících:
Tento měsíc byl opět docela náročný, protože Tomášek vyžadoval kojení každé 2 hodiny ve dne i v noci, jinak spouštěl strašný řev. Vyjímečně se občas stane, že spinká v noci i 3 hodiny v kuse.
Se spinkáním přes den je to už horší. V postýlce mi přes den nespí vůbec, tak ho musím dopoledne okolo 10. hodiny a pak po obědě okolo 13:30 strčit do kočárku, aby spal aspoň tam. Dopoledne spinká tak hodinku a po obědě 2 hodiny.
Ráno se tedy budí okolo 7. hodiny, v 10 h. spí hodinku, pak usíná po obědě na 2 hodinky a budí se okolo 15:30 až 16 hod. Pak vydrží být vzhůru 3 až 4 hodiny a mezi 19:30 a 20. hodinou ho ukládám k nočnímu spánku.
Večer většinou usíná v postýlce bez problémů, jen jednou až dvakrát týdně mívá večery, kdy nechce spát a chce se chovat, v lepším případě si hraje v postýlce s chrastítky a povídá si. To pak usíná třeba až po 23. hodině.

A co Honzík?
Bohužel s Honzíkovým zdravím to tento měsíc taky nestálo za nic.
Začalo to 7. 11., kdy jsem ho vezli s horečkou a dušností na pohotovost do nemocnice, kde si ho málem nechali. Několik vdechů Berodualu mu ale pomohlo roztáhnout průdušky a tak nám půjčili aerochamber domů a inhalovali jsme doma. Doktorka pak udělala 12. 11. rentgen plic, protože se jí vůbec nelíbil Honzíkův kašel a těžké dýchání a potvrdilo se její podezření na další zápal plic, přesně po měsíci od toho prvního. Tak nám hned změnila antibiotika a dalších 14 dnů bral Honzík Sumamed. Na kontrole 26. 11. mu pak odebrala krev na rozbor, který naštěstí dopadl dobře. Taky nám doktorka doporučila lázně, které by mu mohly pomoci. A hlavně jsme se museli objednat na alergologii, protože má podezření na astma. Více o Honzíkově nemoci píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/zase-jsme-nemocni-oba-kluci-najednou
No a 8. 12. jsme byli s Honzíkem na alergologii, kde mu provedli kožní testy a odebrali krev na astma a na imunologický rozbor. I doktor podle uvedených příznaků řekl, že má podezření na astma a tak teď musíme měsíc dávat Honzíkovi 1x denně léky proti astmatu Singulair Mini 4mg a preventivně Kolostrum na posílení imunity. Výsledky krve budou až po novém roce a pak se musíme znovu objednat a uvidí se co bude dál. Více píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-alergologie-s-honzikem
Honzík oslavil 2. 12. už 31 měsíců a je to náš šikulka. Povídá už kde co, opakuje po nás vše, co zaslechne a je to velký rozumbrada :-). Sice se umí taky pořádně vztekat, období vzdoru ho bohužel ještě neopoustilo, ale už to není tak časté jako ještě nedávno. A když na něj přijde nějaký záchvat vzteku, tak ho prostě šoupnu do ložnice, aby se uklidnil a když tam nemá žádné diváky, tak ho to brzy přejde a pak už je zase hodný a dá se s ním mluvit.

Už musím končit, zase jsem se rozepsala víc než jsem chtěla.
Chtěla jsem jen mít shrnuté všechny ty nemoci a obíhání doktorů v jenom blogu, tak se omlouvám, že zde píšu věci, které už spousta z vás asi četla ve článcích na výše uvedených odkazech.
Pokusím se přiložit ještě fotky z uplynulého měsíce. Fotky z ateliéru, kde jsme byli včera, budu mít snad už zítra, tak nějaké určitě vložím do samostatného článku. Tady je odkaz na fotky z ateliéru:
http://www.mojetehotenstvi.cz/na-e-fotky-z-atelieru-v-konecne-podobe
Mějte se pěkně a hlavně hodně zdravíčka, pa Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele Aimy

Ahoj Alenko kluci ti krásně rostou. Nechceš zkusit Tomáškovi dát na noc umělé mlíčko třeba ti bude spát déle. To hypoalegení. To vstávání musí být očistec. Já bych byla už mrtvá.
Drž se. Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile - no možná bych to s tím hypoalergenním mlíčkem i zkusila, ale on mi nechce pít z láhve s dudlíkem a z láhve s pítkem zatím pít neumí.
No je to už fakt vyčerpávající, v sobotu jsem měla v noci pěknou migrénu a myslela jsem, že zešílím, když se mi každé 2 hodiny budil. Včera jsem pro změnu dostala teplotu 38.5 a klepala jsem se zimou, takže jsem šla spát už o půl deváté večer a i když se Tomášek budil max. po 2,5 hodinách, tak dnes je mi už o hodně lépe. Asi jsem potřebovala si trošku víc odpočinout, ten nedostatek spánku se už začal dost projevovat.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Aimy

Daneček taky neumí pít z lehve s dudlíkem a tak jsem mu skusila dát pít ze skleničky. A světě div se on my to pije. Zkus to a nebo mu zkus to umělé mlíčko dát lžičkou. Vim že kojení je rychlejší a pohodlnější. Ale taky se musíš vyspat.
Daneček bohudík papá kaši bez reakce a tak se my budí pouze jednou.
Tady ještě přidávam odkaz Daneček oslavil 7 měsíců
http://www.mojetehotenstvi.cz/danecek-oslavil-7-mesicu

Obrázek uživatele alenkas

Tak to je Daneček šikulka, že umí pít ze skleničky. No ještě uvidím, jak to bude dál. Kdyby se to spaní pořád nelepšilo, tak to asi taky vyzkoušíme.
O mě se teď pokouší navíc ještě nějaká nemoc - včera večer jsem se klepala zimnicí a naměřila si 38.5, takže jsem zalehla do postele už o půl deváté. Dnes ráno jsem měla jen 37 st., ale v poledne už zase 38.2, takže jsem opět pod paralenem :-(. Tak doufám, že z toho nic nebude. Jsem pořád dost unavená, tak si teď půjdu zase lehnout.
Na Tvůj odkaz se podívám. Pa Pápá

Obrázek uživatele kesja

Vždycky si ráda počtu tvůj deníček a usmívám se u něho jak trdlo kluci jsou podobní jako :||): :||): s tím kojením v noci to je na prd já vím,já jsem vstávala každou hodku odstavila jsem Lukáška od čtvrtka nekojím Ali a věř nevěř papá v 7 hodin kaši a pak až v 5h ráno UM :metal: Pohlad za mě kluky a at už je jim jen dobře :c:

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - teda, tak To Ti začal Lukášek fakt krásně spinkat, to je super :-). Já radši budu Tomáška kojit i nadále, protože mám obavy, že by mohl být alergický na bílkovinu kravského mléka, která je v umělém mléku a musela bych mu kupovat nějaké hypoalergenní, což by lezlo dost do peněz, kdežto kojení je zdarma. Ale zase to má tu nevyýhodu častého buzení v noci.
Děkuju, pa Pápá

Obrázek uživatele svetla82

Ahojky, krásně napsaný a moc hezký fotečky. Obdivuji tě, že vydržíš v noci pořád po dvou hodinách kojit. My vstáváme max 2x za noc a občas se stane, že se vzbudí dřív a to dostane Štěpka jenom dudánka. Tak hlavně, že už jste se z těch nemocí dostali Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - no to vstávání je dost náročné, ale snad to taky někdy skončí. Třeba dnešní noc byla hodně těžká, protože se mi od večera rozjížděla pořádná migréna a i když jsem šla spát už po 22. hodině, tak jsem musela pořád vstávat kvůli Tomáškovi a to jsem vždycky myslela, že se mi hlava rozskočí Koulení očima . Cpala jsem do sebe paralen, abych to aspoň trošku otupila, ale stejně na to moc nepomáhal. Večer jsem i zvracela, jak mi bylo mizerně, ale teď už je to naštěstí lepší. Pa Pápá

Obrázek uživatele svetla82

Tak to musí být fakt náročný a ještě s migrénou Sad Já právě naučila Štěpku na flašku, takže tak 2x za den mu dávám nutrilon, protože jsem taky poslední dobou kojila i 10krát denně a je to hodně vyčerpávající, ale Tomáškovi předtím nesedla ta kaše, tak by to asi byl problém viď? A co ty lázně? Už jste to nějak vymysleli? Posíláme klukům Kiss 2

Obrázek uživatele alenkas

No právě, z umělého mlíčka mám strach kvůli té Tomáškově reakci na kaši a hypoalergenní mlíčko kupovat nechci, když mám toho svého spíš nadbytek. Zkusím to ještě nějakou dobu vydržet a pak uvidíme, zda do toho nepůjdu.
Teď se o mě pokouší nějaká nemoc - včera jsem se večer klepala zimnicí a naměřila si 38.5 st., takže jsem už o půl deváté večer zalehla do postele a pokusila se usnout. Tomášek se dnes naštěstí budil po 2,5 až 3 hodinách, takže každá půlhodinka spánku v kuse navíc je dobrá :-). Dnes ráno jsem měla jen zvýšenou teplotu a teď v poledne mi zase vylezla na 38.2, takže jsem opět pod paralenem a za chvilku si půjdu zase lehnout.
S těmi lázněmi jsme se dohodli s mou mamkou, že by tam s Honzíkem byla ona. Ale uvidí se ještě jak dopadnou ty krevní testy na astma a imunulogický rozbor. To se ale dozvíme až po novém roce.
Pa Pápá

Obrázek uživatele svetla82

tak se brzy uzdrav, bacily teď lítaj, no hrůza Koulení očima

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju, snad to těmi Paraleny přeléčím. Pa Pápá

Obrázek uživatele sincerity

Alenko!!! Krasne jsi to napsala...smekam pred tebou...jsem moc rada, ze uz je to s klukama dobre a uz je netrapi ty caste nemoci, i kdyz Tomasek si to vybral v prujmu, chudinka Sad ale je to veliky sikula!!!! To je nadhera jake dela pokroky...musis byt na nej pysna Wink ja se taky musim pochlubit...Nas Kuba vcera zacal lezt po 4 Smile vypada jak chameleonek, je na sebe opatrny, ale leze...ja mam radost Smile mejte se krasne a at te kluci nezlobi Wink

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - teda, Kubíček je fakt veliký šikulka, že už leze, super Jednička . Tak ať jste hlavně všichni zdraví, pa Pápá

Obrázek uživatele Martivra

Ty jo, opět krásný sloh:-)
Jsi šikovná, že máš čas, chuť a energii si to vš zpsat.Těch nemocí u vás tedy bylo až, až.Mám také dva kluky a nemocní spolu, byli naštěstí jen jednou,a byl to maraton, neuvěřitelný.
Snad se Vám už vše dá do pořádku a vy užijete Vánoce v plném zdraví.

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile - no abych řekla pravdu, moc se mi do toho psaní včera nechtělo, zabila jsem tím většinu večera, ale nakonec jsem se do toho pustila. Chci tak psát Tomáškovi deníček každý měsíc a když bych to neudělala hned jak na to myslím, tak bych to akorát odkládala a pak by se mi do toho nechtělo užvůbec.
Snad už to zdravíčko bude lepší, děkuju. Mějte se pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Ahoj Ali, tak i na fotkách vidím, že Tomášek se stále zakulacuje, tak to časté kakání mu neublížilo a snad se to postupně upraví. Já přikrmuji Pavlínku od 3.12., do té doby jsem taky jen kojila a stalo se, že nekakala třeba 6 dní, možná si to i pamatuješ, vím, že u plně kojeného mimi je to normální, no a po těch příkrmech kakala krásně 1x - 2x denně ale teď včera a dnes vůbec žádné kakání a to sní denně víc jak na začátku - sní tak půl skleničky. Mám obavy aby neměla zácpu Sad Zatím teda žádný problém nemá. Ale po příkrmech by už měla kakat pravidelně, že jo?
Zoubek taky nemáme, i když se mi někdy zdá, že zuřivě kouše do kousátek a pak zase dva dny je v pohodě, tak nevím jestli to jsou zuby.. A s tím přetáčením jste šikulky, ještě nás předeženete, Pavlínka se otočit ze zad na bříško umí, ale nechce, normálně i když je nahatá, tak se převalí na bok a když už se překlápí na bříško, tak rozhodí ručičku dozadu aby náhodou na to bříško nepřepadla a jde zpět na záda. Dělá to takto na oba boky. Nevím co je špatně, že na tom bříšku není zrovna nejraději. a při tom koníky pase krásně, opře se na celé předloktí, i doktorka chválila, no ale za chvíli začne nadávat a musím ji překulit na záda a je zase spokojená. :€\€:
Je moc dobře, že Tomášek tak krásně papá, snad to bude mít vliv i na to noční spaní, pro mě je vstávání po 2 hodinách úplné scifi, toto neznám ani v šestinedělí, přeji moc ať se mu to spaní zlepší. No a Honzíkovi at dopadne dobře ta krev :w: Moc se těším na fotky z ateliéru :qu:

Obrázek uživatele alenkas

Tomášek se opravdu zakulacuje, to je fakt :-). Naštěstí i přes průjem zůstal stát na váze a teď už určitě zase začne i přibírat, jak bude méně kakat.
Podle mě to kakání je na začátku přírkmů ještě takové rozházené, tak to je asi normální, že někdy Pavlínka kaká každý den a někdy si dá pauzu. Důležité je, aby ji nebolelo bříško a postupně se to upraví. A dáváš jí jenom mrkvičku nebo i jinou zeleninku? Mrkvička prý staví, tak pokud jí jenom mrkvičku, tak to může být po ní. Třeba po brambůrku to bude lepší.
Nám v tom přetáčení pomohlo rozhodně to cvičení Vojtovky, jinak by na tom byl Tomášek daleko hůř. Taky ze začátku dával tu ručičku za sebe a nešlo mu to se přetočit, ale jak se mu tím cvičením zpevňují svaly, tak mu to postupně přestalo dělat problémy a už se přetáčí skoro ukázkově :-). Neboj, Pavlínka se to taky naučí, už je na dobré cestě, jenom to potřebuje dopilovat :-).
Tomáškovi se taky na bříšku dlouho nelíbí. Když má před sebou hračky, tak to ho na chvíli zabaví, snaží se po nich natahovat a cpát je do pusinky, ale pasení jen tak ho nebaví a taky hned nadáva a radši se převalí zpátky na záda.
To noční vstávání a kojení už mě fakt vyčerpává a přijde mi, že už se asi nikdy nevyspím. Buď opravdu šťastná, že Ti Pavlínka tak hezky spinká :-). S Honzíkem jsem tohle taky nezažila, ten v Tomáškově věku vydržel spát 6 až 7 hodin v kuse, kdežto Tomášek je úplně jiný. No musím doufat, že se to časem zlepší.
Děkuju, taky jsem zvědavá na výsledky krve.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Michaela

No právě po třech dnech jí to střídám zatím teda zeleninu a začala jsem mrkvičkou-po té kakala hezky no a pak jsem jí dala bramburek no a naposledy teď měla brambor s okurkou, tak uvidím, problémy nemá, bříško ji nebolí, tak to zatím řešit nebudu pa pa Smile

Obrázek uživatele siska333

krasny denicek,fakt obdivuju Jednička Obdivuju,ze Tomasek se budi tak casto i v noci na kojeni a jeste fungujes rano i s Honzickem Koulení očima Ja pokud nespim v kuse aspon par hodin,tak jsem naprosto mrtva,takze mi kolikrat v noci pomaha s Lukym manzel.Dostava me do kolem podoba Tomaska a Honzicka Smile Alusko,drz se a pohlad za nas s Lukaskem chlapecky Wink Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - právěže poslední dobou už moc nefunguju. To časté vstávání mě už fakt dost ničí, jsem věčně unavená, protivná a vždycky se od rána těším až dám kluky po obědě spát a půjdu si taky lehnout. I když třeba jen na půl hodinky, tak i ta mi hodně pomůže. Přijde mi, že už se asi nikdy nevyspím, že Tomášek takhle bude vstávat a budit se už pořád Koulení očima . Honzík byl proti němu zlaté miminko, ten v jeho věku už spával 6 až 7 hodin v kuse a bylo to něco úplně jiného.
Právě jak jsem teď pořád unavená, tak se mi nechce ani vařit žádné složité obědy - tak jsem ráda, že manžel vždycky v neděli navaří hodně jídla, které pak jíme s Honzíkem ještě v týdnu a já tak nemusím třeba do středy vařit.
Mně manžel pomáhá v noci spíš s Honzíkem, když byl třeba nemocný a často se budil. Kdybych měla v noci ještě běhat za Honzíkem, tak už jsem asi mrtvá úplně.
No jo, jsou to bráškové, to nezapřou :-). I když Tomášek bude asi víc na taťku, aspoň podle tvaru hlavičky. Ale to se ještě uvidí.
Pa Pápá

Náhradní matka

Nabízím se jako náhradní matka pro páry který nemohou otehotnet

Pád v těhotenství

Ahoj maminky, mám na vás dotaz. Jsem ve 13. Týdnu a včera jsem zakopla o schod a spadla jsem na koleno. Neuhodila jsem se do břicha nic...

Tehotna maminka

Dobry den. Jsem tehotna a mam hroznou rymu. Vadi miminku polykani hlenu?

Těhotenství

Dobrý den,chtela jsem se zeptat, mám takovy menší problém dostala jsem od pana doktora gynprodyl na udržení...

Přímá adopce

Dobrý den, jsme manželský pár, kterému osud nedopřál mít vlastní mimko. Proto hledáme maminku, která by cestou přímé adopce chtěla...

PROTOŽE TAKY PATŘÍM DO TÉTO SKUPINY (A DOKONCE I JÁ TVOŘÍM TĚCH 15% POPULACE V EVROPĚ :-))))))) A NÁHODOU JSEM NAŠLA ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK-VKLÁDÁM HO SEM:

Dnes jsem konečně vyprala poslední pračku od soboty co jsem se přestěhovala kvůli tomu do Ankaranu a ted o víkendu bych chtěla začít žehlit ! No a tak uvbažuji,jestli to mám skládat podle velikostí ( ony totiž někdy hodně klamou,tak abych pak nevytáhla 68 a zjistila,že už je malá ) a nebo spíš podle použití ( body s KR , body s DR , polodupačky atd.)

Ahojinek vsem. Jsem v 25t a od // na testu se bojim porodu. Prvni sem si uzila az,az a tak se ted dost bojim.

Ahoooj. Nenasla jsem tady Breznatka 2011 Sad tak se ptam jestli tady je nekdo se stejnym terminkem? Ja mam 30.3. A jsem registrovana u Apolinare.

Ahoj maminky, tak mám za sebou půlku testu na cukrovku. Musím napsat pro ty co ještě nebyly, že to není tak hrozný. Vypila jsme 300ml tekutiny a přirovnala bych to jako když smícháte 200ml medu a 100ml citronového čaje, sladký jak cecek, ale nic hroznýho. V 8.50 mám být na druhém odběru a za 3 dny výsledky tak uvidíme.

Tak jak se mate mi jsme vcera s Jardikem oslavily mesic od jeho narozeni.Uz vazi 4,60 a je to nase zlaticko.Jinak sestricky se o neho staraji moc hezky , na to ze jsme mely strach jak ho mala prijme tak zatim vse v pohode porad ho pusinkuji atd.Jinak bych se chtela zeptat jak dlouho chodite ven s vasimi detmi ven myslim jestli treba pul nebo hodku.Take bych se chtela zeptat jakou si budete dava

Pápá Ahoj všichni, Pápá
nemáte nějaký dobrý receptík na vánoční cukroví jen z bílků.. Mám jich nějak moc!!Díky

A je to tady, máme 6 měsíců a týden a lezeme po 4:-D Ručičkama dusáme a "vykopáváme jak lipicán:-D

Ahojky, máte některá zkušenosti s plenkami Pampers premium care?