Tomáškův 28. měsíc + fotky | Moje těhotenství.cz

Tomáškův 28. měsíc + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Tomášek oslavil 10. září už 28 měsíců a tak jsem tady s nějakými novinkami, kdy se ohlédnu za uplynulým měsícem.

.
Jak nám Tomášek roste:
Při narození: 2780g a 47 cm
V 1 roce: 9290 g a 75 cm
Ve 24 měsících: 11,4 kg a 83 cm
V 28 měsících: 12,6 kg a 86 cm

.
Zdraví:
Tento měsíc byl docela klidnější až na onemocnění obou kluků těsně před odjezdem na sraz Květinek :-(. Bohužel se to tak přihodilo v nejméně vhodnou dobu, ale co se dá dělat.
Tři dny před odjezdem onemocněl Honzík - dostal horečku a kašel s dušností, který druhý den v pátek doktorka diagnostikovala jako zánět průdušek. Horečka mu naštěstí za 2 dny klesla a kašel se díky inhalacím Ecobecu zlepšil. Dávali jsme mu ještě Lontermin na roztažení průdušek. Na kontrole v pondělí 27. 8. byl na tom Honzík už o hodně lépe.
Den před odjezdem na sraz onemocněl i Tomášek - dostal horečky přes 40 st. a taky kašel. Horečky mu trvaly skoro 4 dny, ale naštěstí to na průduškách neměl. Kašlal skoro 14 dnů, byli jsme několikrát na kontrole, kdy nám nakonec doktorka předepsala Lontermin a až potom se to začalo zlepšovat.

Taky jsme měli v srpnu několik návštěv doktorů.
22. srpna jsem byla s Honzíkem hned ráno na kontrole na ortopedii, kam s ním chodím už od 2 let kvůli vbočeným patám a nohám do x. Naštěstí se zdá, že s věkem se to Honzíkovi zlepšuje - zatímco před rokem měl mezeru mezi kotníky (když stál s nohama u sebe) 3 cm, tak letos už "jen" 2 cm..
Tak aspoň, že došlo k nějakému zlepšení, ale rozhodně to ještě není v pořádku. Při vyšetření vleže doktor hýbal s pokrčenýma nohama do stran a něco se mu nelíbilo a pak mu radši ještě udělal UTZ kyčlí (naštěstí to bylo v pořádku). Čekají nás prý ještě min. 2 až 3 roky léčby, než se to zlepší. Zatím tedy stačí nosit i nadále ortopedické vložky do bot a hlavně by neměl klečet zadečkem mezi nohama, protože to hodně vadí kyčlím a dělá to nohy do x. Za rok máme přijít na další kontrolu a mám si opět pamatovat, o kolik cm za rok vyrostl, protože je to prý taky dost důležité.

Ještě v ten stejný den 22. srpna jsem pak jela s Tomáškem do Ústí na kontrolu na dětskou neurologii. Tomášek se tam předváděl ve své nejdivočejší podobě, kdy vydržel v klidu snad jenom pár minut po příchodu a pak jsem už jen nestíhala likvidovat jeho pohromu, která po něm zůstávala Koulení očima . I v ordinaci se předváděl a byla jsem celá zpocená, abych ho udržela chvilku na místě.
Podle toho, co doktor v ordinaci viděl a podle toho, co jsem mu řekla a podle předchozích problémů, které máme s Tomáškem už odmalička, neurolog vyslovil podezření na to, že má Tomášek hyperkinetické rysy chování. Ty se projevují především hyperaktivitou, poruchou pozornosti a impulzivitou. Proto není divu, že je Tomášek tak náchylný k různým úrazům, když nevydrží chvíli v klidu a pořád někam leze, šplhá a padá :-(. Prý je dost dobře možné, že v budoucnu bude mít ve škole i nějaké dys., které děti s touto poruchou mívají, ale teď je ještě dost předčasné dělat nějaké závěry.
Řešili jsme tam i Tomáškovo nemluvení - ve 27 měsících říkal (a stále říká) jenom asi 15 slov včetně citoslovců několika zvířat a jinak si vystačí se svými zvuky a ukazováním. Přitom nám rozumí dobře, ale nechce mluvit i přesto, že se mu snažím věnovat co to jde, číst si atd. Ne Neurolog mi pak řekl, že pokud se nerozpovídá do 2,5 let, tak by nás pak poslal na nějaká odborná vyšetření k foniatrovi a na krční. Tak doufám, že za ty 2 měsíce se to u Tomáška zlepší.
Doktor nás pak objednal na kontrolní EEG vyšetření kvůli Tomáškovu zakoukávání. Nejvíc to bylo vloni na podzim a pak od prosince až do konce února ne, ale jak měl v únoru neštovice s vysokými horečkami, tak se mu to pak dvakrát zopakovalo.
Jinak další kontrola na neurologii nás čeká za 5 měsíců.

V pondělí 10. září jsem byla s Tomáškem na tom EEG vyšetření. Sice se ze začátku hodně bránil, vůbec se mu nelíbila ta čepice, kterou si chtěl pořád sundávat a položit ho na lůžko byl téměř nadlidský výkon, ale nakonec se to podařilo. Vyšetření trvalo asi 15 minut, z toho polovinu doby Tomášek prokřičel a musela jsem na něm skoro ležet, aby vydržel a nesedal si, ale pak se sestřičce podařilo zabavit ho hračkami a naštěstí se uklidnil. Nejvíc ho zaujalo nové autíčko, které jsem mu předtím koupila.
Během té doby jsem občas mrkla na monitor, kde byly vidět křivky EEG záznamu, ale nic jsem z toho nepochopila. Když křičel, tak to tam pěkně lítalo, ale když se zklidnil, zklidnily se i křivky. Občas se mu tam objevilo takové ostřejší houpnutí nahoru a dolů, ale jinak jsem tam nic horšího neviděla. Sestřička k tomu nic neříkala, občas si něco zapsala a pak mi řekla, že na výsledky si mám zavolat za 3 týdny. Tak doufám, že to bude v pořádku.
Tak a to je snad už vše, co se týká zdraví.

.
Nové pokroky:
Bohužel co se týká mluvení, tak k nějakému zlepšení zatím nedošlo. Akorát v čem se zdokonalil, jsou záchvaty vztekání, jakmile není po jeho. Bohužel období vzdoru je tu v plné síle Koulení očima .
Jsem ale ráda za pokroky s plínkami. Během srpna jsme se zbavili úplně plínek venku, kdy vydrží třeba i hodinu nečurat a doma krásně čurá i kaká do nočníku :-). Má sice svůj systém, kdy se mu čurá i kadí lépe vestoje a to tak, že si stoupne na nočník, rukou se něčeho přidržuje a zestoje čurá a kaká do nočníku pod sebou.
Venku si už umí naznačit, že potřebuje čurat, tak jsme už téměř bez nehod. Akorát doma na spaní mu plínku zatím musím dávat, protože ji mívá po spaní pořád dost těžkou.
Bez dudlíka je už od poloviny července a jsem ráda, že jsme se ho zbavili :-). I bez něho teď usíná bez větších problémů a spinká většinou už celou noc bez probuzení anebo jen s menším procitnutím na napití.

.
Zoubky:
Během srpna se Tomáškovy vyklubaly dvě zadní stoličky (pětky dole). Má je už docela povyrostlé, takže se mu možná začaly klubat i dřív než v srpnu. Celkem tedy má zatím 18 zoubků.

.
Léto:
Co se týká letošního léta, tak společnou dovolenou jsme neměli. Začátkem července jsem byla sama s rodiči v Praze na Všesokolském sletu a manžel se staral 6 dnů sám o oba kluky. Naštěstí to zvládnul bez větších problémů, akorát Tomášek za těch pár dnů přibral skoro 3/4 kg :s: . Taťka asi jeho zlobení uklidňoval jídlem, u kterého bývá Tomášek nejhodnější :-).

18. sprna 2012 jsme byli na společném výletě v Olomoucké ZOO, kde se klukům i nám moc líbilo. Sice tam nemají tolik zvířat, jako jsme viděli vloni ve Zlíně, ale Honzík si tam krásně užil v dětském "Lanáčku" a pak se kluci projeli i v dětských autech s plynovým pedálem. Fotky jsem vložila tady:
http://www.mojetehotenstvi.cz/nas-vylet-do-zoo-olomouc-188-2012
Srazu Květinek jsme se nakonec bohužel zúčastnit nemohli, ale doufám, že si to příští rok vynahradíme.
Mějte se krásně Pápá

Komentáře

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Ahojky snažilky ráda bych se mezi vás přidala zhruba v červenci jsem vysadila HA a Sex se o :|P: ale zatím bohužel bez úspěchu.Mám doma 3 letého rošťáka a chtěli bychom k němu holčičku.HA jsem brala skoro 3 roky teď po vysazení jsem to dvakrát dostala a potřetí už ne udělala jsem si test a vyšel t

Ahoj holky...posílám fotečku bříška. Jedeme už 19tt...takže 5měsíc...letí to Koulení očima Skoro půlka už bude za náma.

Ahojky,prosím jdu si k vám opět pro radu.Uvažuji o koupi tohoto kočárku,staršího.Kdo se v tom vyzná?Jaký je rozdíl mezi tímto kočárkem z roku třeba 2004 a jaký 2007 či 2009?Je tam nějaký výrazný rozdíl?Krom toho roku výroby?Nebo třeba starší verze něco nemá?Ještě mě zajímá,jestli na sportovní kočárek jde jakkákoli korbička Jané(myslím tím rok,starší a novější verze).Přemýšlela jsem,že bych spor

Ahoj holky,dnes jsem si udělala TT a jsou tam //! Letos v březnu jsme o miminko přišli,byla jsem v 18tt. Ale už jednu cácorku doma máme,je jí 2,5roku a ta mě všechno vynahradila! ted už jen pozitivně myslet,že bude vše Ok.

Ahojky holky,
chci se zeptat, zda nemáte některá z vás zkušenosti s Dianatal gelem. V lednu čekáme s manželem své první miminko. Mám velký strach z porodu, tak hledám nějaké řešení pro zmenšení bolestí, či poranění.

Maminky zbylo mi 15 tablet za 30 cena byla 320,- je to Femibion 800 do ukončeného 12.týdne, již jsem přešla na ten 400 od 13.týdne a nevyužiji.
Prodám ho za 120,- včetně pošty, kdo by jste měl zájem písněte.