Strava v těhu | Moje těhotenství.cz

Strava v těhu

Obrázek uživatele Terezka 5

Ahoj holky těhulky, jsem v 8.tt+4 Smile Mám klasické nevolnosti a nechutě. Nemůžu říct, že bych nějak hodně jedla :pig: , ale nemám úplně pocit, že se stravuju zdravě. Nemám totiž moc chuť na zeleninu a z ovoce do sebe natlačím akorát tak jablko a mandarinku.. Prostě se mi nechce. Kdyby mi to někdo dal pod nos, sním to, ale sama si raději vezmu rohlík se šunkou nebo salámem a dobroty.. Co s tím? Mám poslouchat své chutě nebo se přemoct? Máte stejnou zkušenost? A co to udělá s mým tělem? Nechci být jak koule.. Zatím jsem přibrala 2 kg. Je to OK? Děkuji moooc!!!


Obrázek uživatele Draconela

já jsem dneska na konci 11.tt a můžu Ti říct, jak jsem se ze začátku modlila, ať přijdou nevolnosti a připadala jsem si o něco ochuzená, že něco není v pořádku, když nezvracím...no tak teď trpím denně s hlavou v záchodu :///: zeleninu nemůžu ani cítit, ovoce se přinutím sníst tak max. jednou a dva dny a trpím spíš nechutenstvím, než přežíráním. Já vím, že je to asi špatně, že bych měla jíst zdravěji, ale prostě se nedonutím. Tak to řeším těhuvitamínama, snad puleček není ošizený. Problém mám taky s pitím, protože se nedonutím vypít ani 1,5 l denně, což vím, že je 100% špatně, pít by se v těhu mělo a dost. Jinak ty Tvoje 2 kilča v 8.tt se mi zdá taky dost, buď na to opatrná, prý co člověk přibere před 2. trimesterm, tzn. do 12-13.tt, tak už neshodí, protože to jde vyloženě do tuků a ne mimískovi. Ale kdo ví, třeba jen zadržuješ vodu. Nicméně by sis to měla fakt pohlídat, když nechceš být jako Míša kulička :s: Já zatím nepřibrala vůbec nic, aspoň podle váhy v ordinaci, doma váhu nemám... rači :///: :s: :///: Tak se držme co to jde, snad z nás nebudou hrošíci Wink Jednička Pápá

Obrázek uživatele Lištička

Ahoj, no já na začátku těhu taky spoustu věcí nejedla. Naštěstí jsem nezvracela, ale prokrkala jsem celý den FUJ. Žaludek, jako když sniž chcíplou a dobře odleželou rybu. Pak se to ale ze dne na den zlomilo a tak v 11tt to přešlo. Jinak předtím mi pomáhala hlavně studená voda s citrónem.
No a teď v 28tt baštím úplně vše a nemám zvláštní chutě, jen jím určitě tak 1 jídlo denně víc a fakt to prokládám ovocem, předtím jsem byla hlavně na zeleninu. Přibrala jsem tedy už 10kg, ale to znamená že mám 65kg na 170cm, tak to není zase taková hrůza. Ale do takového 12tt jsem nepřibrala skoro nic.
Myslím, že až se Ti uleví, tak začneš jíst racionálně a zdravě. A opravdu si vybírej co budeš jíst ať je strava pestrá, prospěje to Tobě i prckovi. Pápá

Obrázek uživatele SilvieS

Nemyslím si, že jím zdravě. Ani to nejde, maso mi přestalo chutnat, celozrnné pečivo jsem byla schopná okamžitě vyzvracet a ovoce a zeleninu jím jen, když mám opravdu chuť. Jím hlavně pravidelně, protože ze začátku se mi dělalo zle, když jsem byla hladná. Měla jsem strach, že malou v sobě o něco ochuzuju, ale po včerejším 3D ultrazvuku už vím, že ona si vezme, co potřebuje. Krásně roste, velikostně je dokonce o týden napřed. Takže se neboj a jez na co máš chuť.

Obrázek uživatele Guffanecek

já jsem v těhotenství,taky jídlo moc neřešila,vzala jsem si to na co jsem měla chuť. Ale je pravda že já měla chuťě spíše na zeleninu. Sladkou okurku a rajčátka. Ale čokoládu a sledké taky,ale to spíše ke konci. Nesnášela jsem maso,měla jsem k tomu odpor.
Ale co se týče tebe,mě se zdá že v 8.tt 2kg jsou moc,to kdyby to šlo takhle dál tak budeš za chvilku jak soudek a pak se to blbě schazuje. Zkus raději tu zeleninku. Já přibrala v těhu 14kg,zdálo se mi to moc,protože holky tady psali okolo osmi kil. To že jíš za dva už se dnes nebere,to neposlouchej,jez podle potřeby,ale zkus zdravě,i když občas si taky dej čokoládičku Pápá Pápá

Obrázek uživatele bonparka

já jsem moc chuť k jídlu v těhu neměla, brala jsem poctivě vitamíny, aby malýmu nic nechybělo pro vývoj. tím to vyřešíš...kdo do sebe v těhu dokáže denně dát 5x porcí ovoce a zeleniny, jak se doporučuje?

Obrázek uživatele Mala_sykorka

tak ja jsem na tom podobne, jsem 8.tt+5, i presto ze jsem ovoce a hlavne zeleninu milovala, tak konkretne na zeleninu se nemohu ani podivat, stejne jako ty maximalne snim jablko, jinak ujizdim na pecivu(celozrn.) a syrech, ty likviduji po tunach. tezko rict, zda je to dobre nebo spatne, ale hlavne ze se ji a mimi prospiva a roste ne? Pokud i tak nejake ty vitaminky snime, tak proc si zhorsovat nevolnosti treba zeleninou:)) preji pohodove tehu a pekny zbytek dne. Pa