Tomášek se opařil kaší :-(( | Moje těhotenství.cz

Tomášek se opařil kaší :-((

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
ještě teď se celá klepu při představě, co se mohlo stát a tak se vám musím vypsat, co se dnes přihodilo Tomáškovi (18 měsíců).
Už od rána jsem měla pocit, že to bude den blbec - byla jsem šíleně podrážděná, unavená, nervózní - ale přičítala jsem to spíš tomu, že bych měla za pár dnů dostat MS a to se mnou vždycky takhle cloumají hormony. Dnes to ale bylo nějak silnější.
Proto jsem se rozhodla, že se nebudu zdržovat s nějakým náročným vařením a vyslyšela Honzíkovo přání uvařit krupicovou kaši. Předtím jsem ještě udělala rychlou zeleninovou polévku a po 11. hodině šla vařit kaši.
Tomášek už byl dost unavený, stál mi pořád u nohy a křičel, takže i tu kaši jsem vařila docela ve stresu. Proto se vůbec nedivím, že se mi trochu připálila, i když se mi to normálně nestává. Ale to není to hlavní.
Pak jsem tedy dala rychle najíst Tomáškovi, který už vřískal hlady a potom jsem nabrala ještě horkou kaši do misky Honzíkovi, aby mu trošku vystydla. Misku jsem postavila na linku a šla zavolat Honzíka, ať jde jíst. Tomášek byl v tu chvíli v pokojíku s taťkou.
Honzík si poručil, že chce do kaše vanilkový cukr - tak jsem otevřela skříň, kde máme sáčky s cukry - a když jsem skříň zavřela, krve by se ve mně nedořezal - Tomášek stál u linky, celý politý od hlavy až k patě kaší a právě začal řvát, jak ho to muselo pálit :-(. Sotva jsem se vzpamatovala z toho šoku, tak jsem z něho servala overálek, zakřičela na manžela, ať mi jde pomoct a pak jsem se z toho sesypala :-(.
Manžel přiběhl, popadl Tomáška a strčil ho pod ledovou sprchu a já seděla v kuchyni na zemi, matlala jsem hadrou kaši po zemi a brečela jsem. V hlavě už se mi honily představy, jak je Tomášek celý opařený, že ho musíme zavést do nemocnice a že bude mít jizvy na celý život :-(. Do toho ještě křičel Honzík, že má strašný hlad a já jsem nebyla fakt ani schopná se jít podívat, jak je na tom Tomášek, prostě jsem jenom seděla a brečela.
Přepadly mě samozřejmě hned výčitky, proč jsem tu misku nedala dál od kraje linky, když jindy na to dávám velký pozor a proč jsem to neuhlídala.
Vím, že jsou občas chvíle, které se uhlídat nedají, zvlášť když byl Tomášek předtím v pokojíku a než jsem se otočila, tak už byl politý kaší - takže to musel být fakt okamžik, že jsem si nevšimla, že je už v kuchyni - ale i tak jsem si to děsně vyčítala.
Tomášek byl zatím s tatínkem v pokojíčku, ještě nějakou dobu tam křičel, ale pak se postupně uklidnil a tak jsem se trošku sebrala i já a dodala si odvahy se na něho podívat - naštěstí se moje katastrofické představy nevyplnily, protože má Tomášek opařený jen trošku krk a hrudníček - je to takové červené asi 9 cm velké místo, na kterém se mu pak udělaly tři malé puchýřky. Ale i tak se mi to zdá škaredé, i když jde pravděpodobně jen o povrchovou popáleninu. A zrovna na takovém viditelném místě na krku a části hrudníčku :-(. Manžel mu to nastříkal Panthenolem na popáleniny a pak jsme mu to namazali Bepanthenem. Nic lepšího bohužel na to nemáme.
Chtěla jsem jet radši na pohotovost, ale manžel mě uklidňoval, že to není tak akutní, že to počká do zítřka k doktorce. Zítra ráno doktorce určitě zavolám a snad nám na to napíše nějakou účinnou mastičku, díky které se to Tomáškovi zahojí a nezbyde mu ani jizvička. Asi bych si to nepřestala vyčítat, kdyby mu měly zůstat nějaké následky. Ale snad je to asi opravdu jen povrchové, i když i tak se mi vůbec nelíbí. Nemáte prosím vás někdo radu, čím mu to zatím mazat, než dostaneme od doktorky mast na popáleniny?
Ach jo, je mi toho bobíska malého tak líto, když ho vidím a doufám, že ho to už nebolí. Jak se potom uklidnil, tak už nebrečel, normálně si hrál a smál se, tak aspoň, že tak.
Uf, stejně se mi pořád v hlavě honí představy, jak hrozně to mohlo dopadnout, kdyby ta kaše v misce byla čerstvě nabraná a opravdu horká, anebo kdyby na sebe nedejbože strhnul celý hrnec Koulení očima . Na ty hrnce si dávám naštěstí pozor, aby opravdu nikdy nestály v dosahu, ale i tak jsem z toho celá vyklepaná :-(.
Omlouvám se za román, ale musela jsem se z toho šoku vypsat. Pořád na to stejně musím myslet. Pápá

.
AKTUALIZACE:
14. 11. 2011 - Ošetření na chirurgii
Konečně jsem se dostala k PC, abych napsala jak jsme dnes dopadli s Tomáškem u doktorky.
Ráno jsem zavolala doktorce, zvedla to sestřička a tak jsem jí řekla, co se nám včera stalo. Tak mi poradila, ať si zajdeme rovnou na chirurgii (je to ve stejné budově polikliniky, kam chodíme k dětské Dr.), protože teď mají narvanou čekárnu plnou dětí s neštovicemi a hrozí, že by to od nich mohl Tomášek chytnout a mohl by mít nepěkné komplikace, když má tu opařeninu.
Tak jsem Tomáška oblékla, dala do kočárku a jeli jsme na chirurgii. V čekárně tam nikdo nebyl, tak jsem byla ráda. Když jsem Tomáška v ordinaci vysvlékla, tak doktorovi stačil jediný pohled na jeho poranění a řekl, že tohle se musí ošetřit, zvlášť když tam jsou vidět zbytky puchýřků ze včerejška. Pak nastal boj udržet Tomáška vleže, protože se úplně zmítal - já jsem mu držela ruce a nohy, jedna sestřička hlavičku a druhá sestřička asistovala doktorovi.
Doktor mu to nejdřív důkladně vydezinfikoval, pak mu na to nanesl vrstvu jakési bílé mastičky (říkal tomu stříbrná mast), pak mu to překryl chladivým obkladem, na to dal vrstvu gázy, přelepil a pak mu sestřičky navlékly elastickou síťku, do které vysřihly otvory na ručičky, takže to vypadá, jakoby měl na sobě tílko. Vůbec se to ale Tomáškovi nelíbilo, pořád si to chtěl všechno strhávat, takže jsem ho musela fakt pevně držet, aby to mohl doktor dokončit.
Zítra ráno máme přijít na převaz. Zároveň mi napsal i zprávu pro dětskou doktorku, kterou jsem odevzdala hned dole sestřičce.
Ze zprávy jsem si pak horko těžko vyčetla (jsou tam samé překlepy), že má Tomášek na pravé straně hrudníku opařeninu IIb. stupně s bulami velikosti 10x8 cm.
Tak jsem ráda, že jsme tam zašli a že to má teď Tomášek pořádně ošetřené. Snad už ho to nebude tak bolet a bude moci klidněji spát. Dnešní noc byla hodně neklidná, večer vůbec nemohl usnout, každou chvilku se budil s křikem a nešel utišit. Usnul až někdy po 22. hodině, ale i pak se budil každou hodinu a brečel :r: . Docela lituju, že jsme s ním nesjeli už včera na pohotovost, kde by mu to ošetřili a nemusel se tak v noci trápit.
Pápá
.
15. 11. 2011 - Kontrola na chirurgii a převaz
Dnes jsme byli na kontrole a převazu a doktor byl podstatně spokojenější než včera. Prý se to hezky zklidnilo, takže dnes mu to jen znovu vydezinfikoval, potřel stříbrnou mastí, překryl gázou, zalepil a přetáhl tu elastickou síťku.
Zítra už mu to můžeme sundat a začít ránu omývat odvarem z heřmánku. Nebudeme to už muset ani ničím překrývat, aby to hezky dýchalo a hojilo se to. Heřmánek prý ale vysušuje, tak to máme zároveň i mazat vyškvařeným nesoleným vepřovým sádlem.
V pondělí 21. 11. máme přijít ještě na kontrolu, aby doktor viděl, zda a jak se to hojí. Ptala jsem se ho, jestli nebude mít Tomášek nějaké jizvy, ale uklidnil mě, že by měl být v pořádku a bez jizev :-). To se mi ulevilo.
Pápá

22. 11. 2011 - Kontrola na chirurgii
Včera jsem byla s Tomáškem na poslední kontrole na chirurgii. Tomáškovi se do ordinace vůbec nechtělo, už jak jsme vešli do čekárny, tak začal strašně křičet, ale naštěstí tato kontrola proběhla velice rychle a vůbec nic mu při ní nedělali, takže aspoň tak.
Pan doktor se mu na to opaření podíval a byl moc spokojený. Prý se to hojí pěkně a nezůstanou mu žádné jizvy :-). Jenom to máme stále promašťovat vepřovým sádlem a můžeme ho už koupat, ale v chladnější vodě. Ta nově vytvořená kůžička je teď hodně citlivá a tak by ho mohla teplá voda dost pálit.
Na další kontrolu už nemusíme, jedině v případě, že by se mu to nějak zhoršilo, tak se máme přijít ukázat. Dostala jsem další zprávu pro dětskou doktorku a mohli jsme jít.
Tak jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a že to bude v pořádku.
Přiložila jsem ještě fotku pořízenou týden po opaření, na které už to má o hodně lepší než ty první dny. Má to ještě i z boku na krku, ale taky už se to hodně zlepšilo. Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele nicousek

To jsem ráda Smile Pápá

Obrázek uživatele sincerity

Juchuuuu, Tomasek nebude mit jizvicky!!! Jsem moc rada, ze se mu to krasne hoji! Myslela jsem na vas!!! Pusinku a pofoukani posilame!

Obrázek uživatele alenkas

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Silvi, že na nás myslíš :-). Dnes už Tomáškovi můžu to zakrytí síťkou a gázou sundat a začnu mu to omývat odvarem z heřmánku a mazat vepřovým sádlem. Taky mi je Tomáška moc líto, ale po včerejší kontrole, kdy mě doktor řekl, že by neměly zůstat žádné jizvy, jsem o hodně klidnější. Tak snad se to už začne brzy hojit. Pápá

Obrázek uživatele Lidussinka

Ufff Alenko..to jsem si oddychla,když jsem dočetla,že to nakonec bude v pořádku,ale na začátku jsi mě pěkně vylekala Sad chudák malej Sad je to tedka s těma roštákama těžký,když už všude dosáhnou,všechno si chtějí osahat..nám takhle šel Daník po čerstvě zalitým kafi ://: ,ale naštěstí jsem si všimla než se stačil polít.Posíláme mu na bebíčko pofoukání a pusinku Kiss 2

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Lidu Smile - je to teď s dětmi opravdu náročné, jsou strašně zvědavé, všude musí být, všude vylézt, po všem se natahovat a člověk by se musel rozkrájet, aby to všechno uhlídal. Jsem fakt ráda, že je na tom Tomášek lépe a že by se mu to mělo zahojit bez jizev. Pápá

Obrázek uživatele nicousek

To jsem ráda, že to tak dopadlo Smile Už bude jenom líp. Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Fakt se mi hodně ulevilo, snad už to bude dobré Smile Pápá

Obrázek uživatele žabičkax

chudak bobisek, ale uvidis bude top dobre tydle rany s puchyri se zhoji a vetsinou opravdu bez jizev, no takze jak jsem ti psala ze me to rpekryly a rpevazy tak to je koukam stejny uvidis ze to bude uz jen a jen lepsi a ze i tomasek bude klidnejsi dkyz na tomt ed ma ten oblklad.o) drzime palecky

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Jani, taky doufám, že se mu to zahojí a nezůstane mu ani jizvička. Je to zrovna na takovém viditelném místě, ale můžu být ještě ráda, že to nedopadlo daleko hůř. Je to pro mě takové veliké varování pro příště. Pápá

Obrázek uživatele sincerity

Alenko, co to ctu? Sad jezis, uplne jsem prestala dychat, prozivala jsem to s tebou, nam se nic podobneho nestalo, ale vim jak ti bylo...Kuba nam spadnul pusinkou na hranu skrinky a mel na 3x roztrhnuty ret a do toho se mu obnazil zub a strhnul si dasno...ja nemohla ani mluvit, ani ho oblect, jak jsem byla v soku, dokonce na me musel manzel i zakricet, abych se vzpamatovala, protoze jsem porad brecela...

nastesti je uz Tomasek v poradku, ale muselo ho to palit Sad proste den blbec...posilam pofoukanicko!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Deni. Snad už to teď bude lepší, dnes jsme byli na chirurgii na kontrole a převazu a doktor už byl o hodně spokojenější než včera. Prý se to od včerejška hezky zklidnilo, takže mu to dnes jen vydezinfikoval, nanesl stříbrnou mast, přikryl gázou, zalepil a natáhl mu zase tu elastickou síťku. Zítra už mu to můžu odkrýt a tu opařeninu mám potírat odvarem z heřmánku a promašťovat vepřovým sádlem. V pondělí 21. 11. máme přijít na kontrolu. Prý by mu neměla zůstat ani žádná jizva, tak to mě uklidnilo.
O vašem Kubíčkovi jsem to četla, taky mě u toho úplně mrazilo :-(. Muselo ho to strašně bolet chudáčka. Úplně chápu Tvůj šok, protože jsem reagovala stejně jako Ty, jenom jsem seděla na zemi a brečela. Ještěže byl manžel duchapřítomnější a hned Tomáška strčil pod studenou sprchu, já toho nebyla schopná. Tak doufám, že už se Kubíčkovi ta pusinka a dásínko zahojilo.
Opatrujte se, pa Pápá

Obrázek uživatele afrika111

Tak ještě že jste šli...jak jsem psala, může se to jevit jako prkotina, ale hojení ke někdy komplikované. Teď už to bude jen a jen lepší neboj...

Obrázek uživatele omonka

:?

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj,
podrobněji jsem to teď napsala výše v aktualizaci. Museli jsme jít na chirurgii, protože čekárna u dětské Dr. je plná dětí s neštovicemi.
Doktor mu to vydezinfikoval, nanesl mast, chladivý obklad, přikryl gázou, zalepil a navlékl mu elastickou síťku s otvory na ručičky. Jde prý o opařeninu IIb. stupně, zítra máme přijít na kontrolu a převaz.
Tak jsem ráda, že jsme tam zašli a že už to má ošetřené, muselo ho to v noci pěkně bolet chudáčka. Skoro nespal, každou chvíli se budil a brečel. Snad už to tedy bude dnes lepší. Pápá

Obrázek uživatele omonka

ať se to pěkně hojí a nemá jizvičky Jednička nám pak pomohlo opravdu to domácí sádlo a není vidět žádná jizva :metal: :metal: :metal:

Obrázek uživatele kublina

kaše se má dávat do vodu co má max.40 stupnu a i pres to se opařil jo?

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj,
tohle nebyla instatní hotová kaše, ale krupici jsem vařila normálně v mléku, tudíž to bylo vařící. Naštěstí na sebe převrhnul misku, ve které ta kaše byla už trošku chladnější, ale i tak ještě dost teplá na to, aby se opařil :-(. Pápá

Obrázek uživatele eva.adela

tak pokud vím,krupicova kaše se odjakživa vaří v mléku a aby ta krupice nabrala objem tak mléku musí být opravdu hodně horké..nechápu,co ti na tom přijde zvláštního!..já když vařím krupicovou kasi tak ji musím před podáním taky nechat aspoň 3 minuty odstat,jinak by se nedala jist jak Je horká..

Obrázek uživatele Leushka

i krupicová? :?
neprovařenou krupici bych nejedla teda..
Mléko nalijeme do hrnce, mírně osolíme a přivedeme k varu. Vsypeme krupici a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí (do 10 minut je hustá). Hotovou kaši ještě v hrnci osladíme 1 lžící cukru.

Obrázek uživatele kublina

jo to asi jo,ale četla jsem hlavně že už volala honzíka k jídlu,takže na opaření asi nebyla,ale to je jedno

Obrázek uživatele alenkas

Máš pravdu, dospělý by se z toho neopařil, ale malé děti jsou na tohle asi citlivější a mají tenčí kůži, tak proto se opařil. Když jsem z něho rvala ten overálek, tak to bylo ještě horké, ale naštěstí ne vařící, to by byl fakt průser.
To už je teď jedno, musím to i tak brát jako varování pro příště a dávat si ještě větší pozor než doteď, i když jsem myslím hodně opatrná. Pápá

Obrázek uživatele Tinax

... nemá cenu diskutovat, kolik stupňů kaše měla, malý se Alče bohužel opařil... a jen tak pro představu: můj synek se opařil od přívodní trubky od topení a tam určitě voda s teplotou okolo 100C neproudí Sad

Stránky

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahojte holky, prosím vás, jak a čím myjete savičky, lahve..?? A jak často je měníte? Já je mám zbarvené od jídla po asi třetím užití, tak nevím, zda vyměnit už za novou? Díky za odpovědi

Náš majinkej " Buráček" na prvním velkým focení u pana Dr Pápá

ahoj, prosím maminku co včera ve 2339 nabízela botičky, aby se mi ozvala na mejlík, nemohla jsem z mobilu poslat email s adresou a ted se mi již příspěvek s vaší mejlovou adreskou nezobrazuje. tereza
tereza.rslavikova@seznam.cz

Holky tak dneska začínáme už 3.trimestr..toto letí..už nám zbejvaj jenom dneska přesně 3 měsíce do termínu porodu..mám pocit že to uteklo šííleně rychle :€z€: ..sotva mě vylezlo bříško tak venku je taková kosa že stejně chodím v zimní bundě ve které vůbec nejde vidět že bych byla těhotná..takže ho nemůžu hrdě ukazovat

Tak jsem mela dopravni nehodu. Ridila jsem ja a mela zelenou, ale proste zenska jela na cervenou a napalila to do me uprostred krizovatky! Predek myho auta uplne odrovnany, svetlo zustalo lezet na vozovce. Hrozne jsem se lekla a hlavne jsem necitila pohyby miminka.. bylo mi uplne jedno co je s mym autem, co je to za zenskou.. chtela jsem vedet, ze je moje holcicka v poradku!

Tak my jsme na tom asi takhle 12+6tt jinak nic nevím, protože testy nám dr bude dělat prý až příště, takže za měsíc:-(
Mějte se moc hezky a opatrujte se Pápá

Mamky co máte 2 dítka, jaké máte pocity??Já mám hodně smíšené..Třeba včera jsem brečela, mám strach, že to nebudu zvládat, Šarlotka(2,5 roku) je hrozně protivná, včera Nelinku pusinkovala a říkala, že jí má ráda, ale za 20 min začne řvát a není k utišení a říká at vrátím miminko do bříška..A já mám výčitky svědomí, protože bych chtěla být jen s Nelinkou, ale to je asi po

Hezké dopoledne maminky,

Ahoj těhulky Sluníčko
dnes odpoledne se jdeme vyfotit na svatební oznámení, snad bude pěkné počasí jako teď a my budeme mít hezké fotky Dance 4

ahojky, nevíte náhodou zda příští týden ve čtvrtek 17.11. když je svátek, zda mají obchodáky otevřeno? mám na mysli hornbach, obi...a pak nábytek sconto, europamobel.... děkuji