Tetanie v 35tt,velka davka Mg, a jaky porod?

11.03.2009

Ahoj holky, mela bych par dotazu??Mela jsem dneska tetanicky zachvat, beru cele tehu 3-4x2 tablety magnezia, a neurolozka mi rekla ze v tom mam pokracovat, dala mi injekci Apaurinu, na zklidneni, a v patek me ceka EEG jestli tam neni zase epilepsie.Ale nekde sem cetla ze ke konci tehu uz se nema brat tak moc magnezka,pry muzu mit pomaly porod a slabe kontrakce tak nevim.Muzete nekdo poradit, nebo se podelit se svymi zkusenostmi.A jaky je prubeh porodu s tetanii??Dekuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj Naninko,
no zaplaťbůh s Tvoji chorobou zkušenost nemám a mrzí mě, že máš trápení.
Nicméně k tomu hořčíku. Já brala od 20tt do konce 36tt 3x2tbl. Magnesium lactici denně kvůli tvrdnutí dělohy. Rodila jsem v 38tt a porod jsem měla super. Rupla mi voda a tak mi museli vyvolávat, navíc jsem byla GBS+, tak Matýsek musel ven do 24hod. Pravda je, že jsem dostala max. dávku na vyvolání, ale kontrakce jsem měla po 8 minutách asi 6hod a pak se změnily po 5min, těch bylo tak 6 a pak po 2, ty byly tak 4 a šla jsem rodit a malý byl asi na 4-5 kontrakcí venku. No a byl tedy pěkně živý, začal křičet hned jak vyšel ven a Apgar skóre měl 9, 10, 10 (tu 9 za barvu). A v porodnici patřil k největším raráškům i když měl malinkou žloutenku.
Aby ses bála toho, že bude mít hořčík neblahé účinky na miminko, tak bys ho musela dostávat nitrožilně a v úplně jiných dávkách. Fakt se ničeho neboj, je to úplně OK.

AHOJKY TETANII MAM ASI 4 ROKY NEBO 5 NEVIM..Měla sem 2 velké zachvaty,křeče,dušnost..no hnus, však víš o čem mluvim..na eeg mi zjistili slabou tetanii a tak beru jen jeden hořčík denně.od posledniho zachvatu naštestí nic, jen občas mám divný pocit tak beru hořčík navic...jinak toto sem našla

Aplikace magnesia v těhotenství má i svá rizika

Takové megadávky se aplikují gravidním matkám k zabránění předčasného porodu (relaxační účinek na svalstvo dělohy). Přitom dochází až k magneziové narkóze novorozence, kterému je nutno po porodu provádět umělou plicní ventilaci a aplikovat větší množství tekutiny, aby se Mg během 1–2 dnů rychle vyplavilo ledvinami. K poškození plodu nedojde. Parenterální léčba je jediný možný způsob předávkování až intoxikace Mg. Jde však vždy o dávky desetigramové, podané jednorázově nebo během 24 hodin. Rychlým a bezpečně
účinkujícím antidotem je Ca inj i. v. (calcium gluconicum). Perorální léčba Používá se celá řada solí. Nejlevnější je Mg laktát. Preparát, aplikovaný nalačno, někdy vyvolává průjem, což mnohdy není nevýhodou (např u migrény, která bývá často spojena se zácpou). Jednorázový průjem se dostavuje asi do 1 hodiny po požití a je tedy nutno časově s tím počítat, protože nutkání může být velmi naléhavé. Je to vyvoláno tím, že Mg ve střevě vyvolává zrychlenou peristaltiku. V žádném případě by to nemělo být příčinou přerušení léčby. Tablety je možné vzít i po jídle, tím se tento vedlejší efekt zmenšuje, snižuje se však také schopnost vstřebání plné dávky.

In reply to by maarketa

No stou ventilaci me to celkem vzalo, snad to neni nic vaznyho.Uz sem myslela ze to tech 5 tydnu do porodu doklepu v poho, ze zacnu pomalu vysazovat Mg, a ejhe dneska zachvat.Zitra se poptam na gynde co to muze male zpusobit po porodu.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka