Tomáškův 26. měsíc + fotky | Moje těhotenství.cz

Tomáškův 26. měsíc + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
Tomášek oslavil 10. července už 26 měsíců a tak sem chci vložit fotky z uplynulého měsíce a napsat, co je u nás nového.

Tomášek váží v 26 měsících 12 kg a měří 85 cm - trošku se nám vytáhnul a přibral, takže je to už kus chlapa (v 25 měsících měl 11,5 kg a 83,5 cm).

.
Co se týká zdraví, tak je to teď trošku lepší. Tomáška akorát trápí už delší dobu kašel, který přisuzuju spíš nějaké alergii. Většinou se mu to zhorší venku, když je delší dobu sucho a neprší. I když nejhorší to měl asi v květnu a v červnu, kdy míval venku úplné záchvaty kašle. Na radu doktorky jsem mu začala dávat 1x denně Aerius a bylo to lepší.
Poslední dobou kašle Tomášek spíš v noci. Občas mívá záchvaty kašle, kdy nemůže třeba 2 hodiny spát, jak ho to pořád dráždí a kašle.

Já jsem si v červnu prošla několika vyšetřeními - 12. června jsem byla na preventivní prohlídce na gyndě, kam chodím vždycky po roce. Doktor mi teď kromě jiného dělal i ultrazvuk a vše bylo v pořádku.
Pak jsem si na radu mé mamky vyžádala od mého obvoďáka žádanku na interní vyšetření kvůli mému hubnutí, častým oparům a únavě.
U internistky jsem byla ve středu 27. 6. Sestra mi natočila EKG, doktorka se mě pečlivě vyptala na problémy, rodinnou anamnézu atd. a pak si mě vyšetřila.
Nakonec došla doktorka k závěru, že tyto moje problémy budou pravděpodobně způsobeny velkým vyčerpáním, únavou a stresem spojeným s hlídáním dvou neposedných lumpíků (a poslední dobou to trochu skřípe i mezi mnou a manželem).
Pro jistotu mi ale vypsala žádanku na ultrazvuk břicha a pak ještě žádanku na odběry krve na zjištění hladiny vitamínu B12 a na boreliózu.
UTZ břicha dopadl dobře, jenom se doktorce nezdálo něco na děloze, přišlo jí, jako kdybych tam měla myom. Vzhledem k tomu, že jsem byla měsíc před tím na gyndě a doktor o tom nic neříkal, tak mě uklidnila, že ten UTZ přes břicho bývá spíš orientační a přesnější je vaginální UTZ, který mi dělal gynekolog. Navíc jak mám zakloněnou dělohu, tak to tam bylo méně přehledné a jí přišlo, že je tam myom.
17. července jsem byla na kontrole na interním a všechny výsledky jsou v pořádku, což jsem ráda. I já jsem si myslela, že ty moje problémy jsou spíš díky stresu a vyčerpání.
Včera 17. 7. jsem byla ještě v Orlickoústecké nemocnici na kontrole na neurologii, kam jezdím každé 3 měsíce. Dopadla jsem dobře, EEG je v normě až na nějaké výkyvy ohledně kolísání bdělosti, což jsem ráda :-). Další kontrola opět za 3 měsíce, bude ji předcházet EEG a odběry krve na lamotrigin.

.
Co se týká nových pokroků u Tomáška, tak zatím nic moc. Mluvit se mu stále moc nechce, zůstává to pořád u cca 15 slovíček :-(. Rozumí nám dobře, ale mluvit zatím nechce. No uvidíme, co nám na to řekne neurolog na kontrole koncem července.
S nočníkem je to trošku lepší, nehod doma už je méně. Sám si odbíhá na nočník, když potřebuje čurat a pak mi pyšně ukazuje, že se vyčural :-). Kakání je ale stále do plínky, stejně tak i na spaní musí plínka být.
Od včerejška se pokouším odnaučit Tomáška od dudlíka, kterého míval na spaní po obědě a večer. Včera večer to proběhlo kupodivu bez větších problémů, jenom se trošku divil, že dudlík není. A pak spal celou noc jenom s jedním probuzením a brekem až do půl deváté. Dnes po obědě ale neusnul vůbec, dost hlasitě protestoval proti tomu, že nedostal dudlík a podobně to bylo i dnes večer, i když to se mi ho podařilo asi po hodině uklidnit a díky mému hlazení nakonec Tomášek odpadnul a usnul.

Jinak je Tomášek neuvěřitelně živý, nemůže být ani chvilku sám, protože jinak vše rozbíjí, ničí, všude leze a padá. Naši už ho skoro ani nechtějí hlídat, protože jakmile nemají někde zamčeno, tak Tomášek dokáže během chvilky udělat všude pohromu.
Honzík už je v tomhle naštěstí rozumnější, dokáže si sám hrát a nezlobit, ale jakmile je společně s Tomáškem, tak to pak zlobí oba. Hlavně se přetahují o hračky, které nechce ani jeden půjčovat.

Tak to je snad tento měsíc vše. Přiložím ještě nějaké fotky.
Mějte se krásně a užívejte si léta Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele alenkas

Obrázek uživatele Jihou

Krásné fotky jako vždy Smile Kačka má taky skoro 26m a s mluvením je to úplně stejný. Nějak se mi zasekla u hop a auto Smile
Přeju pevné nervy s takovým malým šídlem Biggrin

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile - Pápá

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahoj holky,co berete podporu z ÚP - už vám tento měsíc dorazila? Mě vždy přišla 17tého a včera nic...asi kvůli těm svátkům...ale je to blbý, počítala jsem s tím...

Prosím poradíte mi nějakou dobrou domácí pekárnu s kterou jste spokojení a je za normální cenu? Děkuji

Ahojky, tak mě napadlo, že bychom se tady mohly trošku pobavitt novotvary našich ratolestí Smile Tomášek má teď 20 měsíců a docela se rozmluvil. Teď zrovna povídal, že "Táta neni, táta pracuje".

ahoj holky, jake mate zkusenosti s menstruaci po Pregnylu? dosla vzdy v terminu?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda tady někdo rodil v porodnici Nymburk. Prosím o vaše zkušenosti, názory... Děkuji

Ahoj holky,
Kdy na Praze 4 chodi cca materska? V srpnu mi ma prijit prvni a vyplatu jsem doted dostavala uz kolem 5.,tak asi budu muset hybnout s trvalymi prikazy... A chodi pravidelne,tzn. pokazde treba 15.?
Moc dekuji.

Ahoj holky,
Kdy na Praze 4 chodi cca materska? V srpnu mi ma prijit prvni a vyplatu jsem doted dostavala uz kolem 5.,tak asi budu muset hybnout s trvalymi prikazy... A chodi pravidelne,tzn. pokazde treba 15.?
Moc dekuji.

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nevíte nebo máte zkušenost jakému ovoci a zelenině je lepší se při kojení vyhnout? Díky Pápá