Tomáškův 27. měsíc + fotky | Moje těhotenství.cz

Tomáškův 27. měsíc + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
Tomášek oslavil 10. srpna už 27 měsíců, tedy 2 a čtvrt roku a tak jsem zde opět s jeho deníčkem a ohlédnutím za uplynulým měsícem.

.
Jak nám Tomášek roste:
Už je to kus chlapa - ve 24 měsících měl 11,3 kg a 83 cm a teď ve 27 měsících má cca 12,4 kg a 86 cm.

.
Zdraví:
Tento měsíc byl bohatší spíš o úrazy a několik mých návštěv u doktorů, ale jinak byl docela klidný. Kluci jsou teď přes léto zdravější, netrápí je tak kašel a rýma jako v jiných obdobích. Akorát v květnu a v červnu Tomáška dost potrápil dlouhodobý kašel venku a zarudlé oči, takže to vypadá, že bude na něco alergický.

V úterý 17. července jsem měla dvě návštěvy u doktorů - dopoledne jsem byla v Orlickoústecké nemocnici na kontrole na neurologii, kde jsem se dozvěděla výsledky EEG (v normě) a neurolog si mě po delší době vyšetřil. Ten den jsem ale měla migrénu a byla jsem pod prášky, takže jsem měla nižší reflexy, ale jinak to bylo v pořádku. Další kontrola mě čeká zase za 3 měsíce s předchozími odběry krve a EEG vyšetřením.

O týden později v úterý 24. 7. Tomášek spadnul dvakrát dost ošklivě z přebalovacího pultu na hlavičku. Poprvé jsem u toho nebyla a podruhé jsem to viděla, ale nestihla jsem ho už zachytit. Využil chvilky nepozornosti, kdy jsem se věnovala Honzíkovi a přes postýlku se dostal na pultík, stoupnul si a vtom spadnul z výšky cca 85 cm na hlavičku. Úplně ve mě zatrnulo, ale naštěstí to nakonec dobře dopadlo. Sice měl v hlavě asi dvoucentimetrový šrám s troškou zaschlé krve (všimli jsme si toho až večer při koupání), ale jinak se choval normálně, nezvracel ani nic podobného, takže ještěže tak. Sice jsem byla připravená volat doktorce, kdyby něco, ale naštěstí to nebylo nutné.

Minulý týden si Tomášek prodělal od 6.8. do 9.8. nějakou virózu s vysokými horečkami přes 40 stupňů. Teplotu jsem srážela Nurofenem, který zabral většinou tak na 6 hodin a pak mu zase horečka stoupala. Přes den měl většinou okolo 39 st. a večer 39,5. Když to tak trvalo už 3 dny, tak jsem s ním zašla radši ve čtvrtek ráno k doktorce, i když to ráno už měl teplotu jen 37,5. Ta si ho prohlédla, poslechla a odebrala krev z prsu na CRP a naštěstí se potvrdila jen nějaká viróza. Dostal se z toho docela dobře, v pátek už byl úplně bez teploty.

.
Nové pokroky:
S mluvením je Tomášek zatím stále na štíru - jeho slovní zásoba obsahuje stále jen 15 až 20 slůvek včetně citoslovců, takže dost bída :-(. Rozumí nám sice moc dobře, ale zatím se mu mluvit nechce. Zmínila jsem se o tom minulý týden doktorce a ta mě uklidnila, že do 2,5 let se většinou děti rozpovídají a když ne, tak by nás poslala na nějaké vyšetření. Tak snad se to za 3 měsíce zlepší.
Jeden velký úspěch jsme ale zaznamenali - zbavili jsme se úplně dudlíku i na spaní :-). V polovině července jsem se rozhodla, že mu ho seberu a nebudu mu ho už dávat a kupodivu se to podařilo. Sice to bylo první dny horší s usínáním, protože mu v pusince pořád něco chybělo, ale nahradila jsem to hlazením po tvářičce do doby než usnul. Postupně jsem i to hlazení začala zkracovat a teď už to usínání je docela v pohodě a pak už spí hezky celou noc.
Co se týká plínek, tak jsme se taky posunuli dopředu. Od minulého týdne (tzn. od 27 měsíců) jsem mu přestala dávat plínky i navenek a tak je mívá teď už jenom na spinkání po obědě a na noc. Po spaní mívá většinou plínky dost těžké, takže to zatím riskovat bez nich nebudu. I venku mívá nehody, kdy mě nestihne nadzvednutím trička upozornit, že bude čurat, ale většinou naznačí, že chce sundat tepláčky a podaří se mu vyčurat na travičku. Doma chodí na nočník bez problémů a v posledních dnech se dokonce do něho i sám vykadil - po vzoru Honzíka, který chce vždycky před kakáním otevřít okno, Tomášek včera začal taky ukazovat na okno a říkal be-e. Tak jsem ho hned posadila na nočník a on se fakt vykakal :-). Jsem ráda, že aspoň tohle může odkoukat od brášky.

.
Zoubky:
Zatím má Tomášek 16 zoubků, na ty zbývající stoličky stále čekáme.

.
To je dnes vše. Pokusím se přiložit ještě nějaké fotky z uplynulého měsíce.
Mějte krásně a užívejte si léta Sluníčko Pápá

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Jsem teprve v 8 týdnu,ale už teď se radši informuju a hledám všechny možné informace o tomto screeningu v prvním trimestru Wink .

MAMINKY, OBJEVILA JSEM NAPROSTO UZASNOU VEC:-) PŘENOSNOU JÍDELNÍ ŽIDLIČKU, ktera je ale hodne skladna. Zadny takovy ten lastovy vymysl:) je skvělým řešením ne jen na dovolené,ale i na návštěvy, do restaurací nebo doma pokud nedisponujete velkým prostorem a všude tam kde chcete aby dítě klidne sedělo s vámi u stolu. Vhodná pro děti cca od 8 měsíců (když umí samo sedět)- 30ti měsíců.

Ahoj maminky,na netu jsem četla,že očkování Priorix,které je na spalničky,příušnice...tak že způsobuje Autismus.Máme jednu vakcínu a teď za 14 dní máme jít na další.Dostala jsem strach :? . Co si o tom myslíte? Každé očkování nese riziko,ale z tohoto mám opravdu strach..

Ahoj všichni,
tak náš Matýsek bude mít už za chvíli 9 měsíců (to letí).
Včera jsem ho orientačně měřila a vypadá to na nějakých 75cm.

holky myslite ze bych mohla si zahrat nohejbal kdyz jsem v sedmem tydnu tehotenství? :?

Ahojky. V těhu průkazce jsou prohlídky EKG, zubní prohlídka a plicní, je nutné na ty prohlídky chodit?

Ahoj maminky malej 3 roky ma dnes třetí den horečku kolem 38 a dnes rano se začal osypavat.Takove male červené tečky podobne potničkam ma to na bříšku zadech a nejvíce na nožičkach a mezi nožkama. 6 nemoc už ale měl.Nevíte co by to mohlo byt?Mame zajet na pohotovost radši...

Maminky,máte prosím některá zkušenost s tímto kočárkem?espiro atlantic?

Čauky, chtěla bych si nechat poradit, mám doma dvoutýdenního novorozenečka. Sluníčko Malá měla porodní váhu 2970 a nyní má už 3400.

Maminky,mám prosbu.Jakou značku kočárku by jste doporučily?Nechci se tady pak ptát na každou značku kočárku,který se nám bude líbit a jinak budu rodit v zimě,tak jestli i máte zkušenosti pak s jízdou ve sněhu Smile