Prvotrimestrální screening 11+6 | Moje těhotenství.cz

Prvotrimestrální screening 11+6

Obrázek uživatele Karol89

Tááákže :///: začneme hezky od rána, záříjňátka už základ mého "úžasného" rána znají ale zopakuju to hezky popořadě Koulení očima

Šla jsem spát hezky v půl 1 ráno, že vstáváme v půl 8 tak abych byla vyspalá, odpočatá a měla správnou ranní moč. Normálně chodim spát mezi 4h-5h ráno, mám tak nastavený režim a spim přibližně 12h denně. No myslíte si že jsem vstala hezky na budíka? Ani náhodou! Ne Vzbudila jsem se po 3 hodinách na WC nebo spíš mě vzbudil polovička protože s sebou v posteli tak mrsknul až jsem se lekla :s: No šla jsem tedy na WC a přemýšlela jsem jestli už tu moč neodeberu ale řekla jsem si že je ještě brzy že to ješě dospim, no ale nebyla bych to já kdybych už neusnula :€[€: Takže jsem od půl 4 čučela do zdi, vrtěla se a bručela jak děcko protože mě to hrozně prudilo, že už nemůžu spát :///: Vrtěla jsem se 2 hodiny až jsme se rozhodli vzdát to a vstát, tak jsem moč odebrala ale nebyla to první ranní už byla krapet naředěná a bylo v ní i trochu bílkoviny ale to sna d nebude nijak vadit. Polovička si zapnul PS2 a drandil auta a dali jsme si kafe :///: :s: rozhodli jsme se udělat změnu v cestě že jsme nakonec nejeli vlakem ale busem o chvíli později ale vystupovali bysme blíž.

Přeskočíme další bláboly a přejdu k věci :s: Dorazili jsme do Varů a IRMG bylo hned kousek, na místo jsme dorazili téměř o hodinu a půl dřív tak jsme si řekli, že půjdeme do budovy a třeba budeme mít štěstí, že nás vezmou dřív Dance 4 Sedli jsme si do čekárny a i když před náma byli 3 dámy tak jsme se na řadu dostali téměř o hodinu dřív takže paráda. V čekárně jsem nejdřív odevzdala průkazku a pozvánku a pak šla na řadu, samozřejmě i s polovičkou :///:
Byla to tmavá místnost, svítila jen lampička na stole. Řekla jsem že mám ještě moč a oni že to neni k nim že je to jinam, tak jsem teda kývla že asi budu muset přímo do laborky, lehla jsem si na lehátko a připravila břuch :s: Bylo to tam parádně udělaný že jsem na utz koukala jakoby na zdi na televizi takže jsem si ležela a krásně pozorovala to naše zlatíčko Sluníčko no a TEĎ TO PŘIJDE! Prcek si spinkal jak zabitej, bylo to úplně kouzelný jak tam Srdce blikalo a on si spokojeně chrupkal. Přepla nám to na 3D a řekla "tak takhle ho tam máte" no to bylo úžasný Sluníčko a hned ho vycvakla, tak jsem si řekla "jéé bude 3D fotka" a malej si pořád chrupkal ale to bylo bohužel špatně pro doktorku. Řekla že se mu nechce spolupracovat, tak řikám že klidně zaskáču nebo se projdu a ona že ne že to je dobrý a začala ho budit po svym Koulení očima Začala mi "bušit" do břicha aby toho pinďulína probrala, začala mi tím ultrazvukem normálně skákat po břiše no kdybyste to viděli. Já jí řikala tak já klidně zatancuju a ona se začala smát a že ne, že si poradí Koulení očima No asi po 5ti minutách se malej uráčil probrat ale byl normálně NASRANEJ :s: Hned jsem v něm viděla sebe když mě někdo nečekaně probudí :///: no začal bušit pěstičkama kolem sebe a nehnul se ani o píď jen těma ručičkama začal kolem sebe mlátil, překrýval si obličej a, no já nevěděla jestli brečet nebo se smát Koulení očima Vtipkovali jsme ale Dr. byla (mladá Dr.) do toho tak zažraná že moc nevnímala a jen vymejšlela co má udělat aby si ho natočila jak potřebuje :? :///: Po chvilce řekla že podle tvaru tělíčka to vypadá na NEPOVIM :///: Když neviděla mezi nožky a odhadla to jen dle tvaru tělíčka tak to nechci řikat nemusí to být nic jistýho Wink

Udělala asi 20 fotek a snažila se všechno prozkoumat, když jsem se jí zeptala na pohlaví, tak řekla že je ještě brzy něco odhadovat tak jsem si řekla, že je asi dobře že to ještě nebudeme vědět a pozorovala jsem toho pinďu dál :///: Nakonec ho různě naměřila, malej se uráčil poslechnout Dirol Jinak jsem dostala 2 3D fotečky, asi ty normální byly špatné jak ho vyprovokovala tak mám fotečky takto Dance 4

Řekla, že všechno vypadá být v pořádku a přešla jsem na krev. No holky !!! TRAGÉDIE !!! Jsem od maturity na Zdrávce 5 let a řeknu vám, že bych si tu krev odebrala sama mnohem líp :€{€: Čekala jsem v první řadě že rozvítí velký světlo a připravila jsem si levou ruku protože tam mám dobrý žíly a když mi někde berou krev tak jen z levý. Chtěla jsem jí i říct kterou žílu ale to jse si řekla, že nechám na ní. NO ONA SI NEROZSVÍTILA A PÍCHALA MĚ POD SVĚTLEM LAMPIČKY KTERÁ BYLA NA DRUHYM KONCI STOLU !!! Ne Píchla do jedný žíly a nic, kroutila tam s tim a pořád nic tak s větou "co to máte za žíly" jjehlu vytáhla a píchla vedle, no ta zajela až bůh ví kam a krev konečně začala téct, fakt to bolelo tak moc že jsem ještě 2 hodiny tu ruku musela mít skrčenou. No při odchodu jsem se ještě sestřičky zeptala kam teda mám jít s tou močí (na žádance je název laborky a já čekala že mi řekne kde to je když to tam neznám) a ona odpověděla že neví že mi to měla říct moje Dr.

Vyšli jsme ven a já zavolala svojí sestřičce, tak mi to objasnila a my nastartovali GPS :///: po pomalém courání jsme za cca 45 minut dorazili do laborky, kde vůbec nevěděli co po nich chci :€[€: Vylezla jedna ať jí všechno řeknu tak jsem jí řekla že jsem byla na screeningu kde mi vzali i krev a s močí mě poslali za nima, že to oni tam nedělaj a v laborce se divili proč nemám s sebou i krev Koulení očima No nechápali co to je a pak vylezl další který jsem to všechno zopakovala a oni někam volali a po 10 minutách čekání padl verdikt že mi odeberou krev znova, takže jsem odcházela s dvěma píchancema na jedný ruce a jedním na druhý ruce :? Nechápu proč mi moje sestřička řikala at to tam vezmu aby to udělali z jedný krve a nemuseli mě píchat víckrát Ne No ende a já se konečně těšila že se najim.

Jelikož je MDŽ tak jsme si dali můj milovaný bubble tea a zašli si na oběd do typické české hospody, dali jsme si smažák s kroketama a krkovici se špenátem a bramborovým knedlíkem. Vždycky se dělíme stylem já půlku ty půlku :///: :s: Malej/Malá bude asi anorektik nebo nevim, protože jsem si kousla sýru, snědla pár kroket přehodila talíř snědla 2 knedle se špenátem a kousek krkovičky a ende :jawdrop: prostě toho do sebe víc nedostanu a můžu mít hlad jakýkoliv velikosti Koulení očima Pak jsme se vydali na bus který jel za 45 minut tak i když jsme byla v restauraci na WC radši jsem si chvíli před odjezdem došla i na vlakáči. Nevěřila jsem vlastním očím když po mě chtěli 10Kč za to abych se mohla vyčůrat na jejich smradlavých hajzlíkách :? Fakt jsem myslela že tohle už nefunguje nebo že to stojí max 5Kč ale oni 10Kč Ne No pak jsme sedli na bus a jeli jsme domu, teď píšu dlouhý sloh a padám na hubu protože jsem spala minimálně a jsem hotová.

SOUHRN SCREENINGU :

Pozadu jsme o 3 dny, posledně to bylo o 5 takže dobrý Jednička Jinak nechápu proč na fotce mám 6,2cm a 6,4cm a na papíře CRL 4,8cm Koulení očima :? NT 0,97mm to taky nevím co znamená Koulení očima :? Placenta ventrálně (asi nějak dopředu nebo nevim co to znamená) a normohydramnion takže normální množství plodovky Sluníčko A v závěru se píše "při negativním výsledku doporučuji NEPROVÁDĚT screening II.trimestru"..že tento screening je citlivější a jiný nemá smysl takže mě už asi nebude čekat žádný takový vyšetření a tím pádem ani triply? Koulení očima Smile jinak mě čeká anatomie plodu ve 20-22tt kontrolním utz.

Takže tak, snad jste si dobře početli, byl to záhul den a teď padám do postele..přikládám ještě fotečku Srdce :k: Sluníčko Těhulka

Ještě dodatek že prcek má 161 tepů za minutu Srdce :k: A přidala jsem pár fotek, na společný se tvářím jak tydýt protože jsme si dávali pozor aby nám foťák nespadl a taky na nás všichni divně čuměli :///: A ne polovička necoural nos po zemi a ani ho nemlátil ale páčil si takhle brutálně beďara tak abyste věděli co má na tom nose :///: :s:

Komentáře

Obrázek uživatele Lucinka Leova

jééé,na tom prvim ultrazvuku je krasně vidět ta nožička a to stehýnko s lýtkem :///: To bude asi fotbalista :°O°:

Obrázek uživatele Karol89

jéé hehe to by mi vůbe nevadilo, táta byl taky fotbalista a já fotbal hrávala jen rekreačně..chtěla jse šíleně moc kluka ale jak si představuju tu holčičku tak se mi ta představa líbí čím dál tím víc protože v ní uvidim víc sebe Sluníčko já byla taky spíš klučičí tak uvidíme co to nakonec bude :///:

Obrázek uživatele Lucinka Leova

Jsem se trefila,co? :s:

Obrázek uživatele Karol89

no bůh ví co z toho vyleze :///: vypadá to na holčičku ale pindík se pořád může projevit :s:

Obrázek uživatele Lucinka Leova

no hlavně aby to nemělo tretry na nožičkách to by asi trošku bolelo :s:

Obrázek uživatele Karol89

to nemáá to jsme kontrolovali :s: :///:

Obrázek uživatele Zdenda3

No to je teda cestování Koulení očima S těma odběrama aspon příště už budeš vědět,mě bral mudr krev,po týdnu jsem šla do nemocnice na velký ultrazvuk a za další týden mi volaly výsledky.Moje třetí holka taky nespoluprcovala,na screening i na srdíčko jsem musela jet 2x,absolutní pohodářka Smile Pohlaví jsem se dočetla jinde,no tak uvidíš co bude :c:

Obrázek uživatele koss

Káji každopádně dobrej zážitek!! Jednička a super zpráva , že je vše OK!! Dance 4

Obrázek uživatele The Tomsa

co to je za screening my jsme byli taky a něčem podobným v Brně a jen nám po telefonu řekli že je to dobrý (krev i moč ) a to je vše . byli jsme v 12+3 penetál a ty jsi byla na něčemjiným . nebo ne ????

Obrázek uživatele Karol89

ne normálně jak už psala Andy je to prvotrimestrální screening i v textu jsem psala, že udělala spoustu fotek ale žádná asi nebyla použitelná jak se malý vrtěl tak mi dala jen tyhle 3D, který vyfotila když se čerstvě probral než s sebou začal šít Sluníčko jinak mi neřekly že budou volat ale vzali si moje číslo a nikdo nevolal, výsledky budou u dr za 7-10 dní řikaly..

Obrázek uživatele Andrej91

Je to to samý je to prvotrimestrální screening, na každym pracovišti to dělají jinak, někde mají 3D, někde obyč. ultrazvuk, tam kde jsem byla například já, mi dělali pomalu hodinu uzltrazvuk pak to ještě přepla na 3D a udělala mi fotky, pak mi vzali krev, a do večera jsem věděla, že je vše v pořádku, někde chtějí i moč, po mě nic nechtěli, byla jsem v Plzni

Obrázek uživatele Karol89

Holky děkuju hrozně moc vám všem, kdybych měla odpovídat každý tak se upíšu :///: :s: Pohlaví tipujete zajímavě ale je to fakt jen odhad dle tělíčka takže to neberu vážně Dance 4 a neřeště mojí spokojenost to s pohlavím nesouvisí, i když jsem stahaná tak to byl hodně zvláštní a zajímavý den a po tom, co jsem věčně doma se to i hodilo abych zažila zase něco nenormálního jako to u mě bylo vždycky :///: :s: Spokojená jsem tak i tak, nebulela jsem ale ukápla mi slzička když jsem ho tam viděla jak s sebou šije a jak se fakt vytočenej pinďulín malej (pořád na něj budu mluvit jako on, to je už zvyk takže to neberte jako indícii, nic neprozradim :///: :s: ) Už ho necháme v klidu takže ani angelsounds dneska nepoužijeme ať si prcek odpočívá hezky Sluníčko Děkuju všem, zase se mi ulevilo a budu si užívat ještě víc ale tentokrát nemám chuť nakupovat tak se docela držim, zajímavý :///: :s:
Jinak co se týče osobních pocitů, tak opravdu od začátku cítím kluka, a mluvim na něj jako na kluka holka mi prostě za boha nejde přes pusu a to myslim vážně :///: :s: Nemůžu ho nazvat holkou, fakt mi to nejde přes pusu :s: Zkusim na příští kontrole u Dr. (nevim jestli mi bude dělat utz. posledně řekla že dělá tak 4 za celý těhu Koulení očima ) říct jestli by se nemohla kouknout na pohlaví a i kdyby to brala jako fotku navíc tak si hold připlatim ale zajímá mě zase i její názor Sluníčko Do tý dobu budu odpočívat a nikdo mě nikam nedostane :///: :s:

Obrázek uživatele mrejmon

Teda to je dobrej romanek :-), ale nadherny fotecky. A to ti teda nezavidim takovy pitomy cestovani. Je videt, jakej v tom maj system. Ale aspon, zes mela krasny zazitek z toho screeningu a mas vlastne aspon co vypravet ;-). A jsem rada, ze jste oba zdravy, pak dej vedet, jak dopadla krev.

Obrázek uživatele sluníčko8

Karolíííí to jsi zažila den .D.Ale ten ultrazvuk musel být úžasný.Když toho prcka vzbudila. Dance 4 Sluníčko Dance 4 Jinak jsou to hezké zprávičky,že je vše,jak má být. Jednička Jednička Jednička Tak odpočívej pohla´d bříško a úžívej si kočenko.

Obrázek uživatele Evanesa

Gratuluju Smile ještě výsledek a snad budeš mít v pořádku Wink náš malej měl v 1.těhu 167tepů/min. Jinak aspoň jste mimi viděli a užili si to.to spaní tě teda obdivuju chodit spát ve 4-5hod ráno-by jsi se měla pomalu ale jistě začít "předělávat" a zvykat si chodit spát cca do 22hod nebo po porodu padneš Smile

Obrázek uživatele Karol89

Jo Evičko já se snažim, když nemůžu prostě usnout tak spát nejdu a čekám že se mi to srovná ale pak odpadnu takhle odpoledne, vzbudim se teď ve 20:30 a to stejně nepůjdu spát brzo :///: Ne a jinak ani nevim kdy jsem šla naposled spát do 22h, to bude už pěkných pár let a to jako fakt :///: :s: a děkuju Sluníčko

Obrázek uživatele Hany.83

Ahoj koči, pěknej román, to ti řeknu, hlavně, že je prcek v pořádku a s tou krví sis to opravdu užila, vůbec nechápu, jak někdo může být tak neschopný, když pracuje ve zdravotnictví... Teď už jen odpočívej a relaxuj, pohlaď pupíka papa

Obrázek uživatele Karol89

Anet já když byla naposled 8+6 u Dr. tak mi řekla ať se objednám za 3 týdny, ře se dělá kolem 12tt a objednali mě na den přesně takže 11+6 :///: :s: jinak škoda toho pohlaví že to odhadla jen dle stavby tělíčka ale co čekala když ho takhle potýrala :///: :s: začínám mít pocit, že to fakt asi utíká Dance 4 děkuji a vám taky přeji ať jste i nadále v pořádku Sluníčko

Obrázek uživatele hanicka.sweet

Teda podle akčnosti miminka bych si nedokázala tipnout jestli to je holka nebo kluk... u nás je akční jak blázen a je to kluk.... tak nevím to asi záleží ... aspon vím že je v pořádku a dává mi o sobě vědět... nevím odkdy ale co už mám i poslíčky co mi řekla včera kámoška dle příznaků...tak sem čučela Biggrin pěkný veče holky Těhulka

Obrázek uživatele kapkavody

já půjdu, a budu akorát 12+5, takže taky ani ne 13. tt.

Obrázek uživatele Andrej91

12+0 až 12+6 je 13.týden Smile

Obrázek uživatele kapkavody

:? Takže když jsem dneska 11+2, tak už jsem jako ve 12.tt? :? To jsem z toho teda jelen... :#o: Takže to znamená, že když je 1. trim. do 12. tt, tak příští středu, kdy budu 12+0 už začínám druhý trim? Koulení očima

Obrázek uživatele Karol89

Katí já na tom byla stejně, do knížečky jsem si třeba 8tt napsala když jsem byla 8+0 takže taky zmatek, pak mi to došlo ale stejně jsem to psala blbě až do nedávna takže si musim předělat všechny zapsaný týdny :///: :s: jinak tady je když dáš nahoře "ostatní" tak tam najdeš tabulku týdnů/měsíců tak na to koukni Wink

Obrázek uživatele Räberka

kati, je pravda, ze kdyz jsi 11+2 tak uz jsi ve 12. tydnu :s:
ale myslim, ze II. trimestr zacina prelomem 13. a 14. tydne...
"trimestr" = 3 mesice - a to kanlendarni a ne lunarni... kdyz pocitame tehotenstvi na tydny, resime lunarni cykly o 28 dnech, ne asronomicke (mesice 30-31 dni...)
takze logicky to musi byt vic nez 12 tydnu na kazdy trimestr, jinak by tehotenstvi trvalo misto 40 lunarnich tydnu jen 36... Sluníčko

Obrázek uživatele kapkavody

guláš totální. No nic, tak budu raději pořítat, že holt ještě musím vydržet skoro dva týdny. Nemohla bych dělat gynekologa, je to pro mě těžký počítání. Matiku jsem nesnášela, a z logiky jsem na VŠ měla 3 z milosti. :s:

Stránky

trytyrs

tyrfhrtdth

Rýma

Prosím jaké kapky do nosu byste mi doporučili, jsem v 5 měsíci těhotenství a v...

Duch na tt

Ahoj, chtěla jsem se zeptat co si myslíte o tomhle duchovi? Jsem dnes 29.DC a jsem po stimulaci Clostilbegytem a zavadim Gynprodyl....

Těhotenství

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak dlouho po ovoluci zjistím těhotenství. Bolí...

Prima adopce

Dobr den všichni 

jsem ve 29 tt., ale jsem 18 letá studentka přítel se na mne vykašlal a rodiče semnou skončili jsem v takové...

Ahojky Pápá
Taky se vám v poslední době ty dny tak strašně táhnou?
Mě jak to celé uteklo tak teď tedy vůbec ne Ne

*PŘÁNÍ K MDŽ*
*************

*Dávno nejsme malé holky, *
*přežily jsme jesle, školky, *
*výchovu i vzdělání, *
*první lásky vyznání... *

* *

*Dnes už víme, co nám sluší, *
*víme dřív, než jiní tuší, *
*co je tabu, co se může, *
*jak na naše drahé muže. *

* *

ještě nejsou úplně upravené, ale už jsem to nevydržela a musím se pochlubit :s:

ahjoj holky,

mám rodičák na 2 roky, končí mi letos 1.9. a chtěla bych ho prodloužit, protože chceme hned zase otěhotnět tak at nejsem úplně bez peněz po dobu těch 9. měsíců. Nevíte jak to funguje?

Díky

Zkouším sem dát fotku 4D naší maličké princezny v 15+4tt SrdceSrdceSrdce Z videa jsem si všim

AHOJ TĚHULE !!! DNES JE MDŽ Smile

Tedy! Dnes se snažím, abych si na všem špatném našla něco pozitivního...Už 5. den nám neteče voda (včera večer to pustili, tak jsem vyprala dvě pračky, umyla nádobí a dnes zase prd). Se dvěma malými dětmi - super!Měli jsme jet k prababičce na narozky - starší se těšila, že pojede už dnes a bude tam spát, ale dostala teploty (přežili jsme skoro 3 týdny bez větší nemoci - úspěch).

Holky strašně mi svědí bradavky, nevim už co mam dělat, oplachuju je studenou vodu, mažu krémem a nic nepomáhá, když jsem to včera řekla, dr.

Ahojky, mám pozitivního beta hemolytického streptokoka B, dnes mi tam mamka byla pro papír s výsledkama a dal mi nějaká antibiotika Macmiror Complex 500