rodný list

04.04.2009

Ahoj holky,prosím o radu.V porodnici jsme dostali papír prohlášení o narození dítěte a stím si máme zajet na matriku a na základě toho nám vystaví rodný list,ale nevím zdali nám ho dají hned a nebo budeme muset čekat na vystavení?Nevíte jak to je?????

U nás to bylo tak že v porodnici hlasili sami na matriku narozeni ditete tak jsem nic vybehavat nemusela. A kdyz jsem prisla z porodnice tak cca za 2 dny mi postacka dionesla rodny list.

pošlou ti ho poštou na adresu trvalého bydliště,kde máš hlášené mimi,to samé s pojištovnou,podle toho kde jis hlášená,jinka všude si ber tu očkovací průkazku,co máš z porodnice a to je zatím jediný doklad čím budeš prokazovat mimi..

In reply to by sarlotka

Jak kde ti ho pošlou, třeba v Ústí ho neposílají, já byla výjimka a paní mi to taky pěkně zdůraznila. Já měla křestní jména nahlášený už předem, takže jsem na matriku nemusela, a rodnej list mi přišel poštou týden po narození našeho kloučka, jenže jsem v porodnici dostala papír kvůi křestnímu jménu a nějak jsem tomu špatně porozumněla, tak jsem na tu matriku jela, a paní mi právě řekla, že jsme tam jezdit nemusela a že mi ho už poslala poštou, přestože to jinak nedělají, ale když to matrikářka z Krupky napsala tučně, tak mi ho teda poslala...

In reply to by nikol 23

to nevadí,jdi tam s tou průkazkou a nebo ini ti vystaví možná doklad na tý matrice,zařizoval to manžel a třeba pokud jsou rozumné,tak to tam napíšou,jiank průkazka trvá 14dní a ten očkovák je vlastně jako kartička,tak se neboj:-)

In reply to by sarlotka

Na pojišťovně ale chtějí rodný list proto, že v něm je již rodné číslo, to v očkováku nemáš, dokud nemáš rodný list. Jinak u nás v Lípě ho neposílají, musela jsem si tam zajít s prohlášením o jméně, občanským průkazem nás obou a se souhlasným prohlášení. Takže já bych tam rozhodně šla, protože ne všude to posílají. Jinak naše porodnice samozřejmě ohlásila matrice narození dítěte.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka