Školka, předškolák, školné a nemoci :-//

23.09.2013

Holky už jsem z té naší školky fakt nešťastná, nejen, že syn je předšolák a platili jsme půlku školného-formou sponzorsk. daru,. museli- mají to nařízené všichni...A dnes si manžel musel promluvit s učou, jelikož ji vadí, že syna nechávám doma když dostane rýmu, za pár dní zánět průdušek a nedávám ho prostě do školky a že je předškolák a měl by chodit za každou cenu , ona že prý když má rýmičku máme ho do školky dávat at si zvyká imunita..On když dostane rýmu druhý den začíná kašlat hned mu to tam v noci steče a pak nemůže odkašlávat než to jde z těch průdušek pryč, léčení nám zabere 2 týdny...Ach joo min. rok jsme ho tam dávala s rýmičkou i s kašlem a vždy byl doma pak 3. týdny a před vánoci nám bral antibiotika 2 týdnyy na přeléčení...Ona to prostě nechápe, už jsme bezradná, se snažím také abychom nenakoazil ostatní a ona řekne ať ho dáváme...A to nemluvě o tom, že školku máme pěšky 1,5 km, když je muž doma tak ho jezdí dávat do školky když je škaredě ale jinak chodím s malou v kočáru pěšky, a myslím když má tu rýmu a bolí ho hlava tak pěšky do nějaké blbé školky bych ho chudáka odrovnala...Já fakt nevím,anžel říkal, že když ho tam chtějí tak jim ho tam budeme dávat ale přijde mi to na palici ho chudáka takto odrovnávat ab lehl přinejlepším pak se zápalem doma...Jsem zdravotní sestra a toto mi nejde na rozum.Jak vy by jste to řešili?Manžel do školk vůbec nechodil, byl pořád nemocný a měl od dr. nařízeno aby ho nechali doma a neničili ho tím :-/-malý to zdědil ... Jsem zdrav. sestra takže vím jaké mohou být následky z přecházení a chce se mi z toho až brečet, co je školka zač...Myslíme si s manželem,že tu jde také hodně školce o prachy :-/

Kliknutím vložíte smajlíky:

Školkovné se platí tak jako tak každý měsíc stejně, tak vo co jí sakra jde??? Ta učitelka je fakt divná, dávala bych si dítě dál dle svého uvážení.

Tak u nás ve školce máme opačný problém. Matky tam cpou nemocné děti s kašlem, nebo zelenou rýmou, že už i učitelky vyvěsily na dveře ceduli, aby tam nemocné děti nedávali. My jsme s každým nachlazením, kašlem apod. doma do úplného vyléčení. Za prvé jsem ještě na mateřské a za druhé chci, aby šlo dítě do kolektivu zdravé a ne oslabené a musím říct, že imunitu má poměrně dobrou, takže na nějaké "otužování" stylem, že pošlu nedoléčené dítě do kolektivu, nevěřím :00:

Nevidím nic špatného na tom, že chceš, aby byl v pohodě a necháváš ho doma, ty nejlíp víš, jakou rychlostí se u něj nachlazení mění v marodění a jakou dobu pak zabere vykurýrovat ho. Myslím, že učitelka by měla ocenit i tvou ohleduplnost k ostatním. Vykašlala bych se na ni a dávala svoje dítě do školky podle svého rozumu.

Nedávám děti s rýmou do školky. Vykašlat se na učitelku.Taky jsem sestra a mám stejný názor.

U nás je to taky tak, že jsme loni byli doma dva měsíce (omluveni) a už nás chtěli vyšoupnout...Ale je fakt, že jinak je to celkem jedno. Nikde není dáno, že musí dítě chodit...- max. že lze dítě vyloučit, když se dva měsíce neomluví...Možná mají trochu strach z toho, že předškoláci jdou k zápisu a pokud by byl na odklad, tak by jim "kazil" jméno školky. Jinak nevím...Taky jsem ved. uč. ve školce, ale krátce, tak spoustu věcí ještě neznám...

já učím ve školce a teda jsme fakt ráda, když děti s rýmou pokud to jde zůstavají doma, samozřejmě, poku to je pidi rýmička a není to ta hnusná zelená, tak většinou chodí, protože rodiče nemají hlídají, kašli na učitelku je to tvoje dítě a ty snad nejlíp víš, kdy je vhodné do školky jít a kdy ne, předškolní vzdělávání není povinné, jinak u nás se taky platí sponzorský dar místo školného, protože jinak opravdu není možné to jen ze školného malých dětí utáhnout, nákupy různých pomůcek, hraček, náklady na energie atd..........my to vyúčtováváme a rodiče mohou kdykoli nahlédnout, z tohoto příspěvku platíme předškolákům akce a různé pomůcky a výtvarný a pracovní materiál a ti menší platí školné+všechny akce

Ahoj, jako zdravotní sestra tomu budeš asi rozumět víc než učitelka. Malý to měl přesně jako vy. Rýma, pak kašel jak tuberák. Nám naopak říkala učitelka, že se zelenou rýmou mají být děti doma. Letos jsme předškoláci, tak doufám, že už imunita trošku dozrává a bude to lepší. :a:

u nás je to tedy právě naopak, apelují na to, aby pokud možno nastydlé a nemocné děti do školky vůbec nechodily. zdůrazňovali, že podávat sirupy a jiné léky ve školce nebudou.
nechápu jednání vaší školky, asi bych si zkusila promluvit výše :a:

Ahoj maminko, to jejich jednání se mi také nelíbí. Pokud máte ,,předplacené místo,, může jim být jedno, zda chodíte do školky či ne.U nás chodí třeba jeden klučina jen ve středu. Mi tedy nejsme tak často nemocní. Ale je to právě tím, že když dostane dcera rýmu na druhý den do školky nejde. Také jsem ZS. :a:. radši to podchytíme hned za včas.Pač u nás jsou k tomu noční horečky, atd. Ve školce by nedostávala pravidelně léky, učitelky na to kašlou. Dokonce některé jsou rádi za takové marody, aby nakazili ostatní a měli tak míň dětí. No ale chudáci maminky, co pracují. Kam s dětmi. A jak učitelka říká, aby nemocný chodil do školky, že bude mít lepší imunitu je blbost.Takhle se z toho nedostanete, budete se furt léčit atb a tím se akorát ,jak sama píšeš, jeho imunita odrovná. Já bych si ztěžovala na vyšších místech. A co jiné školky v okolí, je možnost či ne?

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka