tlakový hrnec | Moje těhotenství.cz

tlakový hrnec

Obrázek uživatele kattka61

Ahoj holky, na Vánoce jsme dostali tlakový hrnec, už jsem v něm zkouše asi 4x vařit (rýži, brambory, segedín - ten jsem trochu rozvařila) ale trochu se toho bojím. Nemáte nějaké užitěčné stránky, kde bych našla jak dlouho co vařit nebo nějaké vychytávky? Mám tam 2 stupně a nevím co na kolik vařit. Jak otvíráte hrnec? Když hrnec vaří nemá vydávat žádné zvuky? Náš někdy začne syčet a to je úplně naslabo, tak se bojím, aby to něco neudělalo, tak odpustím páry a zas vaří potichu, jak to má být? Děkuju, mám fakt blbé otázky, ale doma jsme ho neměli, tak to neznám. Jo!! Když se vaří třeba ty brambory kolik dáváte vody? Zaléváte celé? Někde jsem četla, že stačí sklenička vody, ale nevím, já zaléla celé brambory. :+^*:

Obrázek uživatele kattka61

návod jsem k něm sice dostala, ale ne všechno je tam napsané, chce to nějaké vychytávky .... a jestli má syčet nebo ne psané nikde není, ale když začnu vařit tak nesyčí vůbec, jak voda začne vřít, chvilku syčí a uniká pára, tím se asi natlakuje a sám syčet přestane a vyskočí nahoru pojistka proti otevření hrnce nebo co to je .... prostě pokud je pojistka hore, tak frnec neotevřu. Na něco už jsem časem přišla. Jo a co vývary vaříte v tlakáči??? Mamka vždycky říkala, že vývar se má vařit pomalu aby byl dobrý, tak bojím, že by polévka byla třeba kalná nebo nevím. Jinak na ten guláš a tak to bylo super, bylo to raz dva.

Obrázek uživatele Alfa

Tak vývar do tlak.hrnce opravdu nepatří.. ten ve vaří pozvolna a delší dobu...

Obrázek uživatele kattka61

myslela jsem si to, proto jsem se radši ptala ...co kdyby náhodou Smile asi jsem fakt pitomá a to si myslím, že nevařím až tak špatně, ale s tlakáčem se zatím učím

Obrázek uživatele femme.fatale

Ahoj, k tomu hrnci nebyl žádný návod?! Já ho mám jen chvíli a vařím teda podle toho návodu a metodou pokus omyl. Na I. stupeň se vaří míň náročné věci jako zelenina. Na II. maso. Myslím Smile
Brambory v něm nevařím, maso pokud se nepletu stačí zalít do 2/3 výšky masa. Syčí, když uchází pára, tím bych se neznepokojovala. Otvírám ho tak, že ho odstavím, nechám zchladnout a snížit tlak a pak otevřu.
Podle mě to chce zkoušet a zkoušet Wink

Obrázek uživatele Barbarella

Nečetla jsem komentáře od holek, ale předpokládám, že ti poradili, já ti chci jen sdělit, že se toho pekelného stroje šíííleně bojím, ač jsem už ve svém životě vyzkoušla na 4 druhy!!! Prostě - jsem si zažila, kdysi jako dítě, že to u sousedů bouchlo a měli (naštěstí bez lids.ztrát) po kuchyni! Já tomu prostě říkám pekelný stroj...ač ho používám docela často...ovšem mi nesmí v tu chvíli děti do kuchyně a já si dávám záležet na tom, abych neměla holé ruce a tělo, když s tím a kolem toho stroje manipuluju Biggrin - takže jsem tak trochu psychotlakáč Biggrin . A vždy i po úniku páry s tím manipuluju s nataženýma rukama a odvrácenou tváří... prostě se toho bojím i po letech,kdy jsem s tím neměla sebemenší problém :-).

Obrázek uživatele Lusietka

To se ti ani nedivím... Nám (když mi bylo asi 14, 15..) taky buchl tlakáč, no děs!!! :O poklica ta letěla asi 100km/h a naštěstí teda nikoho netrefila, a guláš... :smich: po celé kuchyni, opravdu, nebylo místečko, kde by nebylo vidět co jsme se chystali mít na oběd Koulení očima takže chápu proč s ním manipuluješ takto opatrně, já mám vždycky nervy nadranc, jenom jak vidím, že s ním někdo dělá :usmev: Wink (...snad mě to přejde, hodinové vaření svíčkové už mě opravdu nebaví :janic: Lol

Obrázek uživatele Alfa

Smile Mě už bouchnul i ten bio..ale ten má naštěstí pojistky, proti bouchnutí..takže jenom vyběhl trochu obsah..sám se odpojil od zdroje...Ono pokud se nenechá na plotýnce na plný výkon, tak není čeho se bát..

Obrázek uživatele Alfa

Tak syčení je normální u tl. hrnce (záleží na typu)..můj co mám ted nesyčí a nedává se ani pod vodu..je el. a má páčku na unik páry....klasický papinákový hrnec já otvírala vždycky tak,že jsem ho šoupla pod studenou tekoucí vodu..on se schladil a hned to šlo otevřít...Já brambory vždycky zalévala celé vodou, když jsem je vařila ve slupce...i bio hrnec mi je nezvládl uvařit jen podlité....Akorát oloupané to stačilo jen troška vody..

Obrázek uživatele Elishka

tak 2-3 krát do týdne - imho jedna z nejzdravějších a nejrychlejších tepelných úprav masa. Ad. otevírání hrnce - poté, co dovařím (30-60 min. - záleží na typu masa, na vařiči nastavuji č. 5 - na plynovém velmi mírný oheň) - hrnec odstavím, zvednu nožem tu malou páčku, kudy uniká horký vzduch (nebo ani nezvedám, prostě odstavím hrnec), po schlazení odjistím velkou páčkou. Při vaření chvílemi syčí - odpouští páru. Neměl by moc a ani dlouho, v tom případě je potřeba snížit teplotu pod hrncem. Brambory v tom nevařím, ty vařím povětšinou ve vedlejším hrnci, v tlakáči vařím jen maso - španělské ptáčky, vepřovou kýtu nebo kotletu na másle a s kmínem, popř. s česnekem a cibulí, hovězí na kari, guláš...

Obrázek uživatele Déja-vu

Hele to záleží na typu. My máme takový, co má trochu syčet, musíme hlídat oheň, aby už nesyčel moc a nebouch. a poklici rozhodně pod tlakem nesundavat! Ale máma má takovej s ukazatelem tlaku, ten vůbec nesyčí, ten když zasyčí, tak prý už je kritickej tlak a ukáže se červená linka. Takže musíš znát svůj typ. Jinak nejde radit. Ten náš žádný ukazatele nemá, ten mámy má zelenou, oranžovou a červenou linku a stačí mu daleko nižší teplota.
No a brambory v něm teda taky nevaříme, to je zbytečný. Vaření v tlaku je rychlejší než normálně, takže je to vhodný na masa, který bys jinak dlouho vařila aby změkly. V tlakáči to máš do půl hodiny.

Obrázek uživatele Lusietka

Hááá, dnes jsme kupovali sadu tlakových hrnců a mám stejný problém :smich: takže se tady přivtěřím, a počkám si na odpovědi s tebou :usmev: Wink

Chci dát miminko k adopci

Dobrý den,

Nedávno jsem zjistila, že jsem v 17 týdnu těhotenství bohužel...

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Ahoj holky, potřebovala bych podadit jestli má cenu kupovat něco pro mojí malou. Myslím tím nový kočárek. Čekám druhé a malý budou v té době 2 roky.

Ahoj holky zajímá mě váš názor na spinkání dětí s rodiči.Jak je to u vás?
1. jak máte staré dítě
2. spí večer nebo v průběhu noci s váma v posteli
3. Vadí to vám nebo manželovi
4.děláte něco pro to aby se to odnaučilo

Omlouvám se, že to vkládám se, ale vytvořila jsem včera Diskuzní příspěvek - Jak pěstovat orchideje a nejdou mi tam vložit fotky Sad

Tak dneska půjdu na gyn na kontrolu, minule mi dr. zjistil, že mám placentu hodně nízko i přes děložní hrdlo, já vím že nemám plašit, že se ještě nic neděje, ale nějak se prostě bojím, ani dospat jsem nemohla, od rána už jsem byla 2x na WC, (což jsem teda po těch zácpách přivítala :s: ). Tak snad to teď už bude lepší, jejda, mně se normálně klepou i ruce.

:\x: Denis, přeju ti všechno nejlepší k dnešním narozeninám.Hodně štěstí, zdraví, lásky, peněz a poklidný porod :\x:

Holky, psala jsem do poradny, protože už teda fakt nevím co a jak to je a teď jsem z toho akorád vystresovaná.Mojí doktorce jsem řekla, že nárok na mateřskou nemám, aby mi to teda ukončila po šestinedělí a ona teda že jo...

ahoj holky, prosím vás děláme ve svém domečku ve spodním patře rekonstrukci, no a jak se tam maká, tak se všude hrozně hrozně práší. My bydlíme v horním patře, ale ten prach se sem nějakým záhadným způsobem dostává i přes zavřené dveře. Jak svítí sluníčko, tak jsou vidět ty maličké částečky, které totálně zaplňují vzduch. Začínám mít strach, aby to neublížilo nějak malé s dýcháním.

Chci poslat toto přání nám všem, které jsme na začátku cesty k našemu šťestíčku. Většina z nás zkušenosti s těhotenstvím už má, a některé z nás bohužel i ty špatné. Proto víme, že těhotenství není věc samozřejmá jediná jistota, že je vše v pořádku, je až naše miminko v náručí.